van öe commAnöoBRUQ O1 kNS 24ste Arolbeker- tournooi is ver speeld en bracht V EL ons a^s winnaars onze nooit versagende Apel- doornsche vrienden A.G. O.V.V. en voor ons elf- - tal, in de halve finale, een "IR -bÊT' der zwaarste nederlagen, welke ooit op het tournooi Het eerste verheugde ons zeer, omdat wij nooit zullen vergeten, hoeveel moeite A.G.O.V.V. in oorlogstijd gedaan heeft om niettegenstaande onoplosbare verkeersmoeilijk heden toch naar Amsterdam te komen en wij haar dit succes dus ten volle gunnen. Het tweede was een bittere pil, welke echter verzacht wordt, als wij bedenken, dat het team niet uitgerust is en de E.C. bovendien nog aan het experimenteeren is. Bij de prijsuitreiking had ik reeds het genoegen de vele A.F.C.-ers dank te zeggen, welke weer aan het welslagen van het tournooi hebben medege werkt. Ook hier wil ik dezelfde namen n.l. van Klinken en Aldrich noemen, omdat zij wekenlang zeer zwaar werk verricht hebben om de velden een dragelijk aanzien te geven. Zij hebben succes gehad en verdienen ten volle onze appreciatie. Wim Pogge zullen wij niet meer in het roodzwarte shirt zien. Hij werkt in Breda; is inmiddels ge trouwd en daarom wordt het wel zeer bezwaarlijk om steeds naar Amsterdam te komen. Dit spijt ons zeer, niet alleen omdat wij een waardevolle kracht missen, maar ook omdat Wim met zijn spon taan karakter voor velen van ons een prettige vriend is geworden. Gelukkig behooren wij dit heengaan niet te rangschikken onder de opzien bare overschrijvingen naar het lokkende Zuiden, waardoor vele bestuursleden met angstige oogen naar hun goede spelers kijken. Wij wenschen Wim Pogge veel succes in zijn werkkring en vertrou wen nog dat hij bij elk bezoek in Amsterdam even zijn oude clubvrienden komt opzoeken. Er moeten in de komende weken in de Neder- landsche voetbalwereld belangrijke beslissingen genomen worden; n.l. de hoofdklasse, promotie, degradatie en het gesloten seizoen. Doordat de hoofdklasse geen algemeen belang voor de eerste klassers is bestaat hiervoor geen eenstemmigheid; de lagere klassen zijn er vanzelfsprekend tegen, zoodat de hoofdklassen een utopie voor de sterken blijft. Bijna alles wat omhoog streeft is tegenstander van de promotie- en degradatie-wedstrijden, terwijl alles wat slechts omlaag kan, dus de eerste-klas- sers hun laatste kans niet zonder meer uit handen wiMen geven. Wij hebben aan den lijve gevoeld, wat dit soort wedstrijden voor de deelnemers beteekent en wij zullen juichen als zij afgeschaft worden, maar 7. 6. - ers begunstigt Uw adverteerders! 25e Jaargang September 1946 Nr. Redacteur: J. H. Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W. G. Staats. Churchill-Iaan 2ja sS Administrateur J. V. Disselkoen. Amstelveenscheweg 2841

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 1