Het vierde Kijp voor de eerste Klasse! DE prachtige overwinningen van ons vierde, als inzet der degradatie-wedstrijden vestigen weer eens sterk de aandacht op dit elftal en daarbij tevens op de lagere elftallen in onze club. De emoties die het eerste ons bzezorgt, laten ons nauwelijks den tijd ons bezig te houden met dit vierde, maarwij mogen het niet vergeten. En wij zullen dit ook niet doen. Daarvoor vechten deze jongens te veel met volle overgave en daarvoor is de plaats, die dit elftal als onderdeel van het geheel in onze club inneemt te belangrijk, Hélaas heeft het dit vierde in het afgeloopen sei zoen aan voldoenden steun ontbroken, terwijl het aan den anderen kant de volle lasten te dragen had van de, door de omstandigheden onvermijde lijke incompleetheid der drie hoogere elftallen. Wanneer wij eenerzijds met geheel ons hart hulde brengen aan ons kampioenselftal, mogen wij daar naast toch zeker ook wel een hartelijk woord van waardeering voor dit elftal uiten dat inplaats van kampioen te zijn, degradatiecandidaat is, maar dat ongetwijfeld voor den zwaren en ongelijken strijd, die het gestreden heeft, met eere voor het voet licht treden kan. Wanneer aan dit elftal ook maar een gedeelte der zorgen besteed was, waarmede b.v. het eerste om ringd werd dan zou het waarlijk niet zoover ge komen zijn. Op eigen wieken moest het in de competitie rond zwalken, terwijl het elftal waarschijnlijk geen twee keer uit dezelfde spelers kon worden samenge steld. Aan bereidheid om te doen wat noodig was heeft het onze jongens niet ontbroken. Wij hebben dit meerdere malen kunnen ervaren. Maar wel ont brak het aan alles wat noodig was om gesterkt door goede aanwijzingen en moreelen steun, de krachtproef te doorstaan. Laten de jongens van ons vierde de tanden op el kaar zetten, terwijl zij zich overtuigd kunnen hou den van het warme medeleven van alle goede A.F.C.-ers en laten onze clubgenooten dit elftal de belangstelling schenken die het zoo ruim ver dient. En misschien kunnen de betreffende instanties in onze club, die dit aangaat, in den tijd welke ons van het nieuwe seizoen scheidt eens rustig over wegen hoe in het a.s. seizoen te voorkomen is, wat in het afgeloopen seizoen niet het beste deel was, n.l. de zorg voor de lagere elftallen. OBSERVER. OOMMIGE SCEPTICI vragen zich af, of wij al rijp zijn voor de eerste klasse. Welnu, ons eerste elftal heeft daarop dit seizoen al geantwoord. A.R.O.L.-beker: A.F.C.—D.W.S. A.F.C.de Volewijckers 1—0 3—3 K.N.V.B.-beker. A.F.C.—V.S.V. 6—1 Vriendschappelijk: H.B.S.—A.F.C. 2—5 Promotiecomp. t GooiA.F.C. 0—0 Totaal: 5 3 2 8 15—6 Herinnering uit vroeger jaren De A.F.C. Schakel No. 5. 31 Januari 1923. ONZE sympathieke penningmeester, Gerard Bosch, heeft de A.F.C. een kostelijk ge schenk vereerd. Hij heeft n.l. een tweetal fraaie bekers geschonken, ten einde ze op de een of andere wijze in wedstrijden als prijzen te ver spelen. Hiermede hoopt de schenker te bereiken, dat het welzijn der club op verschillende wijzen zal worden bevorderd, doch tevens heeft hij aan deze schenking een gedachte van piëteit verbon den. Hij heeft n.l. den wensch te kennen gegeven dat de grootste beker den naam zou dragen van A. R, Onslow van Lierop-beker en verspeeld zou worden op een wijze, die de gedachtenis van dezen ons helaas te vroeg ontvallen makker steeds le vendig zou houden. De beker zal dan ook waar schijnlijk worden verspeeld als een altijddurende wisselprijs. Een kleinere beker voegde de heer Bosch aan den grooten toe, om als prijs te dienen voor jon gere elftallen. Waarlijk, de A.F.C. mag wel dankbaar zijn, niet alleen voor het fraaie geschenk, maar meer nog voor het feit, dat het mannen als Gerard Bosch onder zijn voorvechters telt. 10

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 10