C' IBuitenlandsch overzicht Hoogtepunt! Wanneer Wijnand en Staats de volgende Schakel gaan opmaken is alles" bekend. Heeren eerste elftallers: mijn laatste verzoek. Mag de laatste Hoogtepunt-titel luiden: ,,Het Hoogste Hoogtepunt"? HUP A.r.C. VOORUIT JONGENS ZET DOOR. W. B. 1 HELSEA heeft z'n trip door Zwitserland al weer achter den rug. Zij hebben alle zes wedstrijden gewonnen en Tommy Lawton won daarmee zijn wed denschap (dat Chelsea alles zou winnen!). Hij zelf scoorde 12 van de 26 gemaakte doelpunten. De spelers raken niet uitgesproken over al het schoons dat zij gezien hebben en de heerlijke ontvangst die de Zwitsers den voetballers bereid hebben. Iers bereid hebben. Misschien kan onze A.F.C. nu ook wel weer eens over een tour naar het buitenland denken! Wie weet is de reismogelijkheid in 1947 ook weer wat grooter! De Engelsche Voetbal Bond gaat een groot huis huren ergens in Londen en dat voor zijn gasten in richten. Van tijd tot tijd zal men Continentale clubs uit- noodigen om eens wat League-wedstrijden te komen bekijken en wil men die clubs dan niet in een of ander hotel onderbrengen. De Bond treedt geheel als gastheer op Het kost een paar slor- dige duiten, maar de F.A. staat er goed voor en een groot huis, midden in Londen, is nog zoo gek niet als geldbelegging! - - Stanley Matthews, de beroemde rechtsbuiten van Stoke en Engeland, is de vorige week in de „Pot teries gehuldigd. Waarom en waarvoor stond er niet bij in de kranten. Maar toen de huldiging was afgeloopen, bleek Matthews 1160 rijker te zijn geworden! Men had het publiek verzocht om geen hoogere bedragen dan 1 shilling te zenden. Een idéé, over genomen van het indertijd door de „Daily Tele graph" samengestelde „W. G. Grace"-fonds. Toen deze vermaarde cricketster 50 jaar werd, zou de D- T. den „doctor een geschenkje aanbieden. Men vroeg toen het publiek een bedrag te zenden, echter niet hooger dan 1 sh. Bij elkaar ontving de D T. toen voor10.000. Of de „Grand Old Man ook populair was! Dan moet ik den lezer nog even naar het Noorden van Engeland meenemen, naar Glasgow, de „City of Football", zooals men in sportkringen de stad Glasgow betitelt. En terecht. Londen mag dan op zijn Wembley kunnen bogen, Melbourne op zijn Empire Stadion dat honderdduizend menschen kan bergen: Glasgow bezit het „Hampden Park", waar men 150.000 man kan toelaten. En dit is geen fabeltje, want meer dan eens heeft men het volgepropt met dat getal aan toeschouwers en het bordje „sold out te voorschijn moeten halen. „Kletspraatjes van P. J. L." hoor ik den lezer zeggen. „Zeker bladvulling". Zie hier dan het bewijs. 1937. GlasgowHampden Park Schotland tegen Engeland: 149.547. 1937. Cup-Final: 146.433 (CelticAberdeen). De recettes liepen zoo tegen de 25.000 aan! Maar nu om op Glasgow terug te komen. Ter viering van den „V-Day" had de stad Glas gow de vorige maand vergunning gevraagd aan den Bond om een voetbalmatch te mogen spelen. De Bond stapte ditmaal over het gesloten seizoen heen en gaf zijn toestemming. De politie had echter de bepaling gemaakt (met het oog op het onlangs te Bolton gebeurde on geluk) niet meer dan 135.000 toeschouwers. „Er komt geen kip", zoo redeneerde de politie, want het is hoogzomer en een Schot gaat alleen des winters naar voetbal kijken. Maar zeker is zeker, dacht de Glasgowsche politie. Op een Donderdag werd de vaststelling van den wedstrijd bekend gemaakt, op Vrijdagmorgen be gon de voorverkoop, die des middags om 4 uur ge sloten moest worden, want toen waren de 135.000 plaatsen verkocht! Cricket. Ik voor mij vind dat in de A.F.C.-Schakel geen cricket thuishoort, maar de Redactie denkt er an ders over, vandaar dan ook de bijdraqen van „Alcedo". „Schrijf eens wat over de le tastmatch tusschen Engeland en Br.-Indiëmompelde Wim Staats. De match is door Engeland met 10 wickets ge wonnen en Br.-Indië zat op den ochtend van den eersten dag al „klem toen de jonge amateur fastbowler van Surrey: Alec Bedser (bouw en snelheid v an den vroegeren Sussex-bowler: Tate) 4 wickets voor 10 runs genomen had. Met de lunch stond het 6 voor 89! En al trad later herstel in en liep het totaal nog tot 200 op. het was natuurlijk te klein om Engeland te verontrusten (Bedser 7 voor 45). A A

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 23