Jaarverslag van de Ams ter dams che Football Club. -ever het seizoen 194-1"7^^-34-2 K. 326 Mijne Heeren, Sinds jaar en dag, of om nauwkeuriger te zijn gedu rende bijna 14 achtereenvolgende jaren heeft onze vriend Dick Bessem U .telkens vanaf deze plaats verslag mogen uitbrengen over het welden wee van de club, die U allen en ook hem zoo bijzonder na aan het hart ligt. Uit de wijze waarop Bessem zijne jaarverslagen uitbracht, bleek zulks zonneklaar, want steeds ademde het een geest van groote liefde voor zijn A.F.C, Het was dan ook niet te verwonderen, dat hij de maker en schepper werd van ons zoo schoone clublied. Thans rust deze aangename maar niet gemakkelijke taak op mijn schouders en ik vertrouw haar naar behooren te zullen volbrengen, maar twijfel er aan mijn voorganger te kunnen evenaren. Het v/as -een heele gebeurtenis, welke er toe leidde, dat Bessem als se cretaris had afgedaan en de vereeniging mij als zijn opvolger waardig keur de. De A.F.C, heeft gelukkig nooit veel bestuurswijzigingen van ingrijpen de aard medegemaakt vooral de voornaamste functie's werden steeds gedu rende een lange periode door dezelfde persoon vervuld. Nadat de niet te vergeten Schaf, de vader van de A.F.C», de voorzittershamer had neergelegd, werd deze al spoedig op krachtige en doelbewuste wijze gehanteerd door I. Galavazi, die in 1940 het feit, dat hij 25 jaar bestuurslid was, mocht herdenken. Gedurende 26 jaar. heeft Galavazi., eerst als secretaris en later als voorzitter, de A» F* Cï kleuren verdedigd, zoowel binnen als buiten^ de clutekring. Naar binnen domineerde zijn krachtige leiding en naar buiten stond hij steeds naar zijn beste weten op de bres voor de belangen van onze club zijn taak als leider heeft hij steeds naar behooren opgevat en daar van door zijn daden getuigd. Het was dan ook heel wat, dut op de convoca tie voor de algemeene ledenvergadering van 25 Augustus 1941 vermeld was, dat hij zich niet meer als bestuurslid herkiesbaar stelde. De toen aanwezigen zullen niet licht zijn afscheidsrede vergeten, waar in hij veel herinneringen ophaalde en de namen noemde var hen, die in den loop der jaren zooveel voor de A»F<Ct. gedaan hadden. Kort gezegd bleek toen wel heel goed, dat de A.F.C, een belangrijk stuk van zijnleven was geweest, waaraan hij zich met hart en ziel gegeven had. Het afscheid was dan ook niet gemakkelijk. Gezien zijn groote verdiensten voor de A.F.C, is het dan ook wel zeer betreurenswaardig, dat de Alg, Vergadering een onbevredigend slot had en dat door omstandigheden, geheel tegen den wil en de oprechte bedoeling van het- bestuur in, aan hem de toegedachte grootsche huldiging werd onthouden, een huldiging waarop hij zeker alle rechten kon doen gelden. Dick Bessem werd met algemeene stemmen als zijn opvolger gekozen en wij mogen dankbaar zijn, dat Dick onder de moeilijke omstandigheden deze hoogst belangrijke functie heeft aanvaard, Over Dick's beleid in het afge- loopen seizoen niets dan lof doelbewust, met open vizier en op eerlijke

Schakels (clubbladen) | 1942 | | pagina 3