hoogtepunten Zomeridylle t Is zomer en het zonnetje weet met haar felle stralen der menschen laatste energie meedoog'loos weg te halen Zij liggen lui op strand en hei ze drentelen in bosschen ze eten roomijs zonder room en dure kersentrossen Een paard sjokt lust loos voor een kar bezweet tot op zijn zadel het kind dat zoekt de koude stoep en kauwt lui op een dadel. 't Is zomer, niemand die iets doet ja toch, de voetbalgekken die kans zien tot September toe de wedstrijden te rekken Dan zit je in het Stadion Gek, dat je er naar toe gaat, dan brul je voor je Club totdat ze eindelijk bovenaan staat. Al druipt het zweet van je gezicht met heele groote plassen het deert je niets, want A.F.C. MOET NAAR DE EERSTE KLASSE! N. EVERSHARP (Daverende WAAR was ik gebleven met mijn Hoogtepun ten? O, ja, ik ben er: Bij de 43 op K.F.C. Toen ik van dit „partijtje" was bijgekomen, hadden de eerste elftallers medelijden en de match tegen W.F.C. werd beleefd zonder zenuwen Ge decideerd 40. Een Hoogtepunt uit dezen wed strijd? Ziet U nog onze beste Japie plotseling van rustige linksbuiten zeldzaam actief middenvoor worden en in drie minuten twee beste goals maken? Hoogtepunt! En toen kwam de beroemde beslissing tegen de Koogers. In het Stadion. Net echt. 40.000, ik zeg veertigduizend, menschen kwamen naar A.F.C. kijken (en natuurlijk ook naar K.F.C.Wij heb ben beroemde jaren in 1918 en 1919 beleefd met uitverkochte „oude Stadions". Wij hebben over volle Arols genoten, maar voor 40.000 man te spelen? Nee, dat heeft de lange A.F.C.-historie nog niet meegemaakt. Hoogtepunt! Het begin was echt A.F.C.: Je zag practisch geen kans door het ontzettende noodweer je huis uit te komen. Maar om kwart voor zeven startte A.F.C. en 3 minuten later was het reeds 10. Hoogte punt! De bekende eerste klap was de bekende daalder waard. 30 met rust: Toen 40 en prac tisch 50: Wat een heerlijkheid wat een rust. Maar toen toch nog even lekker 41 en 42. Toch nog hypernerveuze A.F.C.-ers met horloges in bevende handen met omgekeerde ,,43- visioenen": 20.30 eindsignaal. A.F.C. was Kampioen. Hoog tepunt! Daar had ik nu precies 26 jaar op zitten wachten Dus toch! Ik was er even stil van. Ik zag onzen opgetogen voorzitter het veld in snellen, maar wij kregen geen kans de spelers „op de schouders" te nemen. Dat „mag niet" in het Stadion. Maar bij de 43 op ons eigen terrein hebben wij gelukkig reeds beleefd hoe een kam pioensploeg moet worden bejubeld en „gedragen". Op het Clubhuis zeer druk zeer warm, doch zeer gezellig. Niets was voorbereid, alles ging a l'improviste; zoo moet het ook. En toen de grootste schare zich reeds naar het Spinnewiel had ge spoed beleefden wij achterblijvenden een groote sensatie: Daar kwam Jo Wijnand met zijn trouwe helpers binnen en boden ons de mooie Kampioens- Schakel aan, goed twee uur na het beëindigen van den beruchten strijd. Zeldzaam! Hoogtepunt! Kampioen zijn is fijn maar eerste klasser beter. Dus meteen maar doorstoomen, A.F.C.T.O.G. „Slechts30,000 bezoekers. Er zat zoo n „kakkin- euse" achter me, dewelke opmerkte: „lijkt me een tikkie leeg Zong Jan Snelleman niet in de Revue van recettes van 23 gulden? Menschen, menschen, wat is dit weer een „echt prettige match voor ons geworden. Tot twintig minuten voor tijd 10 achter. Ik dacht maar bij mijzelf „ze scoren gemiddeld per wedstrijd vier goals" dus Ze scoorden er geen vier doch „slechts" drie, en wel even lekker in 10 minuten. Het Hoogtepunt uit dezen wedstrijd? Volgens mij de schitterende kopbal van Sonneveld, welke ons de 21 voorsprong bracht. Volgende opvoering: 't GooiA.F.C. Daar ik tot mijn spijt te ver weg zat kon ik niet met het le gioen meetrekken. Maar ik ben goed ingelicht. Stel je voor een echte heusche extra-trein al leen voor A.F.C.-supporters. Hoogtepunt! En nu den wedstrijd. Ik heb hem niet gezien. Niet erg. Ik schrijf graag over vele en mooie en harde doelpunten. Geen kans dit keer! Toch sterker - maar geen goals. Het kan niet altijd lukken. Wij zijn nog ongeslagen en de twee resteerende Sta dion-wedstrijden moeten en zullen de rest doen. Het Hoogtepunt uit 't GooiA.F.C.? De laatste minuut. De geel-zwarte midvoor alleen voor Dodo. En toen U weet 't hij had hem, die kleine sympathieke kranige keeper van ons. Deze safe kan wel eens zeer belangrijk voor A.F.C. worden.

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 21