491 VAN WEEK TOT WEEK De wedstryd tegen Zeeburgia heeft ons weliswaar niet het verlangde succes gebracht, maar toch mogen wy over het behaalde gelyke spel niet ontevreden zyn. Zeeburgia is altyd een lastige tegenparty voor ons ge weest. Dit elftal speelt steeds een behoorlyk pertytje voetbal. Ook gis teren toonde middenlinie en verdediging uit het goede hout te zyn gesne den en ware het niet, dat de schotvaardigheid der voorhoede zeer veel te wenschen had overgelaten, dan waren we er zeker niet zoo goed afgekomen. Onze voorhoede daarentegen toonde, ondanks de gebreken welke haar als geheel aankleefden, over betere schutterscapaciteiten te beschikken, terwyl echter onze verdediging niet die soliede wyze van wegwerken en opbouwen van eigen aanval demonstreerde, als zulks by die van Zeeburgia het geval was. Wanneer we dan tenslotte nog vermelden, dat beide doel wachters voortreffelyk werk lieten zien, waarby vooral de Z.-keeper en kele byzonder^gevaarlijke ballen wist te houden -denken we slechts aan het schot van Koppens onder de lat en dat balletje van Jan Hazeweyer in de laatste minuut- dan kunnen we tot geen andere conclusie komen, dan dat-met dit gelyke spel d-e, capaciteiten van.beidf partyen op de juiste wyze. werden, beloond.,, J'. y.-.: v 11' Met dat al zyn we weer een puntje meer achter gekomenNog steeds echter hebben wy onze kans in eigen handen. Laat men dit toch vooral niet vergeten. Maar'dar. mag er .ook geen. punt je meer verloren gaan. En dit is ook heelemra-ai-niet-noodig.. We beho-even-van .niemand te verliezen, noch ook daartegen -gei-yk. te spelen...Indien slechts het_ tempo weer wordt opgevoerd,.., yppp. gisteren, wil ik het „gladde. veld_ als- exouus laten gelden, doch in de. komendewedstrijden moet het afgeven, ..het- odsitie-kiezen weer vlugger geschieden. Tegen Zeeburgia wist men feltelyk- slechts het kwar tier vóór de rust het 'tempo te benaderen, hétwêlk óns 'in' de laatste ja ren zoo menige overwinning deed behalen. Niet afwachten, maar ingrypen; steeds probeeren hatlinitiatief in handen ...te.'houden, dat zyn de elemen ten welke onze prestaties omniddellyk op hooger peil zouden brengen. Na buur lijk is daarvoor vereiseht -lichamelijk' zoo goed mogelijk voorbereid te iijnKomt dus ter training en tracht overigens door lichaamsoefeningen in goede conditie te komen. Indien we deze--les uit het gelyke spel te gen Zeeburgia trekken,- -dan kan verder succes niet uitblijven. Dan spelen we obk weer met deovertuiging en vasten wil om te winnen, dan laten we de kans welke we nog in eigen handen hebben niet meer los, dan.....zal ér aan het eind van dit seizoen vreugde in de AFC-familie wezen!!! I.H. Galavazi ONZE JEUGD Tengevolge van eenige nachtvorsten kon ook dezen Zondag slechts een der wedstrijden van onze jeug-delftallen doorgang vinden. De -Junioren II speelden nl. thuis tegen DTC Jun.l en'wonnen met 4-2. De omstandigheden warén, natuurlijk verre van ideaal, wadrdoör al heel duidelijk tot uiting kwam, dat de balbehandeling van dé spelers van dit elftal zeer slecht'was. De'wil is er wel en er wordt ook hard ge werkt, maar de' capaciteiten ontbreken by velen. Trainen en hog'eens trainen jongens, dat is het eenigo mogelijke om 'je een goede techniek ei gen te maken; daar naast is de indoor-training zeer belaiigrijk om de spie~j ren los te' maken,zoodat de hun opgedragen taak gewillig uitgevoerd kan worden. Wel werd met 4-2- gewonnen, maar de tegenparty speelde ook slechts met 9 man.. Dit DTC-elftal heeft zeer tactisch' en 'enthousiast ge speeld, we moeten hun eén compliment maken voor de wijze waarop Zij'haast nog een gelijk spel uit het vuur hadden gesleept. Onze jorigens moeten in dergelijke wedstrijden vooral opletten' hoe de achterhoede dei?" tegenpartij zich. opstelt, het vele off-side staan zou daarmeevoorkomen 'worden. Hoe wel we natuurlijk blij" zijn met de door onze Junioren II veroverde twee punten,' kunnen we het toch geen geweldigeprestatie vinden,'gezien de speelwijze van dezen Zondag, we zullen het echter maar aan het moeilijke terrein toeschrijven. i Hetgeen we .zoo juist .schreven over de training', geldt natuurlijk voor al onze adspiranten en junioren. Tevens willen we er' onze jongens'nogmaals op wijzen, dat zij er'voor al voor zorgen elkén"wedstrijd hun identiteitskaarten en bewijzen bij zich te dragen. Bij niet aanwezig zyn van dit bewijs kan de betrokkenspeler

Schakels (clubbladen) | 1941 | | pagina 2