van 6e veteRAnen qeheelen puntenvoorsprong reeds ingeboet. De buitenspelers Hos en Peereboom. en de nuddenhme v. Klinken, Groenink en Leensma, doen het in dit elftal het best, goed bijgestaan door Bobeldijk e de Boer. Jongelui zet je tanden op elkaar en be- zorat A F.C. een kampioenschap, wanneer dit bi) het verschijnen van deze Schakel althans nog mo- 9elDe Adspiranten IV en V verkeeren in dezelfde positie als de Junioren III. Be.de elftallen vooral het 5e, kunnen echter best meekomen. Het won derlijke doet zich bij onze adspiranten voor dat de keepers geen van allen voor elkaar onder wil len doen in capaciteiten. Ook in deze beid^ tallen staan twee aardige keepertjes, resp naar en v. Stuyvenberg, waarvan we later nog wel meer zullen hooren, maar jongens, meer bruine boonen eten, anders halen jullie de deklat ïf de afdeeling adspiranten van 12tot H jaar komen wij uit met onze Adsp. VI, Vil, Vin en IX Hier zijn het vooral de Adsp. VI die van zich doen spreken. In dit elftal schuilt veelbelovend materiaal.'Hoewel in den aanvang van het sei zoen niet erg succesvol, komen de jongens er steeds beter in, zoodat zij momenteel in de boven ste helft van de competitielijst zijn aangeland en daar een geduchte tegenstander zijn voor elk elt- tal Ook hier is het aanvankelijk kleinere succes te wijten aan het veel kleinere postuur onzer jonge lui. Het is merkwaardig bij ons in AFC; onze spe lers zijn meestal niet de mindere in voetbalcapaci- teiten, doch in physieke gesteldheid en tempera ment. Kijk me toch die krieltjes eens aan. ben Goofje Groeneveld, Johnny Werner, Dick v. d Helm Robbie Meyer, één blaas en ze liggen met zijn allen in de sloot. Een gunstige uitzondering maken Henk Kappel, Gerrit Meyer en Jos Klum- per. Kom aan die kleintjes, sla eens een decimeter over met groeien en begin bij de bovenste helft. In deze groep van 12 tot 14 jaar bezitten wij ech ter nog veel materiaal voor de toekomst, te vee om op te noemen. Wanneer deze elftallen maar eens wat beter opkwamen; de jongelui die hier steeds wegblijven beseffen schijnbaar niet dat zij hiermede hun vriendjes erg dupeeren. Het zijn trouwens tevens meestal de jongelui die de minste prestaties leveren. Op dit onderwerp kom ik ech ter nog wel eens terug, zooals ik trouwens in den .aanhef al reeds vermeldde. Deze keer heb ik mijn overzicht uit den aard der zaak zeer oppervlakkig moeten houden, daar de ruimte ontbreekt om het afgeloopen gedeelte van het seizoen uitvoerig te bespreken. In de maan- delijksche overzichten hoop ik zoo nu en dan eens nader op enkele elftallen in te gaan. Verwacht echter niet jongelui, dat heele wedstrijdverslagen worden gegeven of dat heele reeksen namen wor den genoemd. Dat is ook niet de bedoeling van deze Schakel. Alleen zij die het verdienen, of zich bijzonder hebben onderscheiden, zullen de even tueel verdiende pluim op den hoed worden gezet. Tot de volgende maand dus, B. DORLAS. Mij is gevraagd, of beter mij is opgedragen voor het eerste weer in groot for maat verschijnend Schakel nummer een bijdrage te le veren over Veteranen-voet bal. Ik vind dat wel een wat moeilijk onderwerp, althans om er over te schrijven. Ge schikt om over te spreken, maar dan „entre nous". Niet dat het onfatsoenlijk is, het tegendeel is waar. Het is een gedistingeerd milieu, wat rommelig, maar toch weer niet ondisciplinair. Met voetbal heeft het echter niet veel te maken, zeer zeker niet, wan neer ik zelf meedoe. Wij zijn sportief en wij ver liezen ons goede humeur niet, wanneer wij het onderspit delven, alhoewel ik het toch niet kan goedkeuren, dat een enkeling tijdens den wedstrijd er heelemaal mee ophoudt, wanneer de nederlaag onafwendbaar is. In het algemeen gaat het bij ons niet zoo zeer om den wedstrijd zelf, dan wel om het na-afloop. Het wordt soms een tikje laat en wanneer ik den volkeren in geuren en kleuren kond ging doen van de wijze, waarop de Vetera nen-geneugten bij tijd en wijle plegen te worden afgewikkeld, zou ik paedagogisch tekort schieten in mijn taak als bestuurder en zou ik ongetwijfeld door onzen toch niet van moderne begrippen ont- blooten redacteur terecht op de vingers worden getikt op grond van het feit, dat de Schakel ook door de jongeren wordt gelezen en door ouders, die het sportieve gedeelte van de opvoeding van hun kroost in onzeTianden hebben gelegd. Nu ik ten slotte toch over een stukje papier ge bogen zit, zou ik het wellicht beter over iets ac- tueelers kunnen hebben, b.v. over de lol, of noem het anders, die je als penningmeester beleeft van een Holland—België-wedstrijd. Het begint met een lawine van brieven en briefkaarten uit alle oorden des lands en je bekendheid bij de posterijen neemt verder toe. Nog zoo'n paar wedstrijden en de simpele adresseering: Mets, Europa, is voldoende. De diverse epistels, waarvan vele, om vooral toch maar een prettigen indruk te wekken, zeer uitvoe rig en in ontroerende toonaarden zijn gesteld, ge tuigen van het warme hart, dat de schrijvers en ook wel schrijfsters de AFC toedragen. Vaak krijg

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 10