TBu item I and se h overzie h t. De geachte Redactie vraagt copie omtrent internationaal voet bal en cricket ,,in te zenden vóór 1 Juni". Mij best, en ik zal zorgen op tijd te zijn, maarin vrij- 'SJb wel alle landen van Europa is de voetbal opgeborgen (Nederland natuurlijk niet), zoodat er niet zoo heel veel valt te verhalen uit het buitenland. Toch is er nog een verrassing te vermelden op voetbalgebied. Frankrijk sloeg Engeland met 21! Op Zondag 19 Mei j.l. vond de ontmoeting in het Stadion te Colombes bij Parijs plaats, ten aan- schouwe van 60.000 menschen. Engeland had het elftal dat een week daarvoor van het Zwitsersche team gewonnen had, eenigs- zins gewijzigd en bracht nu het volgende elftal in het veld: Williams (Wolves) goal; Bacuzzi (Fulham) en Hardwick (Middlesbrough) backs; Wright (Wolves); Franklin (Stoke) en Johnson (Charl ton), h.-backs; Matthews (Stoke), Carter (Der by), Lawton (Chelsea), Hagan (Sheff.-Un.) en L Smith (Villa). Frankrijk kwam uit met: da Rui; Salva en Gril- lon, Leduc, Cuissard en Prouff; Vaast, Barek, Sinibaldi, Heisserer en Aston. Engeland wist dat het geen zacht eitje" zou worden en had zijn „zwaar geschut" in de voor hoede gebracht daar de Fransche achterhoede uit een paar stevige backs bestond, maar zelfs een Matthews, die in topvorm was, heeft de nederlaag niet kunnen verhinderen. De Engelsche experts geven dan ook volmon dig toe dat het Fransche elftal de overwinning dubbel en dwars verdiend heeft. Het Fransche team was sneller en speelde ook enthousiaster dan het Engelsche en hadden verre weg het beste van het spel in de eerste 45 minuten, dat zonder doelpunten verliep. Sinibaldi en Barek waren brillant en hun spel was voor vele Engelschen te veel, Williams in het Engelsche doel verrichtte wonderen, doch, men voelde het aankomen, Frankrijk zou scoren. Eerst werd een Fransch doelpunt geannuleerd, daar men Williams te weinig „bewegingsvrijheid" ge laten had, zeer tot ongenoegen van het talrijke publiek. Lawton kreeg daarna een mooie kans om Engeland de leiding te verschaffen, doch Grillon redde op wonderlijke wijze. Aston dribbelde Johnston voorbij, gaf den bal over aan Prouff, die met een keihard schot den Engelschen keeper geen schijn van kans liet (10)- Nog gaf Engeland zich niet gewonnen, 12 forceerde eenige corners, echter zonder resultaat, terwijl keeper da Rui een keer op brillante wijze een hard schot van Hagan redde. In de 36ste minuut der tweede helft viel de be slissing, toen Barek een solo-ren ondernam, twee tegenstanders voorbijliep, voorzette, waar Vaast op rustige wijze den bal in hetleege doel plaatste. Want Williams probeerde den bal te be machtigen, doch Vaast was hem iets te vlug af. (20). In de laatste minuut scoorde Hagan uit een vrije schop (21), waarna de Fransche achter hoede beter op haar tellen paste. Doch het waren de Franschen, niet de Engelschen, die in de laat ste minuten in de meerderheid bleven. Na afloop verklaarden de Engelschen dat ze nu „genoeg" gevoetbald hadden. Met de bekerwed strijden, league én internationale matches meege rekend, hadden sommige spelers er een vijftigtal wedstrijden op zitten! Een week hiervóór sloeg Engeland Zwitserland met 41 De Engelschen speelden laks, zonder dash en toen het eerste uur voorbij was, was er nog steeds niet gescoord. Het was en bleef een slappe ver tooning, waar eerst wat vuur in kwam toen Fried- laender Zwitserland de leiding bezorgde, waarop de Engelschen wat flinker aanpakten. Carter sprak „even" met Tommy Lawton en jatoen werd de Zwitsersche achterhoede „op gerold". Eerst mikte Carter een voorzet op Lawton's hoofd en vóór de Zwitsersche keeper eenige notie van die voorzet had, kon hij den bal uit het net halen (1L)Waarna, precies na 5 minuten spe len, de stand tot 41 d oor de Engelschen was opgevoerd. Toen sprak Carter weer even met Lawton engescoord werd er niet meer! De Schotten speelden hetzelfde spelletje te Glas gow toen óók de Zwitsers eerst scoorden, maar even later de match toch verloren. Toen het 31 in net voordeel van Schotland stond, vonden de heeren het al weer welletjes. Maar lang niet alle Engelsche clubs, die nu een toer op het vasteland van Europa ondernemen, hebben een walk-over Vraag dat maar eens aan de Cupwinners: Derby County, die te Praag met 21 verloren. De grond was natuurlijk kei hard, de bal licht en levendig. Praag speelde met veel vuur en ofschoon Derby in topvorm speelde, moesten de Cup-winners zich gewonnen geven. En als straks de return-wedstrijden worden vastgesteld, ontvangt Engeland zoo tegen Novem ber of December, als Londen dik onder de mist zit, de velden „lekker" klef en zwaar zijn en het geheel door een venijnig motregentje wordt opge- .1, A V-

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 12