W m A.F.C.-er CDnze feilen Uit het dagboek van een Maart-Schakel WMM^JÊÊÊÊÊÊÊmSSÊm mm copy, AAn één zijöe getypt, tn ouöe spelling, inzenöen uiteclijk I Ifïlaart, eerste post bij h. wijnanö, RoeRStRaat 522 Begunstiging van onze Adverteerders. houdt de Schakel in stand. >EER ZIJN WE in den aanval. Nadat onze backs flink geruimd hebben, komt de bal terecht bij den linkshalf. Deze plaatst naar den rechtsbinnen, vandaar komt de bal bij den links buiten, deze zwenkt naar binnen, de linksbinnen loopt in schuinsrechtsche richting naar voren, de rechtsbinnen komt in, en de rechtsbuiten verlaat de lijn en zwenkt eveneens naar binnen. Het gewone spelbeeld. We zien nu een opeenhoping van spelers voor het doel. De middenvoor zit opgesloten tusschen eigen spelers. Ruimte om wat te doen heeft geen van allen. En de verdediging der tegenpartij heeft het vrij gemak kelijk met ingrijpen. Een doelpunt wordt er natuurlijk niet gemaakt. Alleen als een der spelers erg gelukkig is, lukt het wel eens Meestal wordt de situatie door de verdediging der te genpartij opgehelderd. We missen de switch. Als onze binnenspelers met de vleugels wisselen, blijft de speelruimte open. En als de centervoor en binnenspelers op de juiste manier wisselen, blijft er voldoende ruimte voor het doel om wat te kunnen doen. De verdediging der tegen partij heeft het dan aanmerkelijk moeilijker. In de eerste plaats raken ze verwikkeld in hun opdracht een vasten speler te dekken. Wie is het en waar is hij En in de tw?ede plaats zal door de ruimte, die er voor ons open blijft, het dekken door de tegenpartij moeilijker worden. Onze voorhoede is niet elastisch genoeg. Ze krimpt wel in maar rekt niet uit En omdat ze een onvoldoende speelruimte heeft, komen de ballen, die uit onze verdediging naar voren gespeeld worden, herhaaldelijk weer terug, vaak tot verbazing der eigen verdediging. De switch is een belangrijke handeling, die de open po sitie der spelers beveiligt en die de speelruimte open laat. En ze behoeft niet eens beperkt te worden tot de voor hoede. Het geheele speelveld leent zich bij voorkomende gele genheden tot deze handeling. Maar men moet er bedacht op zijn. Men moet met overleg spelen. OBSERVER 6 Januari. Vanavond mijn copy naar de Redactieverga dering gebracht, misschien zullen zij niet alles schrappen. 7 Januari. Mentaltraining bij de Opera. Scheen sommigen beter te bevallen dan 't rondje Kalfjeslaan. 12 Januari. Weer geen voetbal, als het lang duurt wordt het w.eer zomer voetbal. 16 Januari. Ons Eerelid J. G M. Bosch jarig, hoop dat hij de „Gouden Arol" zal mogen beleven. Vandaag ook de Schakel weer ontvangen. O.m. gelezen de training van de jongeren onvoldoende is. Jongelui zonder training nooit een goed voetballer. Hartelijk bedankt Theo, voor je prachtig aanbod. Hoeveel zal je er moeten zenden. Wel prettig te lezen dat de Engelschen in Australië met hitte en regen te kampen hebben, terwijl mijn kolen bijna op zijn. „Puppes Drie schrijf ons nog eens over je belevenissen, want alle A.F.C.-ers leven met jullie mee. Zou er weer een „Reds Band" komen? 17 Januari, 's Middags op kantoor nog gauw even het Bridgeboek doorgeloopeu, want om half acht moet ik aan wezig zijn. i Gelukkig waren er geen wegblijvers en kon het spul op tijd beginnen. Het was in één woord knal, bravo Gilkens en andere Commissieleden, het was schitterend geregeld. Vol gende keer komen wij beslist weer. Begrijp niet dat A. P. Bos geen prijs had, want als de tegenpartij wat wilde zeg gen, floot zijn maat voor buitenspel. Precies op tijd om de „gongslaqen" van Pijl te hooren was alles ingeleverd Daar na was het even stil, maar kloek werd ons clublied ingezet, door mannen, die trouw zullen blijven aan ons fier Rood- Zwart. De prijsuitreiking geschiedde met gezang en „ge hoon". Jammer dat de pret verstoord en allen te vroeg naar huis moesten. Wat je als beschaafd mensch in Schier monnikoog moet doen is mij een raadsel. 18 Januari. Vanavond is het diner, geen official, dus geen uitnoodiging. 19 Januari. Ben naar Utrecht getogen om te zien hoe onze jongens overwinterd hadden. Voor de rust viel het mee, maar na de rust onvoldoende. Niet buitenspel staan schijnt moeilijk te zijn voor onzen middenvoor. Wij zullen maar hopen, dat het a.s. Zondag beter gaat. 't Vierde zag kans, dank zij van Driel een puntje te be machtigen. 20 Januari. Het was drukker dan gewoonlijk op club avond. Ieder wilde weer in de baan. Het bestuur schijnt groote plannen te hebben, met Paschen en Pinksteren. Zou de competitie dan al afgeloopen zijn? 26 Januari. Weer heeft Koning Thialf zijn recht doen gelden en moest „King Soccer" thuis blijven. 27 Januari. Vanavond de waterleiding in orde moeten maken, daardoor niet naar clubavond. 30 Januari. Met „Headlines" in de kranten, D. J. Bessem, Directeur van het Stadion, wie bad dat gedacht. Proficiat Dick. Het is jammer, dat je „onze Voorzitter niet meer kunt blijven, wij zien je noode gaan. Hartelijk dank voor je leiding om „ons clubje" door den afgeloopen moeilijken tijd heen te loodsen. 2 Februari. Vanochtend met een heerlijk zonnetje op de baan de A.F.C.'ers van jong en oud op de gladde ijzers zien strijden. Er waren spannende duels bij, speciaal de af valrace, met Kappel als uitblinker, was zeer interessant. Dank zij zijn training was hij in staat de race tot een goed einde te brengen. 3 Februari. Zou het nog eens gaan dooien? LEO KIDNESS

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 5