timen? Het AT'.G.--bootje loodst de veilige haven binnen. I lit het schetsboek van Harlekijn Vdat beteekent nu precies HET lijkt mij, dat D. Disselkoen met zijn defi nitie het onderwerp slechts gedeeltelijk be handelt eigenlijk slechts een voorwaarde voor het juiste „timennoemt. De andere zijde, n.l. de handelingen van den speler verwaarloost hij en daar komt het bij het „timen" op het juiste oogenblik juist spelen toch in de eerste plaats op aan. Van „timen" kan volgens mijn bescheiden meening dan gesproken worden, indien de speler met zijn slaghout contact maakt met de bal op het oogen blik, dat achter de maximum zwaai-snelheid, in de juiste richting, van het bat, dat soepele samenspel van kracht en snelheid zit, hetwelk gevormd wordt door (bijv. bij een forward drive) het resultaat van het naar voren werpen van de romp ge wichtsverplaatsingde kracht van rugspieren, schouders, armen en polsen. Verder moet dan het aldus geladen bat de bal raken op het oogen blik, dat de bal, gemakkelijk binnen het bereik van den batsman zijnde, de grootste snelheid heeft, gewoonlijk direct na het pitchen en de bal het raken op het meest veerende punt van dat bat, dat is op ca. 10 a 15 c.m. van de onderkant van het bat. Een en ander moet dus de perfecte slag opleveren waarbij een krachtsinspanning eigenlijk niet merk baar moet zijn. Voorwaarde om dit alles te bereiken is het juiste beoordeelen van den bal natuurlijk, waarmede Dis selkoen begon en ophield. Een korte definitie van „timen" te geven die voor alle sporten waar „timen" bij te pas komt, gelden kan blijft echter een moeilijke questie. Wat denkt U van de volgende: „Timen' is de kunst een bal of lichaam (boksen) of wafer j(zwemmen) enz, zoodanig en dan te raken, dat alle factoren die mede kunnen werken om deze handeling maximaal doelmatig te maken, op dat moment (raakpunt bat-bal, vuist-kin, hand water enz.) in het.geding zijn. Deze kunst kan je niet geleerd worden door een ander, net zoo min als welke andere kunst ook en zij kan alleen door zelfoefening, heel veel zelf oefening aan de oppervlakte gebracht worden, als je „het in je hebt. SANDERS Sr.

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 17