I.C.O. Schakel ©ie wonderlijke club j.j.w. kLumpeR Het een-en-vijftigste jaar van de Amsterdamsche Football Club loopt ten einde. Dit klinkt U mis schien een beetje vreemd in de oorep, want de spanning is ten top gestegen en wij AFCers, om van onze Koogsche concurrenten, de Kruislaan- bewoners en de hevig strijdende Hilversummers, Velsenaren en Rotterdammers maar te zwijgen, hebben zoo het gevoel, dat het seizoen eigenlijk pas begonnen is. Maarons boekjaar loopt tenslotte van 1 Juni tot 31 Mei en dus loopt toch inderdaad ons jaar ten einde. (Tusschen haakjes: Niemand zal het heel erg vinden, als wij in het begin van het 52ste jaar kampioen worden en zouden promovee- ren). En dan iis het geen wonder, dat we even onze ge dachten laten gaan over het seizoen, dat vrijwel achter ons ligt en daar zooals we nu al tiental len jaren met meer en vaak met minder succes doen leering uit trachten te trekken voor een volgend jaar.- Want ik vraag U: Heeft die won derlijke club van ons ooit zoo n merkwaardig jaar beleefd als dat een-en-vijftigste? Moet U even nagaan. We zijn, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, den oorlog doorgekomen. We begroeten elkander met schoudergeklop en hand jes drukken en verdorie-nog-aan-toe, nu zullen we, bij alle zorg die we hebben om ons land ons bedrijf, ons gezip weer op een beetje normale basis te brengen, ook AFC eens laten bloeien. Want van AFC houden wij bijna zooveel als van ons land. Je bent Nederlander, je bent AFC'er welnu, opbouwen is het parool! Het eerste doet het machtig goed. Nummer twee in een zomer-competitie, winnaar van Het Fran- kendael-tournooi, ongeslagen in den AROL-beker, ongeslagen nr. een in den KNVB-beker dat wórdt wat! Inmiddels komen eenige keeren per week de spelers van de AFC-revue bij elkaar en eenige keeren per week verzamelen zich eenige lieden, die het Gouden Boek van AFC aan het plegen zijn. Wat een club, wat een club! De revue wordt ge speeld en half Amsterdam praat er over; het jubi leumboek komt uit en wordt gunstig ontvanqen Onze elftallen Die wonderlijke clubde elftallen maken er niets van. Het eerste staat vrijwel onderaan, het aerde en het vierde zijn nergens, de junioren en adspiranten spelen zoo, dat je in andere clubbla den leest, dat ze Zondag een kans hebben, om dat ze tegen AFC zoo of zooveel spelen. Tja, de na-oorlogsche mentaliteit. Je zou toch zoo zeggen, dat de na-oorlogsche mentaliteit niet bepaald be hoeft te zijn tot den kring van AFCers Maar wat men vergeet, is dat onze enorme bloei in de oorlogsjaren iets kunstmatigs had. Honderden leden stroomden toe en werden bij ons ingeschre ven, met omdat zij zulke goede AFCers waren, maar omdat wij wisten, dat wij met iederen jongen man, dien wij inschreven, iemand uit de handen van verkeerde organisaties konden houden. 1 eveel hebben sommigen bij ons gedacht, dat die groei normaal was. Maar zoo was het niet en het behoefde dus ook niet te verwonderen, dat in een Vrij Nederland vele „toevalsleden" weer zou den teruggaan naar andere bonden, of andere or ganisaties. Teruggang was logisch en onvermijde- En toch bleef die wonderlijke club zichzelf. Want zij had en heeft een kern, die alles voor AFC over heelt zij kreeg nieuwe leden, die enthousiast werden en niet terug wilden. Zoo kwam het „eerste" naar voren en op het moment, dat wij dit schrijven, heeft ons eerste de kans in eigen hand. Zoo speelde het derde zich veilig en zoo is het vierde vast besloten om zijn plaats in de reserve tweede klasse te handhaven Zoo zwoegen de juniores en een paar adspiranten- eittallen naar het kampioenschap. Zoo is de ocnakeJ weer herrezen. Zoo is die wonderlijke club voor hen, die beqrij pen, wat AFC beteekent, weer en altijd zoo be- angrijk. Ups and downssuccessen en teqen- slagen AFC. „born 1895 and still going strong" wil en za haar positie als een der leidende Am sterdamsche sportvereenigingen handhaven. Individueele Kapsels Permanent-wave, Verven, Blondeeren, Massage, enz. Lange Leidschedwarsstraat 17, Tel. 33021 (bij de Leidschestraat) Kopij voor dé volgende uiterlijk I Juni, eerste post aan J. H. WIJNAND, Roerstraat 522, Amsterd am— Z. 19

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 19