Balen Blanken (Haarlem) verbraken het cordon, hetwelk gelegd was door een zeer ijverig commis sielid. Ook onze trouwe vriend de lange" Kruyver kwam er ongezien doorheen, hetgeen de „kleine" Kruyver, die ons namens den K.N.V.B. kwam fe- liciteeren niet gelukte; dit speet ons zeer en wij hebben getracht het weer goed te maken. Als wij ons thans bezinnen over al deze belang stelling, dan moet het een ieder duidelijk zijn, dlat wij niettegenstaande ons veeljarig tweedeklasse schap een goede plaats in de voetbalwereld inne men. Het moet echter ook een ieder, die mede ver- antwoord/elijk is voor den strijd om het eerste- klassizschap, klaar zijn, dat nu alles gedaan moet worden, opdat wij het groote vertrouwen, dat thans alom in ons gesteld wordt, ook waardig zullen zijn. Ik heb het volste vertrouwen in leiding en spelers, hoewel toch sommige spelers zich nog meer zou den kunnen ontzien; zij zijn het, die een ideaal zullen kunnen verwezenlijken en daarmede onze goodwill bevestigen en ondersteunen. Het programma. In A.F.C.-kringen is men verbaasd, dat ons elftal eenige weken niet speelt. Het lijkt mij juist hier het een en ander over te vertellen. Voordat wij kampioen waren heeft T.O.G. ons reeds gevraagd of wij bereid waren om de thuis wedstrijden van T.O.G. op Zaterdagavond in het Stadion te spelen. Wij hebben hierin toegestemd. De eerste promotie-wedstrijd werd door loting een thuiswedstrijd voor ons, daarna 't GooiA.F.C. en dus op 29 Juni T.O.G.'t Gooi. Op deze datum zou echter HaarlemAjax in het Stadion plaats vinden en T.O.G. vroeg uitstel. Wij gingen hier mee niet accoord, daar dit tengevolge kon hebben dat wij 4 weken niet speelden. De K.N.V.B. wilde bemiddelen, doch was niet bereid HaarlemAjax te wijzigen, waardoor wij dus practisch toch onze eigen boontjes moesten doppen. Daar wij T.O.G. niet wilden dupeeren (hoewel er o.i. vele andere mogelijkheden waren) hebben wij genoegen geno men met uitstel van T.O.G.'t Gooi tot 6 Juli. mits wij daarna in ieder geval op 13 Juli zouden spelen, hetgeen in normale gevallen afhankelijk zou zijn van de stand van de promotie-competitie en dus tot nog een week rust zou kunnen leiden. Ons prinoipe is steeds geweest om anderen zooveel mo gelijk terwille te zijn, laten wij hopen, dat wij hier van de vruchten zullen plukken. Onze optimistische droomen over ons 4de elftal zijn na de tik op het hoofd, welke Baarn het team toebracht, wreed verstoord. Laten wij echter con- stateeren, dat de 7—1 uitslag in geen verhouding stond tegenover de speelkracht der beide elftallen, hetgeen trouwens door Baarn volkomen onder schreven werd. Indien de E.C. nog eenige verster kingen kan aanvoeren, geloof ik, dat onze jongens, die zich tot nu toe geheel gegeven hebben, een goede kans hebben om zich te handhaven. Hoewel wij ons zeer verheugen over de successen, welke A.C.C. tot nu toe behaald heeft, voelen wij het als een gemis, dat zij niet op ons veld kunnen spelen. Zij die den laatsten tijd op ons veld geweest zijn, zullen echter gezien hebbendat het 2de en 3de veld bewerkt worden. Drie maanden zullen deze terreinen onder deskundige handen ge nomen worden waarna zij weer prima in orde zullen zijn en ook A.C.C. het volgend jaar haar kleuren weer in eigen home kan verdedigen. Op 28 Juni hebben wij onzen vriend George Zeegers ten grave gedragen. Hij was geen „ge boren A.F.C.-er, doch dit heeft hem niet ver hinderd geheel en al een der onzen te worden. Hij was hulpvaardig in particuliere zaken, doch ook de club heeft meermalen van zijn uitgebreide rela tie-kring geprofiteerd. Bij zijn begrafenis is geble ken welk een ontroering zijn plotseling verscheiden in onze kringen gewekt heeft en welk een sym pathie naar hem en zijn Vrouw en zoon uitging. Groot is mijn respect voor den jongen A.F.C.-er George Zeegers Jr die op zoo een kranige wijze zijn Moeder in deze moeilijke dagen bijstond en aan het graf een dankwoord en een belofte uit sprak, welke ons tot in het diepste van onze ziel ontroerde. Als deze derde herrezen Schakel verschijnt weten wij weer iets meer omtrent den grooten strijd. Dan hebben onze jongens weer gestreden tegen de laatst-geplaatste club van het trio, Met gepaste voorzichtigheid, maar toch met groot vertrouwen v/achten wij het resultaat af. A.F.C.-ers play the game, voetballievend Holland heeft het oog op U ge«cht D. J. BESSEM. Nieuwe Leden: Buiten-leden: drs. W. Rey- seger, dr. H J Scheffer, F. J. P. Kalfsterman, O. M. de Munnick, K. J. A. van Rijswijk en H. Teutenberg, allen te s-Gravenhage. Werkende leden. H. Tim merman, Ceintuurbaan 37; P. Fernhout, Prinsengracht 179 bov.; C. Lourens, Mes donateurs: G. J. Kruijer, L. J. Harms, J. Pos, J. Teekman, G. A. de Wijs, J. C M. Veltema, J. J. de Bruin en L. A. van Halm. Junioren: W. Leemhuis, Amstelveenschew. 190 III. schaertstraat 6 2

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 2