E A.F.C.-SCHAKEL van 6e commanóoBRuq s&- X-. V u j^££9ÉH8@£i JFj A F. C. 1895 1845 Nr. 35 24e Jaargang W"°"JA - R-d"«— W. G. S„.,, Cfc-MHU. 25a -^minhlrateur J. V. Disselkoen. Amstelveensckeweg 284' Juni 1946 Afe"- Mei 1946 zal geen enkele A.F.C.-er ooit kunnen vergeten! Na vele jaren zal nog in voetbalkringen gesproken worden over den fameuzen opmarscb van ons eerste elftal en 26 Mei 1946 zal geboek staafd worden als de dag waarin A.F.C. de hoofd'- rol speelde in het ,.Zaan- -7 - sche drama Want een „Aaansch drcma was het in optima forma Ik was tenminste blij, dat ik Sonnevelt in levenden lijve terugzag, want deze Zaansche A.F.C -er was het, die met zijn prachtige goal de kampioens- droom van zijn streekgenooten hardhandig ver stoorde. In mijn vorig artikel sprak ik de hoop uit, dat de tegenstellingen in ons eerste team zou den verdwijnen en de gebr. ter Horst hebben het hunne hiertoe bijgedragen door hun aanvraqen om overschrijving in te trekken. Wij zijn blij. dat zij deze beslissing genomen hebben, want wij zijn Karei, Cor en Gerrit gaan waardeeren als prima sportkerels, die wij noode hadden zien vertrekken. Na de overwinning op W.F.C., gaan wij Zater dagavond 6 Juni in het Stadion nogmaals pro- beeren K,F.C. te slaan. Ik zal zoo wijs zijn mij van voorspellingen te onthouden, maar één dinq wil ik wel zeggen, dat ik een onbeperkt vertrou wen in ons elftal gekregen heb. Zij kunnen ons datgene geven, waarnaar wij al zoovele jaren hartstochtelijk verlangd hebben. Voor dit ideaal is al zoo lang gewerkt en gestreden en zij hebben 'j ,hande" om dit alles te verwezenlijken. Wordt het echter niet bereikt dan blijft nog ons groot respect voor hun prestaties en ik qetuiq hier namens de geheele vereeniging van onze groote dankbaarheid voor hun excellent vlaqver- toon. 3 Op den vooravond van Holland-België hebben wij de Be-Quick veteranen uit Groningen ont vangen. Reeds eenige jaren was de verhoudinq tusschen onze clubs niet goed. Voorbereidende onderhandelingen hqdden tot resultaat, dat het geschil bijgelegd is en de veteranenwedstrijd was het evenement om een en ander te bezegelen. Het was een bijzonder genoeglijke avond en het is onze overtuiging., dat alles geheel en al uit de wereld is, waardoor de A.F.C. zich van harte verheugt. Van Schaaphok Sr. hoorde ik, dat Siep mo menteel in Duitschland werkzaam is bij de qeal- heerde censuur. Hij maakt het best en volgt na- tuurhjk met spanning de adembenemende evo luties van ons eerste elftal! Het was mij een qroo- te vreugde een brief van Gerrit Breedveld uit Indie te ontvangen. Hij is gelukkig aan alle on- heilen ontsnapt en inmiddels gehuwd. Hij vroeq mij alle bekende A.F.C.-ers te groeten, hetgeen ik hierbij gaarne doe. Onze Rotterdamsche vrien den van V.O.C. hebben ons het voorbeeld ge- SpUMIMIIIW

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 1