Jongere - v Accountantskantoor te Amsterdam ADMINISTRATIEVE KRACHTEN GEVRAAGD Schotland plaats te Manchester, op het terrein van Manchester City, waar officieel 85.000 toe schouwers geplaatst kunnen worden, doch thans (het droevige leergeld is intusschen betaald!) slechts 70.000 man publiek mochten komen kijken. Weken van fe voren was de zaak uitverkocht en de F.A. kon na afloop 12.000 naar het Bolton fonds zenden, hetwelk thans op 57.000 staat. De match eindigde in een gelijk spel (22). Na de minder goede ervaring door de F.A. j.l. April opgedaan in den wedstrijd tegen Schotland te Hampton Park, probeerde de Eng. keuze-com missie wat jongere spelers en bijna had dit elftal van Schotland gewonnen. Tot vijf minuten vóór tijd leidden de Engelschen. doch toen maakte Schotland er 22 van door middel van Waddebl rechtsbuiten en beste speler van het veld. Voor de rust waren de Engelschen in de méer- derheid, na de hervatting waren de rollen omge keerd en domineerden de Schotten, die ook over grooter uithoudingsvermogen beschikten. Dit laat ste baart geen verwondering, daar de Schotsche League al een drietal wedstrijden heeft laten spe len, de Engelschen eerst op Koninginnedag aan vingen. Wat hebben nu de Engelsche spelers gepresteerd? Beginnen we met den ster Matthews. Twintig minuten was hij weer de ongekroonde koning van het veld; toen kreeg Shaw, de Schotsche linksback, hem „door" en was het gedaan met Stan, die nu niet direct zo piepjong meer is en tegen het einde aardig naar adem liep te snakken. Langer dan een uur werd Matthews prachtig door Welsh, (die Carter verving) gesteund, toen ook minderde Welsh, de rechtsbinnen en gedaan was het met Engeland's rechterwing. Lewis van de ArsenAl, werd eenvoudig weggewalst door Brennan, de Schotsche centerhalf, terwijl de nieuwe linkerwing: Fielding (Everton) Mitten (Manch. United), slechts matig voldeed. Op 28 September speelt Engeland tegen Ierland en men schat het aantal veranderingen in de Eng. voorhoede op minstens drie! Ook de verdediging voldeed niet geheel. Leuty (Derby County) als centerhalf was hier de beste middenspeler, op hem volgde Wright (Wolves), doch Mitchell (Birmingham) viel als linkshalf in het geheel niet op, doch had de sterke Schotsche rechtervleugel tegen zich. Ook de rechtsback Walton (Manch. United) kwam niet boven het middelmatige uit. Swift (Manch. City) liet als doelwachter zeldzame fraaie staaltjes keepen zien, maar duizenden harten klopten van angst bij zijn uitloopen. Het spel was snel, dan weer eens open, dan weer kort, niet te hard. wel forsch en bijeen 'n ontmoe ting tusschen twee oude tegenstanders waarover niet lang zal worden nagesproken. Men verwacht bij de openingswedstrijden (die bij het verschijnen van dezen Schakel al weer ver speeld zijn) meer dan een millioen kijkers. De oefenwedstrijden trokken een ongekende belang stelling en men verwacht een „boom" jaar. De Arsenal gaat weer op Highbury spelen, de clubs koopen en verkoopen spelers in zulk een snel tempo dat het niet bij te houden is, doch de attractie worden wel de „pools", die wekelijks 13.000.000 formulieren in omloop brengen! Beroepsvoetbal in Engeland is meer dan ooit één geweldige geldmakerij geworden. Dodds van Blackpool is voor 10.000 aan een Iersche club overgegaan, een som die de Arsenal indertijd nog niet eens voor Alec James neertelde. Thans ver wacht men overdrachten tusschen 10- en 15.000 Pond Sterling. Charlton Athletic zoekt het wel ver van honk. Eind van het seizoen speelden ze eerst in Parijs, la'ter in Zweden en nu vliegt het team 18 Septem ber „even" naar Portugal om tegen de Benfica T. C. te Lissabon te spelen. Geruchten gingen datj de spelers vlak voor het sei zoen zouden staken en hooger loon zouden eischen fl. 7. G. -ers begunstigt Llw adverteerders! 17 DOOR BRIEVEN MET VOLLEDIGE INLICHTINGEN AAN ADMINISTRATIE A.F.C.-SCHAKEL ONDER No. A 62

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 17