uit het BuitenLanö V, SKI- BERG- en SPORTSCHOENEN oor Over dichtrijgen gesproken. Vaak zie ik spelers met schoenen aan. waarmee ik niet zou durven trappen, bang dat ze uit zouden vliegen. Schoenen moeten tot boven aan dichtgeregen zijn; het bo venste gat mag ongebruikt blijven om de enkel verder door te laten buigen. Op natte velden niet zoo strak aanrijgen als op drooge velden; de veters krimpen door vocht en kunnen den voet afbinden enj kramp veroorzaken. Gebruik de lip goed, anders krijg je al gauw ontvellingen op den wreef. Ver nieuw je noppen geregeld, wacht niet tot ze geheel op zijn. Plaats de noppen niet te dicht op elkaar. Hoe verder uit elkaar, hoe grooter steunvlak, waar door je niet zoo gauw zwikt. Vooral belangrijk op harde velden. Maak vooral s winters bij modderige velden je schoenen goed schoon (afspoelen met koud of lauw water kan geen kwaad) en hang ze te drogen liefst in den wind doch nooit bij een kachel! Vet ze, als ze gedroogd zijn, geregeld in, ze gaan langer mee en bovendien zul je de voordeelen ervan bemerken in je spel. Karei ter Horst. Onze redacteur .dictator had mij het onderwerp 2e en 3e elftal toegewezen, doch het toeval wil, dat, terwijl ik vanaf September tot een paar maan den geleden practisch alleen onze 2e, 3e en 4e elf tallen zag, dit' in de afgeloopen maand juist niet is voorgekomen. Mijn ,,baas" (zie boven) zegt dat ik alleen groote wedstrijden achter na loop en wel eens een beetje meer attent op de zaken mocht zijn om ieder op de fiets te helpen!! Zooals geregeld den laatsten tijd geef ik hem ook nu weer geen gelijk, al blijft het feit bestaan dat het interessant is in een korte spanne tijds A.F.C. tegen O.S.V., K.F.C. en W.F.C. te zien en daartusschen door ter afwisseling in het menu HollandBelgië, zoowel te Amsterdam als te Ant werpen te zien en FrankrijkEngeland te Parijs. Over dezen laatsten wedstrijd wilde ik graag een paar woorden vertellen. Zeker is dat ik een wedstrijd zag die op geen stukken na beantwoordde aan de verwachtingen die ik mij daarvan had gesteld, al was dan de Fransche pers begrijpelijkerwijze uitbundig inge nomen met de 21 overwinning op Engeland, zijnde de 3e overwinning op 19 wedstrijden. Voor mij is het verschil tusschen de landen ploegen van België, Frankrijk, Engeland en Hol land zeer klein. Vooral Engeland is mij zeer tegen gevallen. Slechts sporadisch kon ik bijzondere pres taties of aardige staaltjes van super-voetbal vast stellen. Komt dit doordat het seizoen al zoo laat is voor de Engelschen? Ik weet het niet zij waren tam, wachtten uiterst lang met schieten, wat vooral de Fransche doelverdediger Da Rui benutte door steeds snel en moedig uit te loopen en den bal juist voor de Engelschen weg te halen. Een beroemd speler als middenvoor Lawton zag ik zeer weinig schieten evenals de binnenspeler Carter. Ook bij de Franschen konden spelers met be roemde namen als Ben Barek en Sinibaldi mij niet imponeeren door een super-prestatie; natuurlijk zijn het prima voetballers, doch zooals wij er zelf ook een paar hebben, die bij ons dan nog schot vaardig zijn. Daarbij waren alle drie goals van slechte kwa liteit; de twee Fransche goals ontstonden als volgt: een uit een mislukte voorzet die net tegen de bin nenkant van de paal kwam en achter de doellijn neerviel en bij de tweede raakte keeper Williams den bal kwijt die prompt werd ingeschoten. De Engelsche goal ontstond uit een kopbal, benut uit een vrije schop genomen op den rand van het straf schopgebied. Tot slot nog een paar losse indrukken. Zoowel de regeling te Antwerpen als te Parijs is slechter dan in ons Amsterdamsche stadion; plaat selijke omstandigheden spelen hier echter een rol daar het Glombes stadion 9 K.M. van Parijs ligt en door de massa per electrische trein bereikt moet worden; het treinverkeer was best, echter van het veld tot in den trein duurde rond 1 uur, evenals te Antwerpen van het terrein in de tram circa drie kwartier. Het opkomen der ploegen was ook niet zoo in drukwekkend als in Antwerpen of Amsterdam, of ben ik misschien onwetend te nationalistisch en daardoor niet objectief genoeg? De volksliederen werden niet meegezongen; slechts een zwijgend publiek gedurende het spelen hiervan. Desgevraagd werd mij medegedeeld, dat de Duitschers in 1938 in massa hadden gezongen en men sindsdien van meening is, dat het in koor meezingen teveel een Duitsch voorbeeld is. Als je zulk een wedstrijd ziet, gaan toch je ge dachten wel eens naar Zaandam, waar vrijwel te gelijkertijd Z.F.C.A.F.C. gespeeld werd, welks uitslag ik zes dagen later hoorde. De aangename verrassing was er echter te grooter om. Het juiste adres liïl. v. d. Zaken OVERTOOM 139 TELEFOON 80008 Pedicure Afdeeling 23

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 23