Per extra trein naar Hilversum JOH. H. VAN WEELDE RTRRING. Hallo? Nic. je spreekt met Jo Wijnand, doe me een lol en schrijf jij een stukje over de extra trein naar Hilversum. Daag. Weigeren kan je natuurlijk onder géén voorwaar de tegenover iemand die zooveel dagen en nachten voor A.F.C. in touw geweest is en nog is. Boven dien is het iets, dat wel de moeite waard is, aan de vergetelheid ontrukt te worden, want het was Zondag 23 Juni 1946 de allereerste keer dat A.F.C meetrok PER EXTRA TREIN om zijn jongens in den zwaren promotie-uitwedstrijd tegen 't Gooi aan te moedigen. Het was een grappig gedoe, toen ik reeds tijdig per fiets bij het Centraal Station arriveerde. Je waande je op ons terrein aan den Zuidelijken Wandelweg. Al maar bekende gezichten tusschen 10 en 85 jaar met zoo nu en dan een vreempie. die ook ergens heen moest. Hoe druk het was bleek wel, toen ik nog juist als een van de laatsten mijn fiets kon stallen, het „uitverkocht'' op het Hilver sum Stadion was ook hier het parool. Hoe het zij. alle A.F.C.-ers zijn toch nog hun fiets kwijt ge raakt, sommigen misschien voor goed, want nie mand wilde deze extra gelegenheid natuurlijk missen. Onder de klok in de vestibule geen doorkomen aan. Voetje voor voetje schoffelden we verder. Een groot bord wees ons den weg, dat we op het vierde perron Oostzijde verwacht werden en waarachtig, daar stond onze Pullman met keurig personeel in speciale Zondagsche uniform, buiten gewoon welwillend om iedereen een zitplaats aan te wijzen, terwijl ze zelfs nog tijd over hadden, hen, die zich met het oog op den wedstrijd lichtelijk nerveus voelden, zoo noodig nog op hun gemak te stellen. Eindelijk zaten we dan allemaal. Blinde passagiers die met een perronkaartje trachtten van de A.F.C.- service te profiteeren, werden door den man met zwarte jas en roode band beleefd, doch onverbid delijk verwijderd. Hij leek ook wel een A.F.C.-er. die kleur van z'n uniform deed me goed en gaf mij moed en vertrouwen in ons team. Hij voelde dat en klopte mij geruststellend op den schouder, knikte bemoedigend. Precies op tijd vertrokken we, even stoppen aan de Muiderpoort, heel langzaam rijden langs ons oude veld in de Watergraafsmeer bij „Hoeve Goed Genoeg" ter herinnering aan de triomfen die ons eerste daar gevierd heeft en toen full speed naar den Soestdijker Straatweg, waar we in een oogenblikje waren. Daar trachtten we uit te stap pen, de een verrekte een been, soms twee, een ander waagde den doodensprong naar beneden. De Hilversumsche politie had de breede weg zoowel als de comfortabele uitgang speciaal voor ons vrij gehouden, opdat we niet onnoodig gehinderd zou den worden, en voor we het wisten, het kan mis schien 1 a 2 minuten geduurd hebben, „zaten we allen op het prachtig gelegen Sportpark met wijden blik op het schoone dennegroen. De terugreis ging weer even correct. Weer de zelfde bereidwilligheid van het personeel, vooral ten opzichte van de dames, want de stap was heel hoog om in de coupé te komen en daar zaten we dan weer met heel andere gezichten dan waarmee ik de heenreis gemaakt had, maar even gezellig, want hoe kan het ook anders, ook hier natuurlijk weer A.F.C.-ers. Alhoewel ik geen bier gehad had, had ik het toch wel beduidend warmer dan 's morgens, trok direct mijn colbert uit, knoopte mijn vest los en kwam bij van de emoties op het veld. Heerlijk. Maar nauwelijks zat ik zoo tusschen de andere Heeren of er stapte een zeer bekend A.F.C.-ster met haar man in *en juist wilde ik me nog haastig in dress steken, toen ze mij met hoffelijk gebaar aan het verstand bracht, dat ze me liever zóó zag. Goddank, en ik zeeg weer neer. Zoo zaten we gezellig te babbelen en te rooken toen de conducteur ons kwam melden, dat het een niet rook coupé was, zooals toch duidelijk stond aangegeven. Iedereen smookte door, de conduc teur kreeg ook een safiaantje, maar toen hij de brutaliteit beging om dit te willen opsteken werd hem gezegd, of hij er vooral aan wilde denken, dat het hier ,niet rooken" was. Hij meesmuilde, rookte en genoot. Een woord van dank aan onze bestuursleden voor het initiatief „EXTRA TREIN" en voor de schit terende wijze, waarop zij al die honderden A.F.C.- ers ook dien Zondag weer van dienst geweest zün N. A, SCHEEPENS. Voor Jf LEVENSVERZEKERING Jf STUDIEVERZEKERING LIJFRENTE wende men zich speciaal tot VALERIUSSTRAAT 248, AMSTERDAM-Z., TEL. 26889 Inspecteur Levensverzekering-Maatschappij van „de Nederlanden van 1845

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 8