Wat er in mij omging. (Dat is R.T.G. Eigenlijk een raar opschrift voor een stukje in de schakel, maar toch ook weer een zeer begrij pelijk tenminste voor al diegenen, die den ge- heelen wedstrijd gezien hebben. Negen competitiewedstrijden achter elkaar ge wonnen; de tiende ook weer moeten winnen om de kans op het kampioenschap te behouden; na 20 minuten een blunder te begaan die je prompt een goal kost; een sof-doelpunt dat 02 op het sco- ringbord brengt; de rust waarin een opgewonden Volendammer komt vertellen dat je nog gemak kelijk kunt winnen en dat er dan 11 pond paling als belooning naar Amsterdam komt. Vijf minuten na de rust volgt dan een mooie goal van den linksbuiten uit een prachtige pass van den uit blinker in de Koogsche ploeg linksbinnen Kok Wat speelde die knaap een gave partij voetbal en wat moet speciaal voor hem dit slot hebben be- teekend. Dan eindelijk, na ongeveer 25 minuten, uit een mislukte corner van Chris (de eenige die je slecht genomen hebt!) een hard schot van Henk, welke goal met weinig geestdrift begroet wordt. Toch wordt er verder geknokt ieder op zijn eigen manier; wel prettig als je den volgenden dag in de kranten leest, dat er zonder overtuiging en enthousiasme verder gespeeld werd; en 9 minuten voor tijd gelukt het Chris na een „opzijzettend' werk van Dick, er hard in te schieten. Een wel verdiende belooning voor onzen rechtsbuiten, dien we in weken niet met zoo n overtuiging in eigen kunnen en geestdrift hebben zien spelen. Zes minuten voor tijd komt er dan aan de zij lijn een K.F.C.-er ten val; v. Welzenes kijkt op z'n chronometer en na het antwoord „nog 6 minuten dat ik van hem krijg op mijn vraag „hoeveel speel- tijd is er nog moet m'n repliek „dan maken we nog 'n kanshem wel heel raar in de ooren hebben geklonken. Vijf minuten voor tijd, nadat Jaap uitgevallen is. waarvoor Willy nog in 't veld verscheen komt uit een kopbal van Dick uit een hooge pass van Cor onze derde goal ter wereld. Allemachtig, gaat het door mij heen, die stomme fout van jou kost A.F.C. zoo niet het kampioen schap, dan toch zeker de kans hierop via een be slissingswedstrijd. Maar dan 2 minuten voor tijd gebeurt het on- geloofelijke. Henk krijgt den bal uit een pass te pakken op ongeveer 30 meter afstand van het doel en met een „klinker"' bezorgt hij A.F.C. de leiding, de menschen op de tribune hysterische vreugdekreten, kapotte hoeden, brillen en neuzen, de spelers in het veld vreugdesprongen, waartoe Ze zichzelf waarschijnlijk niet meer in staat hadden geacht, de K.F.C.-ers de tranen in de oogen, een Volendammer een strop van 11 pond paling en mij'. Bij het eindsignaal, toen A.F.C.-ers me oppak ten en in de hoogte heschen stond van geluk het huilen me nader dan het lachen, maar mijn gedach ten waren ook direct bij de verliezers, vooral toen captain Blokland me tegemoet liep om te felici- teeren. Wat een ontgoocheling voor deze hardwerkende ploeg; zoo ooit het spreekwoord „paarden die de haver verdienen krijgen ze niet" van toepassing is geweest dan was dat hier wel het geval Alle hulde nog voor het wel harde maar abso luut faire spel van de Koogers, maar een woord van afkeuring voor z.g.n. supporters, die het noo- dig vonden eerst onze spelers uit te lachen en te hoonen en daarna de K.F.C.-ers. Laten zulke „supporters en „A.F.C.-ers" in het vervolg liever ver van onze velden verwijderd blijven (op de dijk moet je ook zoo mooi kunnen zien hebben ze mij verteld), dat zal voor onzen naam bijzonder goed en sommigen onzer- spelers een waar genoegen zijn. „NOSE" En dan tenslotte nog een uiting in dichtvorm: Geweldig, die moed, dat moreel, dat vermogen. Om niet te versagen op zulk een moment. Toen achterstand hopeloos leek had dit pogen Tenslotte succes; en hoèongekend! Misschien ongekend in de heele historie En zéker bij zoo een beslissenden kamp, Die laatste minuten!o schoone victorie Wat eerst scheen te zijn een onherstelbare ramp. O Rood-Zwart die taaiheid, die moed, dat vertrouwen, Ik juich en ik jubel omdat ik waardeer!... -- Maar meer nog waardeer ik bij beter beschouwen Uw zoo onvolprezen vereenigings-sfeer...--- Een enkel exempel: „Tot zelfs adspiranten „Die speelden den dag der big match allen thuis". Maar pech toch, één elftal van die kleine kwanten Dat moest, na den noen nog, juist heel ver van huis Dan wordt er gepast en dan wordt er gemeten. Den spelertjes wordt het persoonlijk gemeld. Dien Zondag dan klinken bij 't „Eerste" hun kreten Het luidst, wantzij waren al vroeg in het veld. 't Is dit A.F.C., dat ik in u bewonder. Uw zorg voor het kleine, uw zorg voor de jeugd, Zoo n club, hoog- of laagstaand, gaat nimmer ten onder Zij vloeit 'lijk een bron en zij schenkt immer: VREUGD! Amsterdam, 26-5-'46. B. S, LE MARCHÉ 8

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 8