de replays!); vaak moeten de reserves in het vuur gebracht worden en wee de club die niet over vol doende reserves beschikt. Want zonder goede reserves wordt het misère. Wij, in ons lief, klein vaderlandje, kennen geluk kig die December-zorgen niet. Na St. Nicolaas maken we plannetjes om een gezellig Kerstfeest voor elkaar te boksen, oud en nieuw volgt een week later ën(gelukkig maar), worden de competitiezorgen even uit het hoofd gezet. ï,i Ik schrijf ..lekker'- niet over Engeland-—Neder land! Het verloop en resultaat van dezen strijd is ons al volop te genieten gegeven. Ook schrijf ik niet over de eieren en de hammen. Waar of niet waar, maar oh wee als er eens niet voldoende voedsel geweest zou zijn! Dan was „Leiden in last" geweest. Bastin zegt het voetbal vaarwel. „Wie is Bastin nu weer?", hoor ik het tegenwoordig geslacht al mompelen. Cliff Bastin is misschien wel de grootste links buiten geweest van de Arsenal die 21 maal voor Engeland gespeeld heeft. Chapman, de diepbetreurde manager van de Arsenal ontdekte hem en kocht Bastin voor 2000 pond van Exeter weg. Toen Bastin 17 jaar oud was, speelde hij al voor het eerste elftal van Arsenal, (Bastin is nu 34 jaar), toen hij 18 was had hij al z'n Cupmedaille te pakken, één jaar later zijn kampioensmedaille en toen hij 20 was, speelde hij zijn eerste internationale match voor Engeland. Bastin is houder van een record dat wel nimmer verbeterd zal woAden: in één seizoen scoorde hij 33 goals als linksbuiten! Alex James zegt van hem: De beste linksbuiten die er ooit geweest is en James, zijn clubgenoot en beroemd linksbinnen, de man met de „gouden beenen" is bevoegd tolt oor- deelen. - En waarom nu verlaat Bastin de voetbalvelden? Dat geheim werd onlangs onthuld. Bastin heeft een zware doofheid uit influenza overgehouden en na 1937 kon hij niets meer hooren. Doch het drukt hein nu dermate dat hij besloten heeft zich aan een zware operatie te onderwerpen. Bastin verklaarde nog: „toen ik voor het En- gelsch elftal in 1938 in Duitschland, Zwitserland en Frankrijk moest spelen, kon ik m'n beste spel al niet meer geven daar die doofheid, naast de groote handicap, mij maar door m'n kop spookte Bastin heeft zijn spaarduitjes goed bij elkaar ge houden en hoopt later in aanmerking te komen als voetbal-manager. Een groot voetballer heeft afscheid genomen van Highbury. De tijden veranderen toch wel en eindelijk heeft de Engelsche sportpers nu eens ronduit toegegeven dat de Zwitsersche voetbal-kampioenen Nörr kopping een buitengewonen indruk in Albion heeft achtergelaten. Om West Charlton met 32 te verslaan het laatste kwartier speelden de Zweden met 9 man! daarna van New Castle te winnen (32), om vervolgens Sheffield United met 52 aan de zege kar te binden, nu, dan moet men heel wat in z'n mars hebben! De laatste ontmoeting was tegen Wolves; 11 was het resultaat. Na afloop van de toer kreeg Lindberg, de goal keeper, de mooiste contracten voorgelegd, alsook de middenvoor. Doch de Zweden schudden van néén en mompelden zoo iets van „home sweet, home", „On revient toujours"Sam Cowen, een zeer bekend voetballer van Manchester City in de jaren 19261934 (waarin M. C. drie keer in de Cup- final uitkwam), keert weer tot zijn oude liefde terug, nu als manager. Salaris2000. Als dit nummer in handen der lezers komt, heb ben de standen, (tusschen het oogenblik van schrijven en verschijnen onzer Schakel liggen twee League-Zaterdagen) misschien al weer verande ring ondergaan. Ik volsta dus dit keer met het ver melden dat Blackpool het niet kon bolwerken in de eerste League en de bovenste plaats aan Liver pool moest prijsgeven, terwijl Newcastle in League II leidt. Einde December, na de Kerstwedstrijden, volgen eens wat uitgebreide standen tenminste, als er ruimte voor gevonden kan worden! (Als het even kan, gaarne! Red.) P. J. LINDNER. P.S. In de Schakel van Januari a.s. volgt dan tevens een verslag van de eerste testcricket-match AustraliëEngeland. WE herinneren ons allen nog het treffen- de voorbeeld, dat dr Reeder op onze buitengewone Algemeene Vergadering gaf, door op een teleurstelling te reageeren zóó, dat hem dit ver boven het middelmatige verhief. Een onzer serieuze leden, die onder den in druk kwam van wat hij hoorde drukte zich aldus uit: ,,Je kreegonwillekeurig het gevoel, dat de menschen toch beter tegenover elkaar gaan staan en dat het daardoor in de wereld toch ook beter worden moetHet doet je goed zoo iets te hooren Woorden wekken maar voorbeelden trek ken. OBSERVER. begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 20

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 20