AfteR-öinneR CUCHE'S Toch trainen! WILLEMSTRAAT 43-45 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. De derde ronde is een nieuw record geworden. seizoen: toeschouwers: recettes: 1932-33 625.375 £42.298 1933-34 859 454 £58.967 1934-35 798.325 £56.456 1935-36 895.368 £60.476 1936-37 809.021 £54.949 1937-v8 874.073 £59.513 1938-39 657 1-65 £44.530 1946-47 966.736 £94.061 De „Sheffield United' supporters trokken naar de Wolves, waarbij zij heel Wolverhampton op stelten zetten. Geen won der want toen was het pas half vijf in den ochtend. Om half acht waren alle supporters van Sheffield op weg naar het terrein om sneeuw te ruimen. Zij hadden slechts één keuze: sneeuwruimen, anders kon er niet gespeeld worden. De replays De replays hadden tot resultaat, dat Chelsea te Derby uit geschakeld werd. Op het kantje af won Derby met 1—0 na verlenging De groote strijd in Lancashire tusschen Man chester City en de Bolton Wanderers eindigde in het voor deel van de City (1—0), terwijl de leiders van de League: Wolverhampton Wanderers met 20 te Sheffield tegen de United ten ondergingen. De Schotten gaan na afloop van het seizoen op toer. D.w.z. officieel Schotsch F.A.-team En wel naar Amerika, waar ze (in totaal 21 man) 8 wedstrijden gaan spelen. Uit acht Europeesche landen kwamen voorts nog aan vragen binnen, maar de Schotsche voetbalbond gaf nu eens de voorkeur aan de U. S Nog niet zóó slecht bekeken om thans eens 'n trip naar de Nieuwe Wereld te maken. Maar als Schot ben je eenmaal „bekeken" 1 De „Daily Mail" kon het weten! Nu reeds geeft de „Daily Mail" een paar namen van spelers die voor het Continentale elftal zullen uitkomen in de trialmatch te Amsterdam in Mei a.s. Ben Barck (Frankrijk); Bobrov en Khomick (Rusland); Gunnar Nordalh, de Zweedsche centervoor; voorts noemt men Da Rui (Frankrijk) als goalkeeper; Puttaert en Mer- mans, de Belgen die te Wembley en in het Hampden Park Stadion gespeeld hebben (voor België tegen Engeland en Schotland in het vorig seizoen); Steffen (Zwitserland) als centerhalf. Dit zal wel juist zijn daar Steffen als amateur tot nu toe alle wedstrijden voor Chelsea is uitgekomen. Dan lezen we nog de namen van Vaast en Heisserer (Frank rijk) en Andreoli, de Zwitsersche halfback. De naam van Wilkes missen we echter. Laat ons nog „even" wachten, want van nu tot Mei is nog een heele „rek". P. J. L. K ben der traditie getrouw, naar het reiitiisten-diner geweest. „Heb je je geamuseerd?" vroeg mijn vrouw. „O, buitengewoon; ik heb zóó gelachen En ineens realiseer ik mij, dat ik buitengewoon veel ple zier gehad heb en dat ik tóch iets gemist heb, dat er tóch een leegte was. Wat is het? En dan krijg ik het idee, dat wij dóór den oorlog na den oorlog zoo stijlloos geworden zijn. Ik ben jong genoeg om niet te zaniken over „den goeden ouden tijd", ik ben oud genoeg om over „vroeger" een objectief oordeel te kunnen uitspreken. En mijn gedach ten gaan terug naar het eerste reunistendiner, waaraan ik mocht aanzitten in 1926. Ik weet nu nog, hoe vereerd ik mij voelde, toen ik de uitnoodiging van Schaf ontving. Het diner was in de bovenzaal van het toenmalige „Réserve". Namen schieten mij te binnen: Jac. van Ooij, Schaf Scheepens, Pim van Raamsdonk, Gé Bosch, Han ten Houten, Fred Sabelson, Piet Vermeulen. Neen, zij waren zeker geen brave Hen driken, dat was per saldo het geslacht, dat ons den bij naam „Amsterdamsche Fuif-Club" bezorgde. Maar, welk een stijl heerschte daar! Een stijl, die in eerste instantie be rustte op traditie en die zijn uiting vond in speeches, die qua taal en stijl een genoegen waren, om aan te hooren. De oorlog ging over ons heen en heeft ons grover, har der, ruwer gemaakt. Het gaat er niet meer om, een paar borrels te drinken, het gaat er om, hoeveel borrels men drinken kan Men heeft het geduld en de hoffelijkheid ver loren om te luisteren; indien er iemand spreekt, blijft men rustig doorkletsen en maakt sceptische of cynische opmer kingen. En er is een wisselwerking de speeches zijn er ook naar. Het is niet meer een zorgvuldig voorbereiden, een rustig naar voren brengen, het is half spontaan, half nerveus en overgoten met dat sausje van nonchalance, dat tegenwoordig mode schijnt te zijn. Maar wij moeten oppassen. De 52-jarige A.F.C. is iets anders geweest en als iets anders bedoeld dan alleen een voetbalclub. In haar kwamen tot uiting de beste Amster damsche tradities. Zij kwamen tot uiting in een A.R.O.L.- tournooi, in een bottertocht, in een reunistendiner, die alle hun eigen sfeer, hun eigen karakter hadden. Er zijn in een club als A.F.C. andere zaken dan de com petitiestand, die het de moeite waard maken A.F.C.-er te zijn. Laten wij onzen stijl hervinden! OOK in de maand Januari zijn er door onze Jeugd- elftallen geen competitiewedstrijden gespeeld, zoodat het competitierad, tengevolge van dezen strengen winter, in totaal al 10 weken stilstaat, en zooals het zich momenteel laat aanzien, zullen daar nog wel een paar weken bijkomen. Dat neemt echter niet weg, dat de training nog regelmatig is doorgegaan, waarbij tot mijn zeer groote spijt de deelname onzer jongelui veel te wenschen over laat. Het zijn de echte liefhebbers, de goed willenden, die regel matig blijven komen, en meestal zijn dit ook de jongelui die daardoor in de toekomst de meeste vorderingen zullen maken. Vergeet niet ionnelui, dat wij, wanneer straks de competitie weer begint, ook weer meteen op volle toeren moeten draaien, en dan zal blijken welke vereenigingen het meest hebben getraind in deze periode, en in elke vereeni- ging zal direct blijken, dat de jongelui die wel bleven trai nen ook de beste prestaties zullen leveren. Vele jongens denken misschien, dat zij door het schaatsenrijden in trai ning blijven, doch, zooals ik in mijn vorig artikel reeds schreef, dit is een verkeerde gedachte, want juist door dit schaatsenrijden worden de voetbalspieren stijf. Laat dus een ieder er voor zorgen, dat, wanneer de competitie weer gaat beginnen, wij weer klaar staan om onze plaatsen te verdedigen en te verbeteren. Als bijzonderheid in deze ijs koude periode wil ik nog even vermelden, dat de Jeugd commissie met haar gedachten al in het voorjaar vertoeft, doordat verschillende uitnoodigingen werden ontvangen voor gezellige uitstapjes en tournooien. Hierover echter later meer. B. D.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 11