518 VAM WEEK TOT WEEK ®©®s®q® $s sqsqoo®® ®®os> Wat hebben ze ons weer in spanning laten zitten. Het ging zoo mooi: met wind mee 1-0, en toen tegen den wind in 2-0 en 3-0. Wy, die toch waar- lyk wel iets gewend zyn, kregen op dat moment toch werkelyk een veilig ge voel over ons! Maar neen, AFC zou AFC niet zyn, indien men ons niet plot seling van die heerlyke zekerheid in angstige spanning haddjBten duikelen. Terwyl iedereen verwachtte, dat AFC met zyn snelle aanvalsstooten den stand nog wel hooger zou opvoeren, werd het plotseling binnen enkele minnu- ten ~$-2. Onder oorverdoovend gejuich en getoeter werd Alcmaria tot een laatste krachtinspanning aangevuurd, doch onze jongens hielden stand, daar mee een welverdiende overwinning in handen houdend. Waarlyk, onze verdediging heeft moedig stand gehouden! Zy verdient alle lof, waarby ik ditmaal Nico Haye een extra pluim wil geven. Hy heeft hard -maar dat doet hy altyd- doch ditmaal ook byzonder nuttig gewerkt. Geen getreuzel met den bal, maar steeds met een fermen trap dikwyls in eens- de voorhoede aan hot werk gezet. In die voorhoede toonde Claus or steeds beter in te komen, Hy maakte moedig een keurig doelpunt en was er horhaaldolyk by om de verdediging te helpen. Wy kunnen dus over de verrichtingen van. ons- eerste bept tevreden zyn. Niet alleen hebben ze hun kans behouden,, do.ch deze is aanmerkelyk ver groot door'de nederlaag van ZFC tegen OSV. En het lykt my oen goede kans. Indien niet direct op de eerst.? plaats, dan toch op eon beslissingswedstryd Maardan moet ook alles gewonnen worden. Oogenschynlyk was do uit-wod- stryd togen Alcmaria-de moeilykste ;der :nog te -omzeilen klippen. We hebben thans nog 3 wodstryden thuis nl. WestFrisia, OSV en Alcmaria, terwyl wy uit nog WZ bestryden moeten. Men hoede zich er echter voor overmoedig te worden. Men heeft het gisteren wper kunnen beleven, hoe het beeld van een wedstryd wedstryd plotseling.kan.veranderen. De komende wedstrydon moeten met een ernst en krachtig willen worden aangepakt, alsof ieder der togen- partyen de. gepige hinderpaalop den weg naar de bovenste plaats betoekent. Jongens, nog,enkele weken ..van inspanning, nog enkele weken van training in den ruimsten zin des woords. Hebt dit toch voor onze club over. Gelooft me, hot geluk is steeds met de moedigen en do kans welke ge nog hebt, is het overwaard zich er iets 'néén- -véél, voor te getroosten. Ik merk het dagelyks hoe het medeleven met onze club.weer grooter wordt. Men ziet dat onze, nog niet zoo heel veel/jaren geleden doodgewaande AFC nog krachtigeteekenen van gezond leven weet te geven. Men krygt er weer rospect voor. Toont dat ge deze belangstelling waardig bónt en dat jong-AFC met evenveel liefde en oven gr 00 te wilskracht vóór..de rood-zwarto kleuren weet te stryd en:, file Uw voorgangers in het grys 'verleden wisten te doen. En Gy, niet-spelerszult U'evenzeer verheugen in het succes van ons eerste elftal. Óngetwyfeld hebt Gy myn appèl op Uw beurs tor ondersteuning van dó.' training gelezen.. Ge. zult liet natuurlyk met my eens zyn, 'dat de spe lers om wille van hot grooto doel, zich offors mocton getroosten. Zy'docn ait ook, P.n. zullen, dat blyven doen. Maar dan is vóór U ook do coriséquontie dat óók Gy. U oen offer moet getroosten. Tast dus in Uw beurs, tast 'diep in Uw beurs. Wacht niet tot men ,U eerst weer heel onderdanig komt vragen, om dan den vrager oen dankwoord to laten spreken, alsof hy do gaveh voor zich zelf in ontvangst had genomen.. Gy geeft het immers in feite voor U zelf, voor Uw eigen -genoegen. Geeft het Bestuur wat moer armslag, laat ons toch niet eeuwig en altyd gehandivapt zyn door gebrek aan middelen en de angst voor den hoofdelyken omslag'. Meent Gy dat di"t vpor ons een onverdeeld ge noegen is? Zeker, we. waren verleden jaar verheugd, datwy dien akeÜgen om slag hadden kunnen voorkomen,, maar Gy hebt er, verder niet by.^stilgestaan Stelt dus een daad., opdat wanneer.aan hot eind. van het seizoen „hei ons, dank zy do .inspanning onzer spelers, mochttoelachenook Hy U op do broedo mannenborst- kunt- slaan-era- mot tevredenheid kunt .zeggen:..-Pb.k ..ik heb myn steentje tot de nieuwe glorie van AFC hygedragon'' Alleen do gozamelyke inspanning van alle AFC-ers, naar plaatq en vex mogen, kan onze Club op een haar waardige plaats brengen. Tot vreugde van ons allen en niet het minst van den voorzitter. I.H. Galavazi ONZE JEUGD Daar verscheidene jongelui met de Paasehdagen uitstedig waron, waar-

Schakels (clubbladen) | 1941 | | pagina 2