Een opw i ncl e11 l se i zoen ..Laat de feestbazuinen schallen 't Is feeat, 't is feest, t is féést bij A.FiC.l" Nooit tevoren heeft A.F.C. in haar bestaan een dergelijk seizoen van ups and downs beleefd. Maar tenslotte is de hartewensch van allen, die geleden en gestreden hebben met de geliefde pjub in vervulling, gegaan. Elf jongens met verschillend karakter zijn geïnspireerd geworden door de historie van onzen gouden club en hebben ons voor de poorten van de Eerste Klasse gebracht. Het is een onvergetelijke avond voor allen, in het bij zonder voor menschen als Jo Broeksmit, die jarenlang met ongeëvenaarden ijver speciaal het eerste elftal opgebouwd heeft het team, dat ons vanavond in den voetbalhemel bracht; als Jaap Reeder, wiens methode van mental training zoo rijke vruchten afwierp; als zoovele anderen, die ieder op hun wijze en naar hun vermogen er toe bijdroegen, dit succes mogelijk te maken, Gerrie Stallmann en zijn medespelers verdiénen onze warme dank, dat zij na dit sloopende seizoen ons dit glo rieuze feit gebracht hebben. Heel A.F.C., heel voetballievend Amsterdam hoopt nu vurig dat wij de hoogste klasse rjullen binnentreden. Ons vertrouwen in onze spelers is zoo groot, dat wij zonder vrees den komenden strijd tegemoet zien. Play up boys, wij leven met jullie mee! D. J. BESSÉM. Seizoen 1945/1946, het 51ste in het bestaan onzer ver- eeniging, is wel het meest sensationeele en opwindende ge weest, dat A.F.C. ooit beleefde. Het heeft spelers en toe schouwers maxima aan emoties gebracht, en nu wij het eind goed, ai goed kunnen schrijven willen wij het seizoen in vogelvlucht 'Overzien. Voor we aan de competitietafel gingen, hadden wij ver schillende hapjes vooraf gehad, die voortreffelijk gesmaakt hadden en onze eetlust voor de hoofdschotels nog versterkt hadden In de zomermaanden werd een competitie oe- speeld tusschen de hoofdstedelijke tweede klassers. Wij ein digden op de tweede plaats (de laatste wedstrijd werd tegen F.O.G. met 10 verloren) en noteerden de volgende cijfers: 5 4 1 8 20—6 Dit was een opmerkelijke prestatie, want, waar ons veld nóg niet in orde was, werden alle wedstrijden op de ter reinen der tegenpartijen gespeeld. Daarna kwam ons eerste uit in het Frankendael-tournooi, waarin het drie overwinningen bevocht (in de finale werd 1 O.G. met 1 0 geklopt) en met een totaalscore van l'O0 Uit drie wedstrijden werd de eerste prijs behaald. Nog grooteren roem behaalden onze jongens in het A.R.O.L.-tournooi. In de eerste ronde werd D.W.S. met 1—0 geslagen en de week daarop (9 September 1945) be dwongen wij in een prachtigen wedstrijd de landskampioenen met 33. In verband met de toén nog slechte verbindingen werd door den Bond besloten, nog niet aan dé competitie te be ginnen, maar eerst de voorcompetitie voor den KNVB- beker te laten verspelen. Wederom was AiF.C. de primus inter pares en beëindigde deze competitie als volqt 4 2 2'6 16-6 Inclusief een paar vriendschappelijke wedstrijden boekte het eerste van Juni tot October 1945 het volgende totaal- resultaat: 17 13 3 1 29 61—19 Is het wonder, dat iedereen vol optimisme de echte com petitie tegemoet zag, die in November een aanvang nam' De kan's scheen schooner dan ooit - in geen jaren hadden j een zoo goed elftal op den been gebracht Helaas: de desillusie liet niet op zich wachten. Wij ver loren den eersten wedstrijd tegen Z.F.C. met 1—0 en den tweeden, uit tegen Alkmaarsche Boys, met 4—3. Daq kans In den derden wedstrijd was het raak: Volendam ging er in eigen home met 7—3 aan en die eerste punten deden cns „stijgen tot de negende plaats. (K.F.C. stond toen bovenaan met een gelijk aantal punten als West Frisia en Hierop gingen we naar Z.V.V. en over den uitslag be stond eigenlijk geen twijfel. Dus verloren we met 31. Vier wedstrijden, twee punten we staan practisch onderaan, samen met Alcmaria Victrix. Maar dan komt er een „draai in de markt Thuis wordt gewonnen van Alcmaria met 62 en op Tweeden Kerstdag uit van West Frisia met 31. Aan de eer-ste plaats dacht niemand meer, maar het was toch wel leuk, dat we ons in ieder geval „elastisch" van de laatste plaatsen wisten te „distancieeren". O.S.V. uit werd een 2-0 nederlaag. D.W.V. thuis een 2—1 overwinning en we hadden toen 8 punten uit 8 wed strijden. Toen kwam de groote „optater"een 50 neder laag uit tegen K.F.C. en zoo hadden we op 10 Februari 8 punten uit 9 wedstrijden, een score an 2222 en K.F.C. had toen 15 punten uit 9 wedstrijden met de prachtiqze doelcijfers van 37—10! Enfin, K.F.C. werd kampioen, of O.S.V. wij waren toch maar een verduiveld matige tweede klasser 8 punten uit 9 wedstrijden, 30 punten uit 20 wedstrijden. We aoen niemand iets aan spanning te kort, als we dit ntr meteen maar schrijven want U weet het tóch al. Maar wat een prestatie! Eerst wonnen we van Z.V.V. met 3—0. Hé, hèhet gevaar voor de laatste plaats was nu toch geweken. Nu konden we rustig verder spelen. De late en lange winter gaf ons de gelegenheid, de noodige spijkers met koppen te slaan misverstanden werden uit den weg geruimd tegenstellingen overbrugd. En daar ging A.F.C.! In een raren wedstrijd' (4- 1 voor, 44 gelijk, 54) werd van Alk maarsche Boys gewonnen. A.F.C.: 12 uit 11, K.F.C. 21 uit 12!!!) West Frisia ging er daarna met 4—2 aan en was kampioenspretendent af. A.F.C. kwam op de vierde plaats 6 a tfl" week 'ater hadden wij de brutaliteit om te schrijven- ••A'KCV" runnin9" toen we Volendam met 6—1 klop- t0n -fi" h' J' '3let te9en Z.F.C. gelijk speelde. Dat was op 31 Maart en vooral het feit, dat K.F.C. met 1—1 gelijk gespeeld had, omdat zeven minuten voor tijd een der in e'gen doel getrapt had, was veelbeteekenend; Werd K.F.C. vermoeid! „In de running" leek inmiddels bru- taal, want de Koogers hadden 22 punten met een score van OU- -U, wij 16 punten met een score van 4029. wo^n" week .lator>St0ndeno We °p de tweede PIaats: wij wonnen van W.F.C. met 2-0 en West Frisia werd door

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 30