heRlevinq Aan de spelers van het eerste! vertrouwen dat onze jongens het hoogste zullen bereiken! Zal de tegenslag het elftal dusdanig ge hard hebben, dat het thans naast zijn capaciteiten, de innerlijke kracht heeft om de ongetwijfeld moei lijke wedstrijden te winnen? Ik hoop en verwacht Want toen alles verloren scheen, hebben zij, daar toe geïnspireerd door de leiding en captain niet versaagd en niettegenstaande tegenstellingen groote resultaten geboekt. Laten er thans geen tegenstellingen meer bestaan, maar laten allen geïnspireerd worden, door het groote ideaal, waar naar zoovelen, in en buiten de club intens verlan gen: het kampioenschap. Hoewel de meeste idealen onbereikbaar zijn, is dit wel bereikbaar, maar dan ook alleen met dit devies: Eén voor allen en allen voor één! Hopelijk zullen ook onze junioren hun kans benutten. Zij zijn er toe in staat, maar ook alleen als zij zich dezelfde idealen stellen. Helaas moet het vierde elftal degradatie-wedstrijden spelen. Ik weet, dat het moeilijk is, maar hoop, dat zij zich handhaven! Het artikel van één hunner spelers, Benner, geeft blijk van een dergelijk goed aanvoelen der situatie, dat ik alle hoop heb, dat ook zij ons niet zullen teleurstellen. Laat het tweede nummer der herrezen schakel vervuld zijn met juichkreten over daverende sue- cessen van onse oude club. BESSEM dis jullie nu niet in de eerste klasse kómen, ga ik van nijd naar jullie concur- renten K.F.C. heeft blijkbaar geen stayerscapaciteiten, hetgeen de grootste optimist voor eemge weken oeleden niet kon gelooven. Er geschieden wonderen, helpt dan in 's hemelsnaam het wonder een beetje mee. Niet als er een zwak broertje komt, denkend: 50 hebben we al. Jullie bent langzaam op toeren gekomen, maar nu loopt de zaak gesmeerd. In de Koog zijn zij aan het dokteren en ze zullen daar paardenmiddelen gebruiken om van die St. Nicolaasrol der laatste weken af te komen. Desnoods naar een beslissingswedstrijd, maar kampioen worden hee•ren vooral daar TOG (de mogelijke rivaal in de mogelijke promotie-wedstrijden) blijkbaar ook al kortademig schijnt te worden, want Zondag j.l. kregen zij meer dan hun toekwam, en dat wel tegen hun tegenvoeters de Kennemers. Mijne heeren, nog acht wedstrijden in den stijl van A FC -Volewijckers in 1945 in het Olymp. Stadion en het volgend jaar prijkt er boven de affiches: „Competitiewedstrijd le klasse K.N.V.E. A.F.C.-, vul maar in! a^ Tot zoolang geen lid der Amsterdamsche Fuif Club zijn, maar zoo noodig lid der A sterdamsche Furie Club. Mijne heeren, jullie ruikt aan de worst, hap er dan ook in, want ik ben overtuigd, dat en supporters „ie,, en kecorg jczelf, WulHulU le klasser. Na 51 jaar heeft A.F.C. daar wel weer eens recht op. Good luck. A A WEYDE, donateur, zoo'n man langs de lijn die 't aliijd beter kan. oorjaar, Paschen, Opstanding. De natuur herleeft, alles bot uit, bloeit, vernieuwt zich ondanks alle remmende invloeden, die schijn baar aan onze hedendaagsche samenleving inhae- rent zijn, en midden in deze milde lentestem ming wordt je opgeschrikt door een nieuw geluid, dat eveneens zijn oorzaak schijnt te vinden in den jaarlijkschen natuurdrang der wedergeboorte. Ja, daar staat het: de echte AFC-Schakel zal weer herrijzen! Als oud-redacteur wrijf je je de oogen uit en denk „nou, daar moet je ook lef voor heb ben", maar in je ouwe AFC-hart voel je een 2

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 2