501 onze j©jageiL^~aJdruk aan het oef^nen-^et^hun^re^p^ct-levelyke schoolelf tallen om in dit ge^eJJ4^-e-^tKHirnooi zoo goed mogelyk voor den dag te ko men. Wy verwachten dat onze jongelui zich ook in deze wedstrijden als goede sportsmen, en dus als goede AFCers, zullen gedragen. Met interesse zullen wy de verrichtingen van jullie elftallen volgen, om waar mogelijk persoonlijk bij diverse wedstrijden aanwezig te zijn. Door deze wedstrijden komt echter tevens het spelersmateriaal, dat op jullie scholen aanwezig is, naar voren. AAN JULLIE NU DE MOOIE TAAK OM HIERVAN AFG-ers TE MAKEN. Naast het groote voordeel, 4dat het jeugdmateriaal van AFC hiermede aanmerkelijk kan worden uitgebreid, en dus onze jeugdelftallen versterkt, staat het voordeel voor jullie persoonlijk, om in aanmerking te komen voor de cadeaux welke wij voor het aanbrengen van nieuwe leden beschik baar hebben gesteld. Brengt een AFC-er één nieuw junior- of adspirant lid bij ons, dan ontvangt hij een verzilverde theelepel met AFC-insigne.; brengt hij er twee dan komt hij in het bezit van een paar AFC-manchetknoo- pen, of indien hij dit wenscht, van de reeds genoemd© theelepel. Naast deze prijzen stellen wij dit jaar nog een zeer kostbaren prijs ter beschik king, welke een verrassing blijft, voor hen die minstens vijf nieuwe ads- piranten of junioren aanbrengen. Dus jongens, spant alle krachten in; ieder van jullie moet toch de goede wil bezitten en in staat zyn om voor onze vereeniging goed werk te verrichten. Welaan, thans zijn jullie in de gelegenheid dit te bewijzen; wanneer elkeen ons minstens één nieuw lid bezorgt, dan is ons materieel al direct verdubbeld. Aan de toekomstige leden moet een formulier ter invulling worden overhandigd. Na invulling moeten DE beide deelen, waaruit dit formulier bestaat, links onderaan, door den aanbrenger van zijn naam worden voor- zien. Hierna moet het formulier worden ingezonden aan onzen Secretaris 'den Heer D.J. Bessem, Rijnstraat 100, Amsterdam Z. De formulieren zijn te verkrijgen in ons clubhuis en bij den Heer B. Dorlas, v.Tuyll v. Seroos- kerkenplein 35, Amsterdam Z. Bewaar deze gegevens voor het invullen der formulieren, opdat dit op de juiste wijze geschiede, wij kunnen anders niet bepalen, wie voor de cadeaux in aanmerking komen. We gaan thans over tot ons wekelijksch verslagje der diverse op den laatsten Zondag gespeelde wedstrijden. De Junioren I hebben een goede prestatie geleverd door tegen No.2 op de ranglijst, nl. DWV slechts met 3-2 te verliezen. Zy wisten zelfs een voorsprong te behalen van 1-0 door aardig spel van de linkerwenk. Feike Wassenbergh en Harry Pasman hebben het dezen wedstrijd zeer goed gedaan, waarbij laatstgenoemde één der goals wist te scoren. Ook Kals- beek heeft zijn rol als spil goed vervuld, tenslotte Hans Flink op een buitengewoon goeden wedstrijd kan terugzien. Over het algemeen is het trappen en koppen in dit elftal slecht verzorgd en behoeft ernstige ver betering, ook de beide backs, hoewel zy zich beide behoorlijk van hun taak hebben gekweten, moeten nog eens extra op het trappen toezien en trainen. Het vertoonde spel was echter behoorlijk en de wedstrijd prettig om aan te zien. Zoo doorgaande jongens, zullen de overwinningen ook ze ker niet lang op zich laten wachten. De Junioren II hebben het niet bij hun eerste overwinning gelaten en zijn op den goeden weg voortgegaan. Thans wonnen zij met 4-0 van WA II. Deze overwinning is echter van veel grooter waarde dan de vorige, aan gezien dit keer inderdaad door behoorlijk voetbal werd gewonnen. Dank zij hun keeper hebben onze tegenstanders een grootere nederlaag voorko men. In de voorhoede werd nu ook gecombineerd en al waren de handelin gen meermalen te langzaam, er werd tenminste gekeken en geplaatst, waardoor het doel van WA steeds weer in gevaar verkeerde. Bij onze lin- kerwing v.d.Muysenberg-Weermeyer vlotte het vooral voor de rust heel aardig, Lex wist ook de eerste goal te scoren. Zoo nu en dan werd er ook goed geopend naar de rechterwenk waar Robbie Jansen en Muiderman ver- geefsche pogingen ondernamen om de score te verhoogen. Wel stelden zij echter middenvoor Krever in staat om tot tweemaal toe te doelpunten. Achter deze voorhoede stond een hardwerkende middenlinie, welke haar voorhoede geen moment rust gunde- en steeds weer aan het werk zette. Spil en aanvoerder André v.d. Pijl heeft van het begin tot het einde hard gezwoegd, hij was in het middenveld de overheerschende figuur. Hier in werd hij goed bijgestaan door Hans Galavazi, die meer en meer op dreef komt en vaak blijk geeft een goede kijk op het spel te hebben. Deze beide

Schakels (clubbladen) | 1941 | | pagina 3