Het is weer zoover <9. - ers begunstigt llw adverteerders toch zouden wij als eerste klassers er ook zoo over denken? Wanneer het gevaar nadert, probeert een ieder uit zucht voor zelfbehoud alles om het af te weren. Zoo is het ook met de clubs en dat is het eenige, hoewel vaak niet uitgesproken, motief. De stelling, dat men eerst moet bewijzen, dat men sterker is, zou sportief juist zijn, als promotie- en degra datie-wedstrijden sportieve krachtmetingen zou den zijn, en dat zijn zij gemeenlijk zeker niet. Ik geloof toch dat wij steeds meer een keerpunt in de voetbalsport naderen. De wereld wordt dobr het luchtverkeer steeds kleiner en het internatio naal contact ook voor de clubs steeds intensiever. Dit brengt voor spelers en leiders onherroepelijk meer verplichtingen mede. Behalve groote compe tities volgen nu groote buitenlandsche toeren. Dit brengt weer returnmatches met zich mede en zoo wordt de voetballerij een wel groot onderdeel van het leven. Eenigen tijd geleden las ik, dat de eer- ste-klassers zich niet wilden binden om in de zomermaanden niet te voetballen, zoodat het li duidelijk moet zijn, dat onze geliefde sport afme tingen aan gaat nemen, welke bepaald angstwek kend zijn. De stemmenverhoudingen in de bondsvergadering geven de eerste klassers practisch alle macht in handen; hopelijk worde zij aangewend tot heil van de voetbalsport met inachtneming van verankerde opvattingen, welke reeds jaren hun deugdelijkheid bewezen hebben. D. J. BESSEM £ENS was er een tijd in A.F.C., waarin Dick Bessem jaarlijks onze spelers op riep om te vechten tegen de dreigende laatste plaats. Ik heb dat, als aanvoerder van ons eerste elftal, gelukkig niet beleefd. In dien tijd, toen een Charles Lungen en zijn kornuiten voch ten voor het behoud van ons elftal in de tweede klasse, was ik nog een adspirantje. Ik heb, ouder geworden, de vreugde gekend, aanvoerder te zijn van het eerste elftal der Amsterdamsche Football Club, dat kam pioen werd der tweede klasse. Om dat te worden, moesten wij een aantal wedstrijden winnen, dat ongekend is in de geschiedenis van den K.N.V.B. Wij faalden in de promotiewedstrijden, logi scherwijze, omdat de drang voor ons te groot was Een paar weken, nadat wij de promotie naar de Eerste Klasse niet hebben kunnen behalen, moeten de jongens weer in het veld. Wanneer wij de laatste drie Voetbal-Zon dagen even doorloopen dan zien we het feit dat er sommige spelers zijn die liever nog eenigen tijd willen wachten met voetballen. En dan zijn er ook spelers, die graag willen voetballen en als ze dan op het veld staan zich plotseling bekocht voelen en dit op een minder prettige wijze öf laten merken door hun wijze van spelen, öf het publiek zelfs toeroepen. Jongens deze noodkreet is er niet om te gaan( kankeren, maar laten we de koppen bij elkaar steken en probeeren met behulp van onzen nieuwen trainer er een even prettig seizoen als het vorige van te maken. Verleden jaar zijn wij in de verschillende tournooien fantastisch begonnen en het be gin der competitie was abominabel. Laten we nu probeeren het omgekeerde te volbren gen, maar met een even goed besluit als het vorige. Wanneer deze Schakel verschijnt is a.s. Zondag de eerste competitie-Zondag tegen Zeeburgia, uit laten we dan weer eens gezind het veld ingaan om te trachten de eerste stap op den weg naar het zoo vurig begeerde eerste klasseschap te zetten. Ik ben ervan overtuigd, dat het kan, maar laat dan niet bij een achtertand de kop han gen of denk niet bij jezelf: nu is er niets meer aan te doen. Dat geen wedstrijd verloren is voor het eindsignaal geklonken heeft, is 26 Mei van dit jaar gebleken in den beroemden wedstrijd tegen K.F.C. Er zijn verschillende plaatsen in een elftal maar wanneer de elftalcommissie in overleg met den trainer het nu belangrijk oordeelt om eens iemand op een van die plaatsen neer te zetten, zeg dan niet meteen ,.dat doe ik niet, „daar heb ik geen zin in", „waarom ik wel en hij niet", enz. enz. Allemaal dingen die het een elftalcommissie nu niet bepaald pret tig maakt. Dit wil heelemaal niet zeggen dat wat er ge daan wordt altijd goed gevonden moet wor den, maar met overleg is ook hier wel veel te bereiken. Laat ik dan besluiten met een laatste aan moediging aan alle spelers voor het a.s. zware seizoen en daarbij den wensch uitspre ken dat alle donkere wolken bij het verschij nen van de volgende Schakel weggevaagd zullen zijn. G. STALLMANN. 2

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 2