HELTA A.I X let op Uw taak! Bridge-drive Voetbal in Engeland ALBUMS /^AE Commissie Indië (al weer een commissie, I J maar nu is het er één met heel goede bedoe- lingen!) stelt zich ten doel de band tusschen de A.F.C.-ers hier en in Indië nauw aan te halen, waarvoor zij bij dezen oproep de geheele A.F.C.- familie mobiliseert. Wat wil zij precies? Welnu, dat is gauw ver teld. Vele van onze jongens zijn, hetzij vrijwillig, hetzij verplicht onder de wapenen in onze Oost. In de meest afgelegen streken moeten zij daar hun plichten vervullen en het zouden geen sportzonen van A.F.C. zijn, indien zij zich daaraan zouden trachten te onttrekken. Bon! Zij hebben dus hun plichten te vervullen, - maar zij hebben nog rechten ook. Rechten, die in iedere samenleving ook in die der sport niet behooren te worden verwaar loosd. Onze jongens hebben het recht, niet verge ten te worden door hun club uit het Moederland. Het saamhoorigheidsgevoel, dat zich in de sport juist zoo schitterend kan manifesteeren. moet nu op ondubbelzinnige wijze blijken door de hulp, die U ons allen moet schenken. Deze jongens moeten niet in het besef leven alleen te staan, maar zij moeten zich gedragen weten door de sympathie van een groote familie, die niet alleen op het sportveld v/eet, wat een dracht vermag. De sfeer, die onze Vereeniging in Amsterdam omringt, moet overgeplaatst worden naar Indië, waar onze jongens dienen te weten, dat zij daarin nog steeds opgenomen zijn. Het middel hiertoe is betrekkelijk eenvoudig. Wat onze jongens noodig hebben is post en goede lectuur. Vraagt een adres van één der jon gens aan den secretaris van de Commissie Indië, Jan Scheepstra, Agamennonstraat 3, en schrijft eens, of als dat om de één of andere reden niet mogelijk is, geeft ons dan Uw Haagsche Post, of Groene of Sportkrant en wij zorgen voor de rest. Het komt nu zelfs voor, dat men bij gebrek aan goede lectuur, er toe overgaat elkanders brieven te lezen. Dat is niet noodig als wij er de schou ders onder zetten blijk geven dat de geest, die A.F.C. ons in het hart plantte, ons niet verlaat, zoodra wij niet meer op het sportveld samen zijn. Aan de A.F.C.-ers hier is nu het woord. Stelt onze jongens ginds niet teleur! A.F.C, let op Uw taak! op Wijdag 17 Januari IQd-7 in ons Clubhuis. Ten bate van de Commissie-Indië Aanmeldingen, liefst met partner bij de Heeren J. Disselkoen en N. Neseker. ET de donkerste maand van het jaar breekt voor den beroepsvoetballer tevens de zwaarste maand aan. Dan krijgt hij een 7-tal Leaguewedstrijden te verwerken, waarvan drie stuks in de laatste week van December; en al doen de managers al het mogelijke om het den spelers zoo comfortabel mogelijk te maken, aan de laatste week van het jaar heeft een prof. voetballer nu eenmaal ,.een broertje dood". En,zijn deze weken achter den rug, dan wordt aantreden geblazen voor de Cup! De eerste ronde ,,gaat" altijd in de eerste helft van Januari en voor alle clubs zitten er veel belangen aan vast om dat begeerde kleinood voor een jaar in hun bezit te krijgen. Toen Derby County het vorig jaar de Cup be machtigde regende het letterlijk uitnoodigingen om op het vasteland te komen spelen, doch afgezien hiervan komen de clubs aan het eind van het jaar dik in de zorgen te zitten. De strijd om de eerste plaats gaat zich toespitsen; de laaggeplaatste clubs probeeren zich wat hooger op te werken, de spe lers trekken vervolgens naar een of andere bad plaats om wat op hun verhaal te komen en zich op de zware Cupmatches voor te bereiden (denk aan Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 19 voor Jubilea, Receptie, Foto's e.d. OOK UIT LEDERI Kenersgr. 594, tel. 37463

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 19