lil van öe cornrmnóOBRUQ |E afgeloopen maand heeft voor onze ver- eeniging wel een merkwaardig verloop ge had. Eenerzij ds mooie successen voor de meeste elftallen van hoog tot laag, anderzijds cri- tiek op de Elftalcommis sie met als gevolg, dat Broeksmit alleen over bleef en dus zijn eventueel aanwezige dictatoriale lusten kon botvieren. De critiek kwam tot uiting in een afzonderlijke vergadering met de spelers, welke op voorstel van Willy v. d. Brink werd gehouden. Het lijkt mij hier niet de plaats om de op- en aan merkingen te gaan bespreken (zij werden moedig en openhartig naar voren gebracht), maar wel lijkt het mij gewenscht den leden er op te wijzen, dat het vreemd aandoet als men bezwaren heeft tegen functionarissen, die men eenige weken tevoren met algemeene stemmen heeft gekozen. Algemeen was de verwachting, dat de leden voor de bijzondere algemeene vergadering de consequenties van hun critiek zouden aanvaarden en dus zelf candidaten voor deze zeer belangrijke functies zouden stellen; doch hierin werden wij teleurgesteld; er kwamen bij het secretariaat geen candidaatstellingen binnen en het Bestuur had de taak voor den eenzamen Broeksmit twee compagnons te zoeken. Na ver schillende besprekingen slaagden wij erin Nic. Neseker en Bouke Dorenbos voor deze posten te winnen. Beiden hebben jarenlang in ons eerste elf tal gespeeld; zij kennen dus het klappen van de zweep en wij hopen, dat men hen de gelegenheid zal geven zich behoorlijk in te werken, want het lidmaatschap van de E.C. bestaat tegenwoordig niet alleen in het verkiezen van een elftal. Boven dien hadden wij het genoegen de twee oud-gedien- den Jb. v. Nek en Tonny Knopper bereid te vinden als leider van een elftal op te treden, zoodat wij in dit opzicht met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. Het verloop van deze kwestie was niet pret tig voor Tacke en Dr, Reeder. De tendens van de bijzondere algemeene vergadering moet echter voor hen een bewijs zijn, dat hoewel er meenings- verschillen bestonden, men niettemin groote ap preciatie heeft voor het vele werk, dat zij voor de club verrichtten. De verklaring van Jaap Reeder, dat hij als van ouds zal helpen, waar hulp noodig is, maakte groote indruk en kan velen tot voorbeeld strekken. Ingevolge het initiatief van Siem de Waal zijn wij op dezelfde vergadering tot de instelling van een commissie voor Indië gekomen. Zij bestaat uit de Waal, Gilkens en Jan Scheepstra en heeft zich tot doel gesteld, leden van A.F.C., die zich in Indië bevinden geestelijke en materieele blijken van medeleven te geven. Deze commissie is dus van denzelfden' aard als het M.C.A. enz. en met den meesten nadruk wil ik li allen verzoeken om ook Begunstiging rnn ome fldverteerders, houdt de Schakel in stand. gfflUBI Redacteur J. Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W. G. Staats. Churchill-Iaan 25a Administrateur J. V. Disselkoen, Amstelveenscheweg 2841 25e Jaargang November 1946 Nr. 4

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 1