van heinöe en vgr HET Kampioenschap van A.F.C, heeft niet alleen in den kring van de „Amsterdam- sche' A.F.C.-ers vreugde en enthousiasme gewekt. De A.F.C.-ers in Nederland, in Oost en West, op zee of waar ook ter wereld, zijn gloeiend van en thousiasme en de brieven, die wij kregen en hier bij publiceeren, mogen ons eerste elftal nog een extra-stimulans geven. Wij geven van de briefschrijvers de volledige na men en adressen en vertrouwen, dat vele A.F.C.-ers onzen jongens eens zullen terugschrij ven. H. van Rossum, V.b.d.A.-II-7 R.I., P.-brigade, Semarang, Java schrijft: Gistermiddag ontving ik de brief, die me tegen het plafond (en die zijn hier hoog) deed springen. A.F.C. kampioen. De „Good Old Reds' een kans op het eerste-klasserschap. Ontvangt daarom dezen brief incl. hartelijke ge- lukwenschen, van iemand, die door z'n club mis schien allang vergeten is, maar die z'n club nog lang niet vergeten is. Hier in Semarang heb ik de laatste weken de strijd van A.F.C. met de groot ste aandacht gevolgd, en hoe graag had ik even in het Stadion een kijkje willen nemen, om daar de Reds kampioen te zierf worden. Maar ik niet alleen stelde er belang in, er waren meerdere sportlief hebbers, die m'n A.F.C.-bulletin kwamen lezen, en om de eerste „echte Schakel werd bijna gevoch ten, toen ik. hem op tafel had gelegd. Daarom hoop ik, dat als het even mogelijk is, LI ons bij het uitkomen van de volgende Schakel, een paar exemplaren wilt toesturen. Wij stellen er veel be lang in, vooral omdat er hier, behalve die paai extremisten, niet veel ontspanning is. We zullen de promotieverrichtingen dan ook met veel enthou siasme volgen en hopen dat het eerste ons niet zal teleurstellen. George Wijnand, 3e, Inf. Bat. Cie K3e pel., Ie Nederlandsche Mariniers Brigade, Marine-post kantoor Batavia, schrijft: „Bravo! Geweldig! Schitterend! Kampioen! Einde lijk hebben we t toch bereikt: 't Kampioenschap van de 2e klasse. Zijn onze tegenstanders niet 't Gooi en T.O.G.? Als dat waar is, dan hebben we nu de kans om 1ste klasser te worden. En dan nog 43.000 menschen! Niet te gelooven, als je je den tijd van 200 menschen kan herinne ren. Oh, die Arie Mets! Die Kampioens-Schakel good work, daddy!" Ook André v. d. Pijl, Royal Netherlands Navy, N.P. 2498, via Marine-postkantoor Batavia, is bui tengewoon enthousiast over de resultaten. „Eindelijk heb ik het bericht ontvangen, dat ons eerste elftal kampioen geworden is. Ik wil U en vooral ook de spelers hierbij gelukwenschen met het behaalde succes. Ik hoop ook spoedig nog grootere successen te mogen vernemen. Reeds gedurende eenigen tijd was ik door brieven en sportverwanten uit Holland op de hoogte van de geweldige eindspurt, die ons eerste elftal in gezet had. Ik wachtte dan ook met spanning op het eindresultaat. Toen ik vandaag de Extra- Schakel ontving, gingen mijn gedachten wel even terug naar Zaterdag 8 Juni, Deze dag, voor mij gelijk iedere andere Zaterdag, moet voor de leden in Holland wel een van d^ hoogtepunten in het A.F.C.-leven geweest zijn. Helaas zal het nog wel even duren, voordat ik dergelijke hoogtepunten mee kan maken. Ik hoop echter, dat ik bij mijn terugkomst de A.F.C. als de oude, doch nu eerste klas club terug zal vinden. Nogmaals mijn gelukwenschen en hoewel mis schien te laat voor de promotie-wedstrijden, succes! Uit Curasao schrfjft J. H. A. van de Water c/o E. en G. Martijn, Curapo (N.W.I.): Binnen een week twee denderende gebeurtenissen. De eerste: de luchtpostbrief, die mij de mededee- ling bracht van het behaalde kampioenschap. Pro ficiat Bestuur en spelers. De Tweede: De Schakel, de echte Schakel, het eerste nummer van de herboren Schakel. Mijn wel gemeende gelukwenschen, initiatiefnemers. In je eentje kan je geen kampioenschap gaan vieren (hoewel hier van alles te kust en te keur te krij gen is); mijn kennissen hadden geen ooren naar een kampioenschap van A.F.C., want we zaten hier midden in de belangrijke voetbalwedstrijden ter gelegenheid van het jubileum van den Cura- paoschen Voetbal Bond, De wedstrijden die Feyenoord hier speelde waren in hun oogen heel wat belangrijker dan het kampioenschap van A.F.C., anders hadden ze de gelegenheid beslist aangegrepen om mij te feliciteeren alsof er een spruit ter wereld was gekomen. De gestibus non disputandum est. Vóór ik de mededeeling van het behaalde kampioenschap had ontvangen, had ik me eens uitgelaten: „Als A.F.C. die beslissings wedstrijd maar wint, dan kan Feyenoord voor mijn part van Curapao verliezen. 4

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 4