509 VAN WEEK TOT WEEK De lastige uit-wedstryd tegen OSV is in een overwinning geëindigd, ".•aardoor we nog steeds een theoretisch kansje behouden. De beslissing viel, evenals in verschillende dit jaar gespeelde wedstryden, in de laatste mi nuten. Ik leg in het byzonder hier dei nadruk op, omdat de beteekenis daar van niet hoog genoeg kan worden geschat. Wie herinnert zich niet de peri ode van lange jaren, waarin we maar al te dikwyls in de eerste speelhelft een flinken voorsprong wisten te behalen, doch in de tweede heift de kracht misten om dezen te consolideeren. Dat waren de jaren, waarin slechts een wanhopige eindspurt ons aan het degradatie-gevaar deed ontsnappen. Ty- den, waarin met milde hand het trainingsfonds werd bedacht, omdat iedereen zoo levendig voelde, dat verdere degradatie onze oude club in een sfeer van onbeduidendheid zou brengen, welke onze definitieve ondergang zou be- teekenen. Met voldoening mag worden geconstateerd, dat er toch wel veel is veranderd! Thans is het een teleurstelling indien we niet op de bovenste plaats eindigen. Maardeze teleurstelling kan men zich thans reeds voor de toekomst besparen, indien slechts de wensch om onze club verder omhoog te brengen onze leden tot dezelfde milddadigheid aanspoort, als in- der.tyd de zucht tot zelfbehoud heeft gedaan. Waarom toch is men alleen be reid een offer te brengen in de uren des gevaars, terwyl toch het eerzuch tige streven om AFC in de hoogste klasse te brengen nog oneindig waarde voller is en daardoor het brengen van finantieele offertjes veel meer rechtvaardigt? Wat is schooner, 'de. afbraak, op het laatste moment tegen te houden, of energiek aan den opbouw mede te werken*? Laat men toch niet ver geten, dat wy ook in de laatste jaren belangryke uitgaven-voor training etc. ons getroosten, hetgeen" een -zware ja-feitelyk--een-TB ZWARE belasting voor onze" clubkas beteekent. Ik meende hierop eens het licht te moeten la ten vallen, nu onze penningmeester een beroep op vr-ywi-llige bydragen voor trainingsdoeleinden,' helaas tot nu toe vrywel zonder resultaat, heeft ge daan. Komaan AFC-ers, toont dat gy volledig begrip hebt voor den energie ken stryd' welken wy de laatste jaren voeren om onze club weer tot een ge- vreesden tegenstander te maken. Wy hebben in dezen stryd reeds successen geboekt. Gy weet zelf het besté, dat .ons eerste elftal niet meer als een gemakkelyke prooi wordt beschouwd. Integendeel. Doch weet gy ook, dat on ze adspiranten dit jaar 'ONGESLAGEN bovenaan staan en dat ondanks het feit, dat de jongens de laatste weken'door ziekten etc. steeds met vyf invallers zyn uitgekomen? Gisteren wonnen zy weer van de Ajax-jeugd, een tegenstan der, die hun vroeger steeds te machtig was, waarby het alleen maar om een zoo eervol mogelyke nederlaag ging. Zelf was ik gisteren.getuige van de o- vcrwinning van ons 4-óe elftal, dat in de Res, 3de klasse van den NVB bo venaan staat, op zyn ernstigsten concurrent. En die concurrent, Swift II, was waarlyk niet .voor de poes! Misschien vprmde hy als geheel zelfs een beter voetballend team, doch onze verdediging -waarin my onze tennisvrack van Swol byzonder opviel- stond - als een muurEen mooi goaltje van Harry Scheepstra was voldoende om de beide kostbarepunt jes binnen te halen. Jon gens houdt vol, opdat ook dit jaar AFC weer.eenige kampioenen hebbeWy zouden er trotsch op zyn, als deze vertegenwoordigers in de jongste afdee- lingen van NVB .en onderafdee-1 ing. Amsterdam den naam onzer club met eere •-..doen .noemen! En ons eerste dan?.Zondag as. ontvangen wy WFC, tot voor kort een der kampioenscandidaten. Al is dit elftal afgezakt, laten we het niet onderschatten en ertegen optrekken, alsof er het uiteindelyk kampioenschap van af hing. Alles is nog mogelyk. Er zyn grootere voorsprongen, dan die van ZFC, in de laatste wedstryden der competitie verloren gegaan. Voetbal is altyd voetbal' en het geluk "is altyd mét de moedigen. Geeft de hoop nog niet op. Zorgt ervoor dat ZFC óók tot den laatsten wedstpyd in spanning blyft. De betekenis hiervan is niet te onderschatten!!!! Laat ik eindigen met de gedachte, waarmee ik ben begonnen. Verschil lende wedstryden wonnen wy in.de laatste minuten, zoo niet in de allerlaat ste minuut. Nemen wy hieraan.een voorbeeld voor de competitie. Naar men- schulyke berekening halen wy het kampioenschap niet meer, doch indien ons morste volhoudt als in genoemde wedstryden, kan het onwaarschyniyke ook hier gebeuren. De training op het veld gaat weer beginnen. Profiteert hier van naar beste krachten. Zorgt dat ge lichamelyk geheel fit zyt, öpdat ge Uw wil en enthousiasme ook werkelyk tot de laatste minuut van de komende zware wedstryden, van de eindspurt der competitie, in daverende daden kunt omzetten. I.H. Galavazi 30000000000808-9000983

Schakels (clubbladen) | 1941 | | pagina 2