AMS I ERDAM, 8 Juni. In een wedstrijd waar in A.F.C. het beste van het spel had, hebben onze jonbens voor een vrijwel uitverkocht Stadion met 42 de replay" tegen K.F.C. gewonen. Het paste pecies in het kader van dit zoo emo- tioneele seizoen, dat een uur voor den aanvang een enorm onweer zich boven de stad ontlastte' De adspirantenwedstrijd tuschen de A.F.C. en K.F.C. adsipranten moest worden afgelast en het zag er even naar uit, dat het doorgaan van den wedstrijd nog even dubieus zou zijn. Doch dr. van Moorsel besliste, dat er gespeeld werd het v/eer knapte op en om 6.43 betrad A.F.C. fanatiek toegejuicht, het terein. Onze opstelilng was op oorlogsstekrte te weten: Bothe Geisler; Claus en Roggen: G ter Horst. Stallmann en C. ter Horst; Geluk, K. ter Horst, D Disselkoen, Sonnevelt en J. Disselkoen. De wedstrijd. Reeds de eerste kansen waren voor A.F.C. en reeds vier minuten na den aanvang nam A.F.C. de leiding. Sonnevelt loste een ven zijn befaamde kogels van verren afstand en via de paal vloog de bal in het net (10). In een dergelijken wedstrijd is de eerste klap veel meer dan een daalder waard Onze jongens speel den direct veel rustiger en behielden het beste van het spel. Na 15 min. 20 In de vijftiende minuut waren de langzamer hand stampvol geloopen tribunes weer een laaien de vreugdekreten. Een prachtige pass van Gerrie Stallmann belandde in het strafschopgebied, Dick liep door, Klokkemeijer kon den gladden bal niet onder controle krijgen en Chris Geluk scoorde (2—0). En toen maakte K.F.C, evenals op ons terrein wederom een tactische fout Aan den Wandelweg volhardden de K.F.C.-ers te lang in hun aanval lend spel nu bleef K.F.C. te veel achter Nu bleef de K.F.C.-voorhoede eenzaam en ver loren opereeren, zonder voldoenden steun van de middenlinie en verder dan een hard schot van Roggeveen, prachtig gestopt door Dodo. kwamen de Koogers niet Een paar minuten voor het einde van de eerste helft verhoogden wij den voorsprong tot 30 door Henk Sonnevelt Wéér eën echte Sonnevelt— goal; een enorm hard schot van verren afstand, dat via de paal doel trof. Rust 30 K.F.C. veranderde na de rust van tactiek, zette alles op den aanval, doch onze achterhoede, waar in vooral Dodo schitterde, hield stand. En toen de aanvallen vruchteloos bleven hernam A.F.C. het initiatief. Bij een onzer flitsende aan vallen werd hands gemaakt in het strafschopge bied cn Dick verhoogde den voorsprong tot 40. Van 40 op 42 Het terrein was nu aardig opgedroogd en het aantal wonderlijke situaties, waarbij glijdende spe lers misten en tegen elkaar botsten werd steeds minder. Dr. Van Moorsel hield de touwtjes strak, doch het spel bleef evenals verleden week vol komen fair Wéér kregen wij een penalty wegens hands, doch nu schoot Dick Disselkoen naast en dit gaf den Koogschen burgers moed. Zij zetten eenige verspreide aanvallen op en 10 minuten voor tijd werd de stand 41, De zenuwachtige A.F.C.-aanhangers zagen al visioenen van een ..omgekeërden wandelweg", vooral, toen Roggeveen den achterstand tot 42 verkleinde. Mear A.F.C. hield het hoofd koel, de verde diging werd geconsolideerd en onder groot en thousiasme was A.F.C. op Zaterdag 8 Juni 1946, om precies half negen 's avonds kampioen der Westelijke 2de klasse. Het dlozijn vol Twaalf overwinningen in successie zijn nu ons deel geworden Kerels van het eerste: Nog vier en we zijn in het Voetbal-Walhalla: De Westelijke Eerste klasse! D.W.V. uitgeschakeld. Op tweeden Paaschd'ag begonnen we een kansje te krijgen. K.F.C, verloor in Volendam met 31, wij wonnen van Alcmaria met 50. Onze jongens vochten voor die eigenlijk theoretische kans met de tanden op elkander. D.W.V. uit werd met 42 ge wonnen (na een 1—0 achterstand) en ep dienzelfden dag liet K.F.C. zich thuis door W.F.C. verrassen. (0—1). En daardoor was de theoretische kans in een practische ver anderd wij hadden de kans in eigen hand gekregen. Maar ja, dan moesten we alle resteerende wedstrijden winnen. En die gingen tegen Q.S.V. thuis, Z.F.C. uit, K.F.C. thuis en W.F.C. thuis. Zè móésten gewonen worden, want K.F.C. won inmidd'els met 4—0 van Z.V.V. en zou tegen Alcmaria Victrix geen moeite hebben. De wedstrijden zijn gewonnen. O.S.V. verloor met 20, Z.F.C. met 42 en toen kregen we den sensationeelsten wedstrijd uit de voetbalhistorie: de 43 op K.F.C. De Koogers waren nu uitgespeeld met 30 punten uit 20 wed strijden en wij bereikten dat totaal op 2 Juni door een 40 op W.F.C. Het onmogelijke was gebeurd: A.F.C. had K.F.C. ingehaald! Over den wedstrijd van vanavond vindt U elders in dit nummer een uitvoerig verslag. Zonder rekening te hou den met dezen uitslag heeft ons eerste elftal van Juni 1945 tot Juni 1946 het volgende totaal-resultaat bereikt 38 29 3 6 61 128—55 Een schitterend resultaat, dat, naar wij hopen, door de promotie naar de Westelijke Eerste Klasse bekroond zal worden. CL5LC* - JCSLC.

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 31