aLs öe QRonö BevRocen is Tiftij-two JL V zii ziin arrivé begunstiging van onse fldverteerders. houdt de Schakel in stand. "/"^NE maand Januari bracht 1 ons o.a. twee prettige feestavonden. Het eer ste feest was een brid- ge-drive op 17 Januari en ter wille van de statistiek en het boekstaven der A F.C.-historie zal ik niet nalaten te vervallen in ccnige onderdeelen van deze gezellige bridge-drive. In onze Club zitten een hoop stille bridge-keien. Zoo van die luitjes die je zelden ziet, doch evenwel de avonden en de uren, die wij met biljarten, domineeren en kienen vul len, met van hoofdbrekens geteekende gezichten thuis ellen dig lastige bridge-problemen zitten uit te puzzlen, erkende systemen van Cubertsmit en Goudson uit hun hoofd leeren en er zelf nog een privé-systeem op nahouden. U begrijpt, dat het dan ook onbegonnen werk is tegen zulke lieden te pogen een behoorlijk resultaat te bereiken. Deze bridge- technici plus mindere bridge-Goden waren op dien oude jaarsavond van A.F.C. bij Pijl te gast. Hier deelde Joop Gilkens de lakens figuurlijk en de kaarten letterlijk uit. Mijn partner was wat laat en ik stelde mij alvast een beetje op de hoogte van de reglementen. Makkelijk was het niet. Het was mijn eerste bridge-drive. ,,Je zit in de Noord-Zuid- lijn-C-Klasse-derde-tafel", zei Joop tegen mij Ik hield mij kranig, snapte er geen jota van en zocht wild-scheel naar de Noord-Zuid-Lijn. Juist toen ik van plan was ergens een kompas te leenen, kwam mijn partner aanhuppelen, die on middellijk op de juiste plaats dook. Het meest eenvoudige was nog het schudden van de kaarten, de rest was een men gelmoes van denken, vergissen, smuigelen, spieken en no- teeren. Het spel ving aan. Zeer voorzichtige lieden onthiel den zich tijdens het spel van geestrijke mengsels. Anderen daarentegen vulden hiermede hun tekortkomingen in bridge- techniek en „lef" eenigszins aan, later op den avond lich telijk in de war zijnde met scoringcijfers en jeneverturfjes. De voorzichtigen wonnen prijzen, al sta ik er niet voor in dat verscheidenen onder hen niet van jenever houden. Ook drinken moet je precies op tijd weten te doen ofte ver zuimen. hetgeen zooiets zou beteekenen als „timen bij het bridgen". De uitreiking ging gepaard met bijzonder toepasselijke vocale prestaties. Jan van Gessel kreeg „Ouwe Taaie" toe bedeeld en danste lustig met zijn flesch Port de hokie-pokie De beide oude heertjes Dr Hofstée en zijn confrère klonk het Io Vivat in de wetenschappelijke ooren, terwijl Cor Emeis geclassificeerd werd in het soort liedjes als: „Eusje, oh, Eusje, had ik maar het puntje van je neusje". Het was inmiddels zéér gezellig toegegaan. En bepaald gemoedelijk ookop een zeker moment zat een gedeelte van onze tafel met blauwe kaarten te ploeteren, terwijl de rest grijze in de min of meer klamme handen klemde. Nee. scherp werd er niet gespeeld! Twaalf uur. Het klokie van twaalf had Pijl weer in zijn hand. Staande werd het Clublied gezongen, waarbij het zoo aandoenlijke en zuivere neusgeluid van Ouwe Dis lang in de ooren bleef nagalmen als een defecte alarminstallatie. Uitreiking. Toen 18 Januari. Wat voor een kind 5 December betee- kent, dat is de achttiende Januari voor de A.F.C.-reünist. Het is altijd een prettig gebeuren, waar je lang van tevoren naar uitkijkt. De „Jhr" was weer één plaatsje aan de tafel naar het midden opgeschoten. Zoo'n tafelindeeling vereischt vak manschap en hoofdbrekens. Ook het presideeren van zoo een tafel. Zoolang wij echter Henk Esser bezitten, zoolang zal dat onderdeel in vertrouwde handen blijven. Men zegt wel eens, dat de soep nooit zoo heet wordt gegeten, als zij wordt opgediend, doch als Piet Heimig gaat spreken over „die goeie, oude tijd" kunnen ze beter de soep op een laag pitje zetten. Het werd een latertje, mede door de komst van Marius Bakker, die de muzikaal voelende A.F.C.-schare in hooger sferen bracht Beter gezegd, een vroegertje, want. gelijk toen ik de huissleutel in of naast het slot stak, gingen de straatlantaarns uit. Wij mogen thans aannemen, dat de oudere A.F.C.'ers door de verschillende pretjes, die A.F.C. organiseerde, verzadigd zijn. Heb ik de leiding goed begrepen, dan is er voor de jongeren een behoorlijk opgezet feest in voorbereiding. Er werd gezinspeeld op een Ba! en ik geloof, dat zooiets, juist tegenwoordig, beslist in den smaak zal vallen. Veel zal ech ter afhangen van de wijze, waarop de A.F.C.-jongeren, dit feest zullen opvatten en uitvoeren. Wanneer het in gunstiger zin uitvalt, zal dit voor de betreffende organisatoren gereede aanleiding zijn zulk een feest jaarlijks te doen herhalen. Ten slotte het streven van Teun van Veen Jr. om de Reds-Band weer nieuw leven in te blazen. Deze poging is meer gewaagd. Teun, één goede raad: Als je het doet, doe het dan goed. Vroeger speelde de A.F.C.-Reds Band „op feesten en partijen" vaak uitgenoodigd door eerste klas-clubs. Indien dat weer zóó zou worden moet je prima beslagen ten ijs komen Ook in dit opzicht moet de naam van A.F.C. worden hooggehouden. De „Jhr" is namelijk zéér gevoelig voor welluidende klanken! Jhr VAN ROSSEM DE GAULIN );/"\EÜNISTENDINER |L^ Fine Fleur van A.F.C en allemaal in zwarte pakjes De smoking gereed het statige kleed dat pijnigt je wreed met geniepige venijnige knakjes De borrel is koud de geest spreekt weer boud croquetten zijn zout Maar 't mag onze stemming niet hinderen t gaat zonder te temen toch over systemen terwijl z' er een „nemen" Het blijven toch net precies kinderen. Het evenement raakt eens op zijn end je raakt al gewend en wil „Poort van Cleef' niet verlaten 't Is nacht en 't is guur de taxi's zijn duur wie wil op dit uur Nu nog over weggaan staan praten? Maar Henk zegt: Ik zie Alles dubbel! Fini! Wij zeggen: Adi en gaan moeizaam door Amstel's dreven na al deze pret Is 't zalig in bed en geloof mij, ik wed volgend jaar zal ik wederom sneven. N. EVERSHARP 6

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 6