onze schAAtsweöstRijöen 5)m mei Verloofd Begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. OP ZONDAGMORGEN 2 Februari werden door A.F.C. schaatswedstrijden georganiseerd op de Sin- telbaan. Evenals voorgaande jaren was de deel name bevredigend en de stemming op en om de baan buitengewoon gezellig. Om 10 uur precies werd begonnen met de series 100 m. voor adspiranten van 12-14 jaar. De verliezers dezer series verreden weer een verliezersronde, waaruit Kat als over winnaar naar voren trad en zich weer in de volgende se ries plaatste De snelsten onder onze jongste adspiranten blijken Robbie Meyer en Karei Alandt te zijn, welke beide jonqelui uit zouden maken wie zich kampioen mocht noe men. Robbie liet hierover geen twijfel bestaan en won den eersten prijs. Gefeliciteerd Robbie, je hebt kranig gereden. De adspiranten van 14—16 jaar hadden inmiddels hun se- ries verreden, waarbij zich als winnaar van de verliezers- ronde Akkerman plaatste. Ook hier werd verwoed gestre den. Volkers en Stroobach bereikten de finale, welke door eerstgenoemde werd gewonnen, zoodat Volkers den eersten prijs in ontvangst kon nemen. Bij de junioren, die bij de inschrijving maar matig animo hadden getoond, zoodat wij slechts elf deelnemers voor dit nummer in de baan hadden, kwamen Slag en Bregman in de finale over 200 m„ nadat v. Soomeren door een val partij zijn goede kansen had verspeeld Slag bleek hier de snelste te zijn; Rob heeft een krachtige eindspurt en wist hiermede ook al zijn wedstrijden te winnen. De dames! Daar ik het programma op den voet heb gevolgd, komt thans eerst het nummer 100 m. voor dames aan de orde. Wat zijn die dames toch altijd bescheiden (beter kan ik misschien schrijven „wat waren de dames bescheiden dat woordje „altijd" lijkt mij overdreven), de meesten durven eerst niet, om dan tenslotte blijk te geven een behoorlijke techniek en een daverend enthousiasme te bezitten. Het was een lust om deze dames hun wedstrijden te zien rijden; als eer wervelwind, pittig, doch zeer gratieus, zweefden zij over de gladde ijsvlakte. Het zou te ver voeren alle deel neemsters te memoreeren, doch een uitzondering wil ik ma ken voor het kleine Alandtje, dat eerst wat nerveue debu teerde, doch naderhand uiterst snel en kittig haar series verreed. Zij moest tenslotte in Mej. Disselkoen haar meer- dere erkennen, wat geen schande is, want Iet Disselkoen is niet de eerste de beste, zij won trouwens den tweeden prijs, doch stond deze aan de kleine Alandt iaf, als belooning voor haar keurige rijden. Wat echter te zeggen van Mej Brugman, die de eerste prijs won, doch nota bene overge haald moest worden om mee te rijden! Zij is snel en heeft een krachtigen slag, waardoor zij dan ook als kampioene kon worden uitgeroepen! Veteranen. De Veteranen reden de 400 m. in een gezellig tempo, U weet wel, zoo van „kom ik er vandaag niet, dan korn ik er morgen". Doch met een Disselkoen Sr., Waayer, Snelle- man, Mets en v. Manen in de baan werden de tijden aan merkelijk beter. Tenslotte zouden Disselkoen Sr. en Waayer uitmaken wie zich kampioen mocht noemen, waarin na tuurlijk Dïsselkoen weer slaagde, waarmede ik niets ten nadeele van Waayer wil zeggen, want Arie heeft het „Ouwe Dis" niet cadeau gegeven, doch ervoor gezorgd, dat hij zich tot het uiterste moest geven om dezen taaien tegen stander van zich af te schudden. Senioren. De 400 m. Senioren heeft weer eens aangetoond, dat wij technisch goede en zeer snelle rijders in ons midden heb ben. Als kwartfinalisten meldden zich in de eerste kwart finale aan Chr. Kuggeleyn en G. ter Horst Sr., tusschen twee haakjes eigenlijk een veteraan, maar voor die cate- qorie veel te sterk en daarom bij de senioren ingedeeld; terwijl in de tweede kwartfinale Kretzschmar en G. ter Horst Jr. de strijd aanbonden. Deze vier rijders lieten uit stekend bochtenwerk zien en paarden aan hun goede tech niek een zeer groote snelheid. In de finale plaatsten zich Kretzschmar en Kuggeleyn. welke door Kretzschmar werd gewonnen. Afvalrace. Tenslotte werd een afvalrace verreden over ruim 10 ron den, d'3t is ruim 4000 m. Dit nummer is steeds een zeer attractief slot van onze schaatswedstrijden. Alle aanwezi gen, van groot tot klein nemen hieraan deel, en bevolken na enkele ronden de geheele baan. Al spoedig bleek, dat het zou gaan tusschen G. ter Horst Jr., Kretzschmar, G. ter Horst Sr. en ons adspirantje Henk Kappel. Ronde na ronde draaiden zij in deze volgorde rond, waarbij de twee eerstgenoemden, met een onderling verschil van enkele meters, ongeveer 175 m op de beide laatstgenoemden voor lagen. In de negende ronde liep ter Horst Jr. iets verder op Kretzschmar uit en wist, tot ieders verbazing de kleine Kappel „Pa" ter Horst te passeeren. In deze volgorde kwa men de rijders ook door de finish, hartelijk toegejuicht door het A. F. G-publiek, dat in groote getale deze prachtige rit had gevolgd. Een extra applausje kreeg de kleine Kappel, die dit ook volkomen verdiende. Kranig gedaan Henk, mijn complimenten hoor. Vermelding verdient nog, dat G. ter Horst Jr. midden in de race over een adspirantje kwam te vallen. Ondanks deze buiteling echter wist Gerrit te winnen. Na de wedstrijden trokken wij met zijn allen naar ons Clubhuis, waar v. d. Pijl ons lekker warm en met een heer lijk kopje soep ontving. Tenslotte werden de prijzen door den Heer Broeksmit met enkele toepasselijke woorden aan de verschillende kampioenen uitgereiKt, waarna ook deze gezellige dag weer tot het verleden behoorde. B. DORLAS. Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Prijs 50 cent per regel. RIA DE JONG en GEORGE J'. N. WIJNAND Soerabaja, 1 Februari 1947 Tjimanoekstraat 14

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 3