onze feilen Joh. Hvan Weelde ASSURANTIËN men een 'groote activiteit toonen. Dat heeft ons adspirantje Bob Alrich bewezen. Hij toch heeft meer dan 'n maand lang onze terreinen en tribunes helpen opknappen. Dag in, dag uit, van vroeg tot laat kon je Bob bezig zien, met alle werkzaam heden, en het waren er vele, die voorkwamen. Bravo Bob, je hebt, zoo rustigjes weg, getoond, dat je uit het goede hout gesneden bent. Ook de heer van Klinken, vader van twee onzer jongens, heeft 14 dagen van zijn vacantie op onze terreinen ver toefd, en o.a. ons hoofdveld omzoomd met een keurige rand, waardoor het geheele grastapijt voor de maaimachine bereikbaar is geworden; om niet te spreken van de vele kleinere karweitjes welke hij opknapte. Mijnheer van Klinken, wij danken U voor het goede werk, en het voorbeeld dat U onzen jongelui hebt gegeven. En nu dus jongelui, aan den slag voor het nieuwe seizoen, bereid je zoo goed mogelijk voor, zet de tanden op elkaar voor eiken wedstrijd. In welk elf tal of je ook speelt, doet niet ter zake, jij en je tien makkers in die rood-zwarte kleuren, jullie spelen allen voor onze goede A.F.C. En weest ervan overtuigd jongens, wanneer je het nog .niet mocht weten, het is waarachtig meer dan de moeite waard om voor deze, onze A.F.C., je uiterste best te doen. B. DORLAS. SINDS wij den laatsten tijd in deze rubriek onze inzichten kenbaar maakten over tekort komingen, welke ons in onze wedstrijden opvielen, is er heel wat gebeurd in onze goede oude club. We zijn van groote hoogte weer neergestort tot aan den voet van de pyramide, welke wij nu weer beklimmen moeten. Het zou voor ons allen wel eens interessant zijn om den gang van het elftal na te gaan, in op- en neergang, de speelwijze van het elftal, zooals die in de promotiewedstrijden gevoerd is, maar ook de geestelijke reacties zooals deze zich openbaar den. We hebben in die dagen eenige losse aanteekenin- gen gemaakt over kleine accidentjes, achter welke een wereld van gebeurtenissen verscholen ging. Wanneer we die aanteekeningen nog eens door- loopen dan versterkt dit onze overtuiging dat door ons bereikt is wat mogelijk is. Niet dat het meer dere ook niet te behalen was, échter niet door ons. We kunnen ons daarbij beroepen op diverse om standigheden. Maar in de eerste plaats moeten wij onze tekortkomingen daarvoor aansprakelijk ste - len en ons onvermogen, deze tekortkomingen die wij' toch wisten dat bestonden, te elimineeren. En dit laatste is wel het meest bedenkelijk. Wij gelooven dat dit wél voor een groot deel te wijten is aan de omstandigheid dat in nagenoeg al onze elftallen een zekere betweterij aan den dag treedt, die het moeilijk maakt de spelers te berei ken, zooals dat wenschelijk was. Men weet zelf alles veel te goed, dan dat men aanwijzingen van anderen noodig heeft en men is er te sterk van overtuigd, dat het juist de „ande ren" in de elftallen zijn, die het verkeerd doen. Men luistert wel naar gegeven aanwijzingen, daar is men nog wel hoffelijk genoeg voor, maar men handelt er niet naar. Men vormt zich zelf een beeld over de wijze hoe het moet, en zoo moet het dan ook maar. En of de harde practijk nu al aantoont, dat men het bij het verkeerde eind heeft, men gaat door, en ziet nog kans om ook dan nog de „anderen er voor te laten opdraaien. Men veroorlooft zich de vrijmoedigheid om in het veld onaangename opmerkingen te maken jegens anderen, en raakt zelf in vuur en vlam als eens door anderen wat wordt gezegd. Maar genoeg hierover. We staan nu wederom voor een nieuwe competitie. Het gebeurt niet zoo heel veel, dat een elftal twee opeenvolgende seizoen kampioen wordt. Maar meerderen hebben ons dit illlustere voor beeld gegeven. Laten we probeeren het na te volgen. We moeten dan vertrouwen hebben in eigen kan nen en in eigen goede kwaliteiten (waarvoor we uitbundig bejubeld zijn) maar meer nog moeten wij begrip hebben voor wat er aan mankeert. Als we den wil hebben dit te verbeteren en we hebben de kracht dien wil in daden om te zetten dan zal het waarachtig wel gaan. We zullen daarbij een grooten steun vinden in onzen nieuwen trainer, die reeds uit Engeland alhier gearriveerd is en zoo spoedig mogelijk zijn taak zal opvatten. OBSERVER. AMSTERDAM-Z. fl.T. C. -ers begunstigt Uw adverteerders! VALERIUSSTRAAT 248, TEL. 26889 11

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 11