mineRva paviljoen klap op de vuurpijl. De wedstrijd welke reeds maanden geleden door hyperenthousiastelingen en hyper-optimisten, na ongeloofelijk veel algebra-ge- reken van „als K.F.C. zoo en „als A.F.C, zoo was voorspeld als de groote beslissing. Ditmaal hebben die zeldzaam knappe berekenaars eens ge lijk gekregen. Het werd the big match. En wat voor een match!! Flet begin was al goed. Ons terrein totaal uit verkocht, voller dan de volste Arol-dag. En dat bij een doodgewonen competitiewedstrijd. Ik kan mij niet herinneren dit ooit te hebben meegemaakt. Hoogtepunt! Daar kwamen de spelers; daar kwam de prima snelle referee en de groote beslissing begon. De match geheel beschrijven zal ik niet ik vermoed dat deze wel in verschillende toonaarden in dit blad bezongen zal worden, en anders verwijs ik naar het prachtige sprookje van Opa Wynand De rust kwam met 02 en ik dacht met de wind mee krijgen „ze ze" wel! Vijf minuten later was het 03 en eerlijk gezegd ik vond K.F.C. wat sterker en „zag" er niet veel meer in. Ik mij merde (en vermoedelijk velen met mij) „gek hè, dat wij het nu juist in deze beslissing niet kunnen bolwerken". Hè, gelukkig Sonnevelt zorgde voor 13; dat staat tenminste beter. Kan het nog? Nee, te laat, nog maar acht of negen minuten. Daar vliegt Geluk langs mij heen. Goal! Als een electrische schok gaat het door je heen 23. Zou het dan toch nog mogelijk zijn. Hup A.F C. zet door!! Wij gilden. Daar is Dickie een pracht van een kopbal. Gelijk 33. Mijn horloge beeft in mijn handen. Nog 2,5 minuut. Kan 't dan nog? Werkelijk? Nee, niet mogelijk. Sonnevelt bal 25 meter een schot, nee een „flens" die hoog en onhoudbaar in het net „tatert". Hoogtepunt!!! Ik heb veel gek gedaan in de lange jaren dat ik A.F.C, zie spelen, maar zóó dwaasnee eerlijk zóó nog nooit. Onze banken vielen allen tegelijk om De hoeden vlogen de lucht in; wij gilden, schreeuwden en huilden. Ik dacht, dat mijn hart van emotie weigerde verder te kloppen. De overdekte „donderde" naar buiten de open was een wirwar van juichende armen en beenen de staantribune „dolde dooreen en het clubhuis dreigde in te storten. Het geheel een heksenketel. En toen blies van Welzenes voor de laatste maal. De wilde menigte overstroomde het veld, als ware t een paniek. Onze spelers op de schouders; onze voorzitter op de schouders. Hoogtepunt!!! Maandagmorgen trapte ik, ietwat moe, op mijn fiets naar kantoor. Wat hoorde ik daar op de Munt? „Leest de Sport leest de overwinning van A.F.C.". In hoevele lange jaren had ik dit geluid op straat niet meer gehoord? Hoogtepunt!!!! Heeren Eerste Elftalspelers, mag ik deze rubriek s.v.p. volgende maand weer voortzetten? HUP A.F C. ZET EM OP EN SCOOR. W. B. Vaandel weg-emoties. Ik heb in de lange reeks jaren, die ik het ge noegen had in de A.F.C.-entourage door te bren gen, al heel wat ups and dwons en enerveerende momenten meegemaakt, ben dus wat je noemt doorgewinterd en was zoo eigenwijs te denken, dat mij op dit gebied weinig meer kon gebeuren. Waar ik ons le elftal dit seizoen nog niet had zien spelen (dat komt er van als je buiten woont en de trams in Mokum het blijven vertikken om op Zondag te rijden), had ik eindelijk de stoute schoenen aangetrokken om eens een kijkje te nemen bij de big match A.F.C.K.F.C. Nu, dat is weer een dagje geworden, met de daaraan gepaard gaande geneugten en tegenstel lingen. d.w.z. vele vertrouwde oude gezichten en de bekende gezelligheid, daarnaast een teleurstel lend spel van onze jongens en een serie hartver- zwikkingen, waarvan ik nog zit te huiveren. Een zeer gevarieerd menu dus, waarvan je afwisselend zat te genieten of te griezelen, en opgediend in een dusdanig tempo, dat je geen tijd had de verre zalen te huur voor: 'Recepties, trouwpartijen, jubilea, lezingen vergaderingen, enz. Telefoon 22288, 27277 en 90404 V f. t

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 4