SCHILDERIJEN ETSEN TEEKENINGEN WILLY NESEKER BOKIN 122 AMSTERDAM ging ,,SneekHet weer was in een woord ideaal, veel zon en toch niet te warm. De resultaten van onze beide elftallen waren dan ook dienovereen komstig. Jammer was het dat wij een onzer sterkste troeven n.l. Jan Reysoo, moesten missen. Hij moest in Amsterdam achterblijven, alwaar hij met ons eerste elftal aan het Frankendael-tournooi moest deelnemen. Ik kan je zeggen Jan, dat het den leiders en den jongens buitengewoon heeft gespeten, dat jij bij dezen tour niet aanwezig kon zijn. Mij persoonlijk zelfs uit meer dan een opzicht. Deze verzwakking zette onze junioren echter aan om er een extra schepje op te gooien, waarin zij volkomen zijn geslaagd. Ook onze adspiranten toonden zich van hun goede zijde, waardoor zij voor de junioren niet onder deden. Onze beide elftallen behaalden den len prijs, en hebben zeer behoorlijk voetbal laten zien. Jongelui nogmaals onze felicitaties, wij zijn zeer tevreden. Namen noemen zou hier niet op zijn plaats zijn, jullie hebt allen den naam van A.F.C. eer aange daan. De terugreis op Maandag is grootendeels staande in goederenwagens afgelegd. Ook nu was de stem ming weer best, alhoewel verschillende jongelui uit den aard der zaak eenigszins vermoeid en sla perig waren. Onvermoeid echter was Adje Rengers, die met zijn fratsen velen uit den slaap hield en vermaakte. Weer anderen gebruikten de broekzak van een padvinder als aschbak, terwijl hij ons eenige liedjes voorzong. Aart treurde over zijn verloren das, hij wist niet waar hij dit klee- dingstuk verloren had. Naderhand is gebleken, dat het op de boot moet zijn geweest, want een Enk- huizer visscher heeft dien Maandag een haring ge vangen, die de verloren das netjes om zijn hals gestrikt had, en dadelijk informeerde wie of er een das verloren had. Al met al een bijzonder geslaagde tour, waarvoor wij speciaal het Jeugdbestuur van Sneek zeer dank baar zijn. De wijze waarop zij ons deze dagen tot een feest hebben weten te maken, de wijze waarop ook alle pleegouders den jongelui en leiders gast vrijheid hebben verleend en geheel hebben ver zorgd, toont aan dat de spreekwoordelijke ,,Friesche gastvrijheid", geen spreekwoord maar onweerlegbare werkelijkheid is. Thans nog iets over het nieuwe voetbalseizoen en de voorbereidingen daarvoor. In een der laatste bulletins hebben jullie kunnen lezen dat verschil lende jongelui van de ledenlijst zijn afgevoerd we gens gebrek aan activiteit. Zorgt er voor jongens, dat ons aan het einde van het komende seizoen deze onaangename taak gespaard blijft, hetgeen niet wegneemt, dat wij, indien noodig, er toch weer toe over zullen gaan. Eenige andere jeugdleden hebben wij moeten berichten, dat zij bij gebrek aan voetbalcapaciteiten ,niet van de ledenlijst, doch van de lijst van spelers voor het volgende seizoen zijn wegelaten. Zorgt er dus voor dat de training regelmatig wordt bezocht, zoodra dit weer moge lijk is. Een Engelsche trainer is thans geënga geerd, en wanneer hij zijn werkzaamheden kan beginnen, moet hiervan een ieder zoo veel en zoo vaak mogelijk profiteeren. Dit heeft dan tot ge volg dat ook de voetbalcapaciteiten grooter zulfen worden, waardoor dus al onze elftallen een be hoorlijke rol in de competitie kunnen gaan spelen. Wij zijn thans bezig met het organiseeren van oefenwedstrijden, en hebben daartoe contact ver kregen met Zeeburgia, Z.S.G.O., de Spartaan en D.W.S. Op het moment dat deze Schakel ver schijnt zijn wij waarschijnlijk al reeds met het m'ee- rendeel onzer elftallen eenige malen in het strijd perk geweest, wanneer althans de besprekingen gunstig verloopen. Houdt er tevens rekening mede, dat de elftallen welke wij momenteel in het veld brengen, proefcombinaties zijn, die nog voor vele veranderingen in aanmerking kunnen komen. Dit artikel wil ik niet besluiten, zonder nog even terug te komen op de hierboven genoemde activi teit in onze Jeugdafdeeling. Eigenlijk behoort het ons niets te verwonderen wanneer onze jongelui voor de training en de te spelen wedstrijden een groote dosis activiteit aan den dag leggen, daar voor toch werden jullie lid van onze mooie A.F.C. Doch ook buiten deze training en wedstrijden kar TEL» 37678 bij gehoor K.2952-651 f\. T. G. - ers begunstigt Uw adverteerders 9

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 9