voetBaL-wijsheió t f/ehroont Spinnewiel De ïlorma llw kennissen en sportvrienden M Het is mijn bedoeling om onder dezen titel een serie artikelen te schrijven, waardoor ik gaarne mijn clubgenooten wil laten meeprofiteeren van de door mij persoonlijk opgedane ervaringen op voetbalgebied. Ik stel hierbij voorop, dat hetgeen ik in deze ru briek ga behandelen voor de meeste spelers geen nieuws meer behoort te zijn (hoewel er toch zeer vaak tegen gezondigd wordt) en ik hoop daarom dat mijn stukjes speciaal door de jongeren gelezen en ter harte genomen zullen worden. Voor opmerkingen en critiek, waarmee voetbal lend A.F.C. gediend kan zijn houd ik mij ten zeerste aanbevolen. VOETBALSCHOENEN. Hoewel er op het oogenblik bijna geen nieuwe te krijgen zijn, is de mogelijkheid aanwezig, dat je binnenkort een bon krijgt om er een paar te gaan t.oopen. Je weet dat dan de meeste spelers thuis zullen komen met verkeerde schoenen. Niet wat de kwaliteit betreft want dat is meestal een finan- tieele kwestie, maar wat de maat betreft. Ze gaan naar een sportzaak, gewapend met een voetbalkous om er een paar te passen. Laat voortaan die kous gerust thuis want je schoenen moeten te klein zijn als je ze koopt. Neem het paar, dat je met je gewone sokken of kousen krap zit. Negeer, al lijkt het eigenwijs en onverstandig, de goedbedoelde raad van verkoo- pers die al jarenlang in het vak zitten en ik weet met hoeveel paar voetbalschoenen al hebben ver kocht. Deze schoenen kun je voorloopig nog niet in wedstrijden gebruiken. Laat ze eerst door iemand met een kleinere voet een paar maal uittrappen, liefst op een nat veld, en daarna doe je het zelf. In het begin heb je nog wel moeite om erin te komen, maar dat gaat steeds beter. Het kan je misschien een paar blauwe nagels op je groote tenen opleveren, maar na een poosje zitten ze je als aan je voeten gegoten en dat is noodig om een bal goed te raken. Je behoeft dan ook niet meer dan één kous aan iedere voet te hebben (gewichts-, dus energiebesparing). Te groote schoenen leve ren niets dan narigheid op: slecht raken van de bal, üus onzuiver plaatsen, in de grond trappen om van de verzwikte enkels nog niet eens te spreken. Ook al ben je nog in de groei, kun je je schoenen beter niet ,,op de groei koopen. Ze spelen dan in het begin met twee paar kousen aan om als hun voeten grooter geworden zijn er één paar uit te laten, maar ik heb het nog nooit gezien, dat zoo iemand na verloop van tijd die eene kous uitliet. Wel mag je ze iets ruimer hebben in het begin, maar toch zoo, dat je ze nog met één kous kunt bespelen. Na verloop van tijd gaan ze je dan steeds beter zitten. Bij het uitloopen en uittrappen van nieuwe schoe nen, moet je ze niet te stijf dichtrijgen, hiermee kun je beter wachten tot ze uitgelopen zijn. ontmoet U in de Bar - Bodega - Restaurant en

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 21