dat een bevel naar Duitschen trant je aangenamer geweest was. Zulk een bede sluit weigering bij voorbaat uit. Maar de forens, die zich de laatste jaren van zijn oude club losgeslagen voelt en voor wien een tocht naar den Zuid. Wandelweg nu een expeditie beteekent, beseft dat hij er hopeloos uit is. Dan komt de eerste daad; uitstellen tot Zondag. Je sust je geweten door jezelf wijs te maken, dat je wacht op inspiratie. Zoo komt de Zondag. Den ochtend breng je door met zalig niets doen, in het jonge groen. Zoo komt dan de Zondagmiddag en natuurlijk wil de geest nog steeds niet vaardig worden. Je wilde wel gaarne toonen dat je hart nog voor de A.F.C. klopt, maar de inspiratie houdt zich schuil. Dan ga je naar uitvluchten zoeken om je aan de taak te onttrekken. Wat lig je hier rustig in de schoone natuur. Daar is toch eigenlijk alles voor te zeggen en hoe aanschouwen van 22 voetballende jongelieden, om ringd door een jammerende, joelende of juichende massa, welke bij beurten de diepste smarten on dergaat of vervoerd wordt tot de hoogste vreug den. Welk een dwaasheid en dat met dit schoone weer. Ha. ha, je lacht smalend. Bij zulke gedachten weigert de inspiratie volstrekt je te benaderen en dan sporen je laagste instinc ten aan op verraad aan je club. Je kunt weigeren wegens tijdgebrek, je kunt doen alsof het verzoek je nimmer bereikt heeft, je kunt, enfin je kunt van alles doen om er van af te komen. En je besluit, naar den geest des tijds, eenvoudig in sta king te gaan. Maar jaeen club waarvan je meer dan dertig jaar het wel en wee hebt medegemaakt, laat zich zoo gemakkelijk niet verloochenen. Gij die geen wedstrijd van ons eerste elftal overslaat, hebt Uw geregeld wederkeerende span ningen en emoties, maar kent niet de onrust welke zich eiken Zondag, waarop de A.F.C. den voet bal doet rollen, van den forens meester maakt. Welnu dat is zoo ongeveer te vergelijken met de agitatie onder de kleine roofdieren in Artis, even vóór de voedering. De forens verlaat zijn gemakkelijke stoel en goochelt met zijn horloge, evenals de toeschouwers tegen het eind van een spannende match en dan komen eindelijk de nieuwsberichten op de radio. Zoowaar komt er dezen Zondag een speciale uitzending over A.F.C., gewonnen met 43 van K.F.C. en hoe! Daar is zij, de inspiratie! Van de tribune! Mocht ik de vorige maal m n gemoed eens luch ten over sommige menschen op de tribune, thans heb ik mijn genoegen in hen, die van de tribu neweggingen, toen in den wedstrijd A.F.C. K.F.C. een 03 achterstand van de Reds het pikante van de ontmoeting had weggenomen. Zij hadden allen hun guldentje aan King Soccer (v. d. Marei heeft daar niets mede te maken) geofferd; wat er ook gebeuren zou, die wedstrijd moesten en zouden zij zien, daar zat spanning, daar zat emo tie en misschien wel heibel in. Zij hebben om hun toegangskaartje gevochten en zij kwamen op het veld. De spanning zat er in, De Koogers waren ge vaarlijk en met den wind mede, hadden zij met rust een 20 voorsprong. Na de rust, als de roodbaadjes het voordeel van den straffen wind zouden hebben, zou het wel keeren. En inderdaad, A.F.C. was geregeld in den aanval, doch een snelle ren van den linksbuiten, besloten met een ferm sch ot,maakte er 30 van. K.F.C. was kam pioen en daar kon A.F.C. niets aan doen. Nog een kwartiertje het spul aankijken en dan ruim vóór tijd naar huis. Och, och, wat hebben die menschen nu eindelijk hun verdiende loon gekregen. Daar hebben zij waarachtig en daarvoor kwamen zij toch in die 15 minuten de grootste voetbalsen satie gemist, die zij ooit hadden kunnen beleven Dat was een slot om nooit te vergeten, niet alleen voor de volbloed A.F.C.-ers, maar toch ook voor de buitenstaanders. ALCEDO. Nieuw- en Verbouw Onderhoud van Huizen TELEFOON 87584 R. v. NEK J. J. CREMERPLEIN 60 AMSTERDAM-W. JBelevenissen van een Gncketer op 26 Yïlex. 26 Mei A.F.C.K.F.C., 26 Mei eerste cricket wedstrijd waarnaar je na een lang voetbalseizoen zoo verlangt. Dit keer maar een vervelende ver plichting. Afschrijven was toch geen manier, dus met gemengde gevoelens naar Amstelveen. Misschien kreeg je tijdens de match toch nog een kans even over te wippen naar den Wandel- 1 I IIII1ULI1IIUI B 6

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 6