T^ehruan-Sckakel I Teb ruari, eerste post copy, AAn één zijöe getypt, in ouöe spelling, inzenöen uitenlijk j. h. wijnanö, JBegunstiging van onze Jtdverteevdevs, houdt de Schakel in stand P. Zeg heb je al gegireerd Of heb je je geld elders verteerd. 1'. Gegireerd kind, 't is mijn dagelijksche arbeid Ik raak steeds meer al mijn centen kwijt. P. Dat hindert niet, iets moet je reserveeren, Voor die drie ondernemende Heeren, De Waal, Scheepstra en Gilkens van het Comité Dat leeft 200 met onze jongens in Ir.dië mee. Dat vind ik sympathiek en daarom over de knip Al kijk je nog zoo bedenkelijk en sip. Want daar in Insulinde moeten de A.F.C.'ers weten Dat zij in 't Moederland niet worden vergeten. T. Ik betaal al, maar jullie ook (tot het publiek), het gironummer is bekend Toon nu, dat je een góede A.F.C.'er bent! P. Zoo gaat ie goed en dan is er iets wat mij frappeert, Ik word weer maandelijks met een Schakel vereerd. T. Dat is het werk van die skeletten Wijnand en Staats En Gerrie en Jaap; ze hebben veel praats, Maar ze lappen 't 'm en A.F.C. is content Wij raken er weer heelemaal aan gewend. P. Gelukkig Nieuwjaar voor de A.F.C.-scribenten Wij verwachten nog veel van hun talenten. Wat sta je hier steeds naast mij te wiegen Als je ergens naar toe moet, zou 'k er niet om liegen. T. Dat is het niet schat, maar 'k heb weer zin, Ik wil weer de groene weide in. P. Wel allemachtig, nou sta ik paf Leer je dat balschoppen dan nooit meer af, Eiken Zaterdag zeg je, dag lieve Nel Als ik thuis kom dan merk je het wel Nou gemerkt heb ik het, je straalde gewoon van genot En meestal was er iets aan je kapot. Soms moesten de Heeren samen op reis Dan was je een halve week van de wijs En pas hebben ze een paar weken rust Of ze staan weer te trekkebeenen van de lust. T. Als je eenmaal tot de veteranen bent toegetreden Is alle voetballeed geleden Dan speel je eerst recht voor je plezier En alles wat je mist, dat geeft er geen zier Je speelt alleen maar met voetbalvrinden Die elkaar na afloop ook nog gezellig vinden En ja danloopt het wel eens wat tegen En wordt het wel een uur of negen. P. Ach kerel loop, 't is de oude geschiedenis Nu wil je mij zeker vertellen hoe laat t is Als de heeren eindelijk uit zijn gebabbeld En hun THEE met koekjes hebben opgeknabbeld. Maar apropos, nu moet je me toch eens vertellen Waarom mogen wij jullie nooit vergezellen. T. Lief kind, dat is onze wijsheid, die jullie behoedt, Desnoods tegen jezelf als dat zoo moet. P. Jullie kunt niet eens jezelf beschermen Ak jullie zoo door de stad heen zwerven En waar is toch die leuke kleine vent Van dat lollige lied van de „leader of the band". Is het waar dat hij zoo streng regeert Dat jullie alles hebt geprobeerd BIJ ROCRStRAAt 52 2 Hem kwijt te raken en jullie hem wijs hebt gemaakt. Dat 't spelen slecht is als je op leeftijd raakt. T. Dat is laster, dat is achterbaks geklets Wij zijn allemaal gek op leider Mets Hij speelt niet, omdat de dokter het hem verbiedt, Dat is de waarheid: anders niet. P. Mijn Arie ziek, dat spijt mij zeer O jé, ik kan niet buiten hem meer. Ik hoop, dat 1947 hem zal geven Waardoor 't leven waard is om te leven. T. That's O.K. en Luc Nijdam de captain van 't derde Breng ik hier ook even te berde Ik hoop, dat hij snel mag herstellen Dan kunnen onze beste wenschen hem naar Indië vergezellen. P. Bij Bé Dorlas en zijn mannen Is de zaak aardig in kruiken en kannen Verschillende teams staan aan den kop Junioren I zijn zelfs geheel aan den top. T. Bé geloof me wij weten hoe je werkt Je doet het zonder dat iemand het merkt Je vraagt niet om hulde, maar toch roep ik luid: Een lang leve Bé Dorlas uit. P. En die Holterman is ook een man Die achter de schermen werken kan Ook dat is bekend en wij wenschen dezen A.F.C.-enthousiast Een gelukkig 1947, dat verdient hij vast. T. Zeg ik krijg dorst en Pijl en zijn vrouw 'k Gelcof dat hij ons graag wat geven wou Ook hun wenschen wij een heel goed jaar Dat houdt de A.F.C. ook bij elkaar. P. En de geheele A.F.C. met hun gezinnen Laten wij het nieuwe jaar beginnen Met het goede plan alles te geven Voor onze A.F.C. Lang zal zij leven! Uiteraard werd deze Nieuwjaarswensch daverend toegejuicht. Thomasvaer vroeg nog even om stilte en zei toen: „Maar voordat ik vertrekken ga Vraag ik voor Bessem een driewerf hoera Als voorzitter zit hij prima voor, 'k Heb dorst Kom Nel, we gaan er van door!" Opnieuw applaus en hoerageroep en toen zijn we, zooals de geijkte term luidt, „nog eenigen tijd gezellig bijeen gebleven Het was een goed begin van wat, naar wij hopen en vertrouwen, voor onze A.F.C. een goed en voorspoedig jaar zal zijn.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 3