■nni I TBeste Dick r Si Begunstiging run onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand hij letterlijk' dag en nacht voor de club gewerkt. A.F.C. is een uiterst moeilijk te besturen vereeniging; in onze club streeft men steeds naar de synthese tusschen een voetbal club en een voetbalclub. i Dick Bessem heeft de oplossing gevonden. Hij was de charmante gastheer, de daverend-gezellige borrelvriend, de genoegelijke causeur. Hij was anderzijds de voorzitter, die in woord en daad de spelers aanzette tot, grootsche presta ties. De successen, die onze elftallen de laatste jaren boek ten, zijn voor een groot gedeelte ook aan de nimmer af latende activiteit van Dick Bessem te danken. Gaarne geven wij thans het woord aan onzen tweeden voorzitter J. M. H. Broeksmit, die zich in de volgende „open brief" tot onzen aftredenden voorzitter wendt: HU je je levensweg gaat vervolgen in een nieuwe maatschappelijke functie, die je meer los maakt van A.F.C., maar die je in ieder geval verbonden houdt met de sport, voel ik mij geroepen, mij namens de geheele A.F.C. met een kort woord tot je te richten. Het ambt, dat je gaat vervullen, Directeur van het Olym pisch Stadion, is zeer eervol voor je, en, ik geloof dat alle A.F.C.-ers dat ook eervol voor onze club mogen vinden, niet omdat we daarin voordeel voor onze club zouden zien, maar omdat het een A. F. C.-er is, die tot die taak ge roepen is. Wij betreuren het alleen, dat je daardoor niet meer onze Voorzitter kunt blijven. En dan roepen wij in onze gedachten terug, de periode, waarin je op zoo uitnemende wijze die belangrijke taak vervuld hebt. Onder moeilijke omstandigheden, zoowel voor jezelf als in de club, heb je die taak opgevat. Je hebt je volledig ingeleefd, in wat een voorzitter voor zijn club behoort te zijn. En toen ben je gaan regeeren. Bewogen tijd. Wij beleefden een uiterst bewogen tijd. Allen verkeerden wij in omstandigheden, die alles behalve benijdenswaardig waren. Je voelde, dat A.F.C. tegenover haar leden, maar ook tegenover de Nederlandsche gemeen schap een taak te vervullen had. En dat de Voorzitter van die club voor moest gaan, in alles, waardoor een goed Ne derlander, toen, vorm en inhoud aan het leven geven kon. Je bleef je zorgen wijden aan alles, wat in de club leefde en streefde. Vooral het Technische werk had je groote be langstelling Maar daarnaast wist je de menschen in onze club om je te vereenigen, om ze op gezette tijden te sterken in hun ware gevoelens ten opzichte van ons zoo diep gekwetst land. En door je vaak zoo bezielend woord wist je ons allen aan te moedigen en te sterken in den strijd dien wij te voe ren hadden. En degenen onder ons, die zich bezig hielden met bij zonder verdienstelijk werk voor ons land, heb je in alles gesteund, waarin je ze maar steunen kon. Daardoor heeft A.F.C. in de oorlogsjaren meer voor ons beteekent, dan alleen een voetbalclub doen kon. Het was tevens voor ons een centrum, waarin we nog wat ontspanning vonden, maar vooral ook, waarin we kracht vonden om alles te verwerken wat er verwerkt moest wor den. Voor dat alles Dick, ben ik je en met mij de geheele A F.C. meer dan dankbaar. Wanneer je de A.F.C. als Voorzitter verlaat, dan daal je af van den hoogen troon bij ons, waarop je de waardig heid met eere vervuld hebt. Je hebt zoo vaak den naam van Schaf genoemd bij her denkingsplechtigheden. Jouw naam als Voorzitter sluit waar dig aan bij de rij van je voorgangers. Dick, namens onze club dank ik je zeer hartelijk voor al het goede dat je onze club en ons gegeven hebt. Ook als je geen voorzitter meer bent, zal de sfeer, die je hebt weten te scheppen en te onderhouden ons blijven ver vullen. En je kunt, bij het aanvaarden van je nieuwe functie, je verzekerd weten van de hartelijke belangstelling en goede wenschen van alle A F.C.-ers. Moge je volledig slagen. Het past mij, hier een woord van dank te brengen aan den afgetreden Directeur Jan v. d. Berg, die ons al die jaren groote vriendschap heeft toegedragen, en met wien we op de meest prettige wijze zaken hebben kunnen af wikkelen. Jan heeft ook in zijn hart een plaatsje voor A.F.C. ge reserveerd. Moge hij die hartelijke genegenheid voor onze club blijven behouden. Wij zijn daar erkentelijk voor. Tenslotte Dick, je zult A.F.C. natuurlijk niet vergeten. Wij van onze kant, wij zullen je werk in de A.F.C. blijven voortzetten. j Jij en wij allen, we zullen ons blijven herinneren, dat zoo wel in voor- als tegenspoed, de club onze diensten van noode heeft. Dat vergeten wij niet. En nu Dick, het ga je in je nieuwe positie in alle op zichten goed. Op de A.F.C.-ers kun je blijven rekenen. J. M. H. BROEKSMIT, Tweede Voorzitter. y",

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 2