mAAnóelrjksch jeuqöoveRZicht Ri.e. - ers begunstigt 8 LLEREERST wil ik een zetfout in de voor- I laatste Schakel rectificeeren. Het waren n.l. niet de Adsp. IV, doch de Adsp. VI die een voorwedstrijd zouden spelen, welke door een waterhoos werd verhinderd. De voorwedstrijd, welke onze Junioren I tegen P.W. zouden spelen, kon niet doorgaan, ten eerste doordat de K.N.V.B, dergelijke wedstrijden ver boden had, en ten tweede omdat eenige onzer pro minente spelers het 4e elftal moesten versterken in zijn degradatiewedstrijden. Het 4e elftal heeft zich niet weten te handhaven. Dit is echter niet te wijten aan onze Junioren; zij waren regelmatig pre sent, hetgeen van de 4e elftallers zeer zeker niet gezegd kan worden; ik heb hieromtrent tot mijn spijt wel eens andere berichten gelezen. Den wed strijd tegen P.W. hebben wij evenwel, zij het ook met een gehavend elftal, op Zaterdagmiddag op ons eigen veld toch gespeeld. De heer Holterman was zoo vriendelijk voor dezen wedstrijd een zil veren medaille beschikbaar te stellen. Daar de wedstrijd echter met een 22 uitslag eindigde, moest, ondanks de enorme hitte, nog 2 X 7J^ min. worden verlengd. Ook na dit kwartier was de stand nog dezelfde, zoodat wij met strafschoppen lieten beslissen wie winnaar van de medaille zou worden, waarin tenslotte onze jongens slaagden. De tour naar Sneek De Tour naar Sneek met onze eerste Junioren en Adspiranten elftallen is een daverend succes ge worden, van het moment af dat onze trein op Zater dagmorgen half zeven het C S, verliet, totdat wij 's Maandags omstreeks twee uur dit station weer binnenliepen. Het weer was dien Zaterdag zeer triest, doch in onze coupé s was van deze triestheid niets te be speuren. In het compartiment, waarin ik zat, werd al vroeg begonnen aan den inhoud van de door moeder thuis, goed gevulde koffers en rugzakken. Toffee's, chocolade, appels, een enkel sigaretje, en vele andere versnaperingen kwamen al gauw te voorschijn. Elke koffer die langer dan tien tellen open bleef zou echter buiten het raam worden uit geschud; zoover is het steeds net niet gekomen. Op de tevoorschijn gehaalde voorwerpen schoten onmiddellijk tien handen tegelijk toe. André, Paul, Frits, de drie Wimmen, Robbie en Freddy, die zijn bijnaam van de crickettour behouden had, lieten zich geen van allen onbetuigd. Dit had tot gevolg dat toffee's van de meest vreemdsoortige vormen werden verorberd, met of zonder papier. Appels rolden door den geheelen wagen, zoodat zelfs in een aangrenzende coupé een jongedame niet veilig was, die daar argeloos eveneens haar appeltje zat op te peuzelen. Uiteindelijk kwam de bewuste appel van Paul te voorschijn uit de rugzak van Postmaa, die André toch! Onder al deze weder waardigheden bereikten wij Enkhuizen, waar moest worden overgestapt op de boot, die ons naar Stavoren zou brengen, welke zeereis zonder zee zieken afliep. In Stavoren was het rennen om een plaats in den trein te krijgen, zij het ook een staanplaats; ons geheele gezelschap van 29 per- sonën kwam echter mee. Persoonlijk had ik het ongeluk om met de heeren Kuggeleyn en Holter man op hetzelfde balkon te moeten staan, waar mijn beide mede-leiders niet het minste medelijden met mij hadden, doch hun pijpen opstaken en mij toen mededeelden, dat zij tabak rookten. Het was maar goed dat mij deze uitleg gegeven werd, daar ik anders zeker mijn toevlucht tot de noodrem zou hebben genomen, om het treinpersoneel van een treinbrand op de hoogte te stellen... per slot van rekening was ik toch verantwoordelijk voor onze jongens. In Sneek werden wij door enkele bestuursleden van Sneek en eenige pleegouders opgewacht. Reeds hier bleek dat de bestuursleden van Sneek's Jeugdafdeeling voortreffelijke voorbereidingen hadden getroffen, want in een ommezien waren, na de kennismaking, al onze jongelui en ook de leiders reeds op weg naar hunne respectievelijke pleegouders. Dien middag zou een boottocht wor den gemaakt naar het Sneekermeer, alwaar de zeilwedstrijden (het was Sneek-Week) zouden worden bijgewoond. Wij namen plaats op een groote schuit met muziek, en de tocht begon. Maar gelijktijdig begon ook Pluvius energieke po gingen aan te wenden om ons schip met water te vullen. Door den regen werden wij dan ook ge dwongen naar Sneek terug te keeren. Het was zeer jammer, want onze gastheeren hadden dit onderdeel van onze tour zoo prima voorbereid. Onze jongens waren echter niet meer uit het lood te krijgen en de stemming bleef best. Met z'n allen hebben wij toen de kermis bezocht, waar een ieder zich kostelijk vermaakte. Ook des avonds troffen "dj alle jongelui daar weer aan. waar Hans, Ad en Chris zich speciaal tot de paddestoelen voeiden aangetrokken. Den volgenden dag werd deelgenomen aan het Jeugdtournooi ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der Jeugdafdeeling van de Voetbalvereeni- Uw adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 8