Spoiifkop van 6e veteRAnen-hORöe Heb je wel eens gevoetbald als je verkouden was? Afgezien van 't feit dat dit natuurlijk buitengewoon verkeerd is, zul je gemerkt hebben, dat je veel sneller moe werd en dat er iets bij je haperde. Hieruit blijkt wel heel duidelijk de rol, die de ademhaling speelt, maar laat het bovendien een waarschuwing zijn om te voorkomen dat je moet spelen, terwijl je verkouden bent. In ons onbe rekenbare klimaat kun je niet voorzichtig genoeg zijn. Van de volgende punten behoort elke voetballer volkomen doordrongen te zijn: 1. Trek nooit je voetbalgoed aan voor je lichaam goed hebt afgedroogd, ook al zijn je spullen tijdens de eerste speelhelft nat geworden en heb je geen extra stel tot je beschikking. Wring ze eerst goed droog, alvorens ze aan te trekken. 2. Blijf nooit op het veld staan, als de speeltijd verstreken is, maar ga onmiddellijk naar binnen. 3. Neem na afloop, zoo mogelijk een heet bad, en doe het anders in elk geval thuis. KAREL TER HORST. £N wanneer begint die vergadering nou einde lijk?" vroeg één van de leden. j,Als het mij behaagt", zei Arie Mets Daarmede is de kostelijke sfeer weer geteekend, waarin de ,,algemeene vergadering" van onze veteranenafdeeling gehouden wordt. Ge moet dan weten, argelooze lezer, die niet tot deze crème de la crème" (hier letterlijk te vertalen door schuim van het schuim) behoort, dat dit jaarlijksch festijn het summum van waanzin en humor brengt, waar toe A.F.C.-ers in staat zijn. Als klasse apart zetelt daar Arie Mets als voorzitter-dictator-elftalaan wijzer en de Hemel weet wat nog meer en de wijze waarop hij urenlang deze bende „presideert" en van repliek dient is zoodanig, dat zelfs Buziau hier college zou kunnen loopen. De conversatie gaat dan bijv. als volgt. Willy Neseker: „Vraagt u het dan aan den H'eer Arie Mets (peinzend rondkijkend): „Pardon, ik zie hier geen heer". Willy Neseker: „En wanneer komt de bestuurs verkiezing?" Arie Mets: „Als ik daaraan toe ben, dan is U dus danig beschonken, dat het voor U niet de minste interesse zal hebben". Jo Wijnand: „Als ik zoo de drie bestuursleden aan zie, dan vind ik U net een leelijke pendule met nog twee leelijker kandelabers". Arie Mets: „Dit komt mij voor, beleedigend te zijn". Willy Brusse: „Ja, en de ééne kandelaber is al uitgedoofd en die andere flikkert nog zoo n beetje, maar heeft ook zijn besten tijd gehad" (Daverend gejuich). Siem de Waal: „Hoera! Steunt het Comité van Actie. Weg met de dictatuur". Jo Wijnan,d: „Ik vraag mij af, waarom we in Am sterdam een Schoonheidscommissie hebben, als dit bestuur straffeloos mag rondloopen". Arie Mets: „Het komt mij voor, dat li nu reeds geïntoxiceerd bent, wat mij, gezien Uw tempo, niets zou verbazen. Binnenkort zal ik U uit de vergadering doen verwijderen". Ben Bonkink: „Móóóóói! Héél móóóói! Arie Mets: „Ik kondig de pauze aan". Ben Bonkink: „Er is nu gelegenheid de stallen te bezichtigen", Arie Mets is niet alleen dictator, neen, hij deinst fl. G. - ers begunstigt llw adverteerders 15 want ook Uw club hielp ons quotum sportartikelen opbouwen. - Hoewel vele nieuwe klanten ons als leverancier kiezen, weten wij toch dat enkele schaarsche ar tikelen U toekomen. Geeft daarom aan on ze verkoopers op, dat U 'n „A. F. C. - er" bent Dit geef U een streepje voor bij NIEUWENDUK 152 - AMSTERDAM TEt. 43091

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 15