van 6e commanóoBRuq AoF.C ■..a-v'FCc-v-m gosg 1895 i 945 a^^-0=Q^|a.b.E Juii 1946 AARDIGER pennen dan de mijne zal ik het overlaten een chronologisch overzicht te geven van de eclatante gebeurtenissen in onze vereeniging in de afge- loopen maand. Ik zal mij bepalen tot het bespre ken van de groote mo- reele waarden van het kampioenschap van ons eerste elftal voor onze plaats in de Nederlandsche voetbalwereld. Welnu, er is een spreekwoord, dat zegt: in den nood leert men zijn vrienden kennen! A.F.C. ver keert niet in nood, integendeel, en daarom zou ik een variant op bovengenoemd spreekwoord willen maken dat luidt: in tijden van vreugde leert men zijn vrienden kennen! Sinds de verbijsterende zege in onze thuiswedstrijd op K.F.C., welke uiteindelijk gevolgd is door ons glorierijk kampioenschap, worden wij gesterkt door een stroom van welgemeende vriendschapsbe tuigingen, welke een enormen indruk op ons ge maakt hebben! Een ieder weet, dat een vergroote publieke belangstelling veelal gebaseerd is op sen satiezucht, maar al deze secretarissen en officials zijn wel zoo doorgewinterd in het voetbalvak, dat zij zich daardoor niet laten beïnvloeden en de in houd van hun brieven krijgt aldus de zuivere waarde van het bezonken oordeel en gevoel. Het is verre van mij, hier een bloemlezing van al deze brieven te geven, maar ik kan U zeggen, dat zonder tot hooghartigheid te vervallen, het lezen van deze ontboezemingen een weldidig gevoel van warmte en tevredenheid deed ontstaan, waarin het aangenaam is zich te koesteren. Vooral als men bedenkt, dat men voor een receptie een uit- noodiging ontvangt, verleent de spontaniteit van deze golf van ongevraagde sportvriendschap wel een bijzondere glans aan de onuitwischbare her inneringen van de afgeloopen weken. Zeer aangenaam is het hierbij ook nog persoon lijke belangstelling te kunnen memoreeren. In ons overvolle clubhuis verschenen na den wedstrijd A.F.C.K.F.C. in het Stadion de Bruyne (D.W.S.) en Koolhaas (Ajax), die wegens de drukte hun complimenten in de keuken aanboden. Het was niet stijlvol maar toch geloof ik niet, dat zij met een bittere nasmaak huiswaarts getogen zijn! Reyseger (H.B.S.), van Everdingen (V.O.C.), Heimig (Kennemerland) waren met hun staven aanwezig, waarbij V.O.C. zelfs nog kans had ge zien, ergens een „heele bos bloemen voor ons te plukken. Het was een onhoffelijkheid mijnerzijds, om bij de begroeting van onze vrienden Kennemerland te vergeten; maar wat wil men, ik apprecieer de Overveeners zeer, maar als ik Piet Heimig zie, dan denk ik aan A.F.C. Reeds in de kleedkamer was een groote animo om ons de hand te drukken. Putter (A.V.B.), van Redacteur J. H. Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats, Churchill-laan 25a Administrateur J. V. Disselivoen, Amstelveenscheweg 2841 24e Jaargang Nr. 36

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 1