qelukkiq nieuwjaaR Uit de Vers Peter Dougal in Everton Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. ELUKKIG Nieuwjaar, Bestuur, Eereleden de A.F.C.-mannen van 't hoogste gezag f Wij hopen, dat spoedig, hetgeen w' allen wenschen voor onze Vereeniging aanbreken mag. Gelukkig Nieuwjaar, lieve Dames der Leden Gij die ons zoo trouw steeds terzijde toch staat Maar mopper dan óók niet, wanneer Uwe ega één keertje per week naar de clubavond gaat Gelukkig Nieuwjaar, ook gij, lid der commissie al wordt dan Uw naam niet zoo heel vaak genoemd Ga voort met Uw prachtig opbouwende werken het wordt door ons allen wel degelijk geroemd. Gelukkig \Nieuwjaar, ondersteunende Leden en ook d' adverteerders in dit fraaie blad Denk niet dat Uw steun door Bestuur en door Leden één oogenblik maar onvoldoend wordt geschat. Gelukkig Nieuwjaar, jongens daar in de Tropen de „koperen ploert" die verbrandt je gezicht Er is één gedachte, die helpt je bij alles ]e deed, en je doet er\ je blijft doen je plicht! Gelukkig Nieuwjaar, alle spelers van 't eerste maar ook adspirant tot den kleinste nog wel geniet maar intens, doch sportief als een ridder van 'i frische, i sportieve en heerlijke spel. Gelukkig Nieuwjaar, arme voetbalarbiter want Jij, arme man hebt het altijd gedaan Zoolang als de sport wordt gespeeld door de menschen zal 't zóó en niet anders wel steeds blijven gaan. Gelukkig Nieuwjaar, „Bat en bal" enthousiasten Misdeelden, wat tijd en intresse betreft Maar laten wij hopen, dat ieder de waarde van Zomersport nu eens terdege beseft. Gelukkig Nieuwjaar voor ons vaste Publiekje In loge, langs lijn en j ook achter de goal Zij lappen een kwart-eeuw met dapper cynisme trouw alles, wat eerste-klas ruikt, aan hun zool. Gelukkig Nieuwjaar, tweede-klas-concurrenten Wat jullie graag willen, dat willen wij óók Al staan wij drie puntjes nog maar op je achter Ons breng je er waarlijk niet mee „van de kook Gelukkig Nieuwjaar, aan de vrienden der AROL er zijn er, die loopen een kwart-eeuw al mee Al wonnen zij zelfs niet éénmaal de Beker Zij zijn en zij blijven steeds trouw aan A.F.C. Gelukkig Nieuwjaar, voor de Burgemeester en Wethouders van ons geliefd Amsterdam Wij hopen, dat ééns Uw geachte College voor Sport zal geraken in vuur en in vlam. Gelukkig Nieuwjaar, voor Reporters en Perschefs Zij hebben de wind in de zeilen, oh jee. Maar houdt het, want 't is nog zoo lang niet geleden Toen viel 't Journalist-zijn in Sport lang niet mee Gelukkig Nieuwjaar, dat is ook voor die heertjes die Zaterdagsavonds Vaak heel opgewekt den elftalsecretaris berichten dat tijdens het dansen een spier is verrekt n AN de eerste elftal-spelers! Theo van Nigtevegt meldt ons uit New- York, dat hij voor iedere overwinning een nieuwen voetbal naar onze club zal zenden! Dus nognegen? Gelukkig Nieuwjaar, ja da s ook voor de schoenen en shirtjes en kousen en broekjes bedoeld Nou hopen wij maar, dat de Raad van Textielers de Schakel leest en dezen tip duidelijk voelt. Gelukkig Nieuwjaar, ach, wat klinkt het poëtisch wat klinkt het toch hoopvol, wat geeft het je moed 't is net of je dingen, die anders zoo stroef gaan véél vlotter en soepeler en makkelijker doet. Gelukkig Nieuwjaar, 't is een wensch vol traditie Wie zegt het dit jaar met bezorgd gemoed Wij zijn niet downhearted en zeggen knipoogend Het gaat in de wereld weer denderend goed Gelukkig Nieuwjaar, 't is bedoeld voor ons allen Spontaan hier geuit en volkomen gemeend OOK ZEVEN-EN-VEERTIG ZAL TROUW ONS WEER VINDEN TEZAMEN OM HAAR VOETBALVAANDEL VEREEND. N. EVERSHARP „Keeper Meyling was geweldig op dreef en had wel het grootste aandeel in de overwinning. Hij weerde zich geducht en bracht enkele keeren op fraaie wijze redding (Tot ons genoegen constateeren wij - dat „Mud" het nog niet verleerd is. Red.) Voor de rust scoorde de rechtsbinnen van de tegenpartij met een keihard schot een fraai doelpunt, waarbij de bal van de stand in het veld terugsprong. Dfe Spoormenschen stopten echter niet cn daar zij blijkbaar niet v-an halve maatregelen hielden, stelden zij alle pogingen in het werk de bal nog eens in het net te krijgen, hetgeen onze achterhoede echter trachtte te verhinderen en met succes. De Scheidsrechter, die waarschijnlijk geen doelpunt had geconstateerd, liet vroolijk verder spelen. Na een minuut of vijf kwam de tegenpartij echter na ruggespraak met supporters en grensrechter tot de conclu sie, dat de bal wel had gezeten, doch de scheidsrechter bleef bij zijn beslissing, tot groote hilariteit van het publiek. ('t Quick-Blaadje No. 8) Doch om terug te komen op dien Woensdag, 8 September 1937 die voor mij zoo belangrijke datum. Het Everton elftal voor die dag bestond uit: Sagar; Cook en Jones (J. E.); Britton, Gee en Mercêtr; Geldard, Stevenson, Lawton, Dougal en Tren,tham. Manchester kwam uit met het team, dat vorig seizoen kampioen v-an de eerste Divisie was ge worden: Swift; Dale en Barkas; Percival, Bob Marshall (hij speelde dien dag zijn 495ste League-wedstrijd, terwijl ik aan mijn twaalfde begon) en Bray; Roseland, Herd, Allmark, Doherty en Brook. Het was de eerste keer, dat ik hen zag, de beroemde „lichtbl-auwen" met hun reus van 'n doelman Frank Swift, die later mijn beste voetbalvriend zou worden. Misschien was het de jeugd in onze voorhoede, welke Everton met zooveel zelfvertrouwen de strijd deed begin nen, maar één ding is zeker de groote Swift had een heel drukke middag. Ik scoorde al spoedig na het begin en we vochten als leeuwen voor onze eerste punten van het sei zoen. De „ouwe" Stevenson, die na twee seizoenen voor 't eerst weer rechtsbinnen stond, ontpopte zich als een goal- getter en joeg er twee langs Swift, terwijl Peter Dougal, die van Arsenal naar ons was gekomen, voor nummer vier zorgde. We wonnen met 41. (Sportief 20 December 1946)

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 11