460 VAN WEEK TOT WEEK ©©©©©©0©®©®©®©®®®©®©©®© Nu ook de altijd lastige wedstrijd tegen West Frisia uit op een neder laag is uitgeloopen, zullen er nataurlijk velen van overtuigd zijn, dat AFC zich dit seizoen geen illusies meer behoeft te maken. Zij vergeten dat practisch hetzelfde elftal verleden jaar wel tot uitstekende verrichtingen in staat was. Ook toen hebben we dikwijls met invallers moeten spelen. Ook toen werd menige lastige wedstrijd als een waarschijnlijke nederlaag beschouwd, maar wist men de overwinning toch met ijzeren wilskracht uit het vuur te sleepen. Zeker, we moeten toegeven, dat het elftal zijn vorm dit seizoen nog niet weer heeft teruggevonden. Maar waarom zou zulks alsnog niet kunnen geschieden.'' Laten we er toch vooral voor v/aken dat het zelfvertrouwen niet verloren gaat! Eerste elftallers de tanden op elkaar.' Denkt erom, dat dit seizoen uiterst belab^rijk isl Nu gaat het erom, en v/aarom zoudt gij nu niet meer tot dezelfde verrich tingen in staat wezen als verleden jaar? Om te beginnen moet gij U voornemen, vooral niet op de Dinsdagsche indoor-training te ontbreken. 'Het..is zoo'nuttig, niet, alleen voor Uw body doch evenzeer voor het' saamgehoorigheidsgevoelOp den eersten avond ber. ik eens gaan kijken. De deelnemers werden goed onder handen genomen. In dien zij enkele van die oefeningen dan dagelijks thuis nog eens overdoen, dan kan dat hun vorm'niet anders'dan ten goede komen. Met verbazing heb ik de byzondere. lenigheid van Gerrits bekeken. Ik wist niet dat die knaap-' 'z"ob: soepel'"fs T'Maar wat ik daarbij nog extra over woog was dit, dat Gerrits, alhoewel hy niet van origine AFCer is, toch in de vele jaren, dat -hij ons doel verdedigt, zich een uitstekend clubman heeft getoond.. - Practisch-heeft hij nooit-bij de training" ontbroken. Weer of geen weer Gerrits was -op het veld of-bij de indoor-training en was in dit opzicht een voorbeeld voor zijn medespelers.Moge dit'voorbeeld den anderen.aanleiding geven- om eveneens hun bereidheid, een'offertje voor onze club, te brengen', te toon-en. En wat 'voor een offertje! Ten slotte iets, -waarvan, ze zelf het meeste plezier kunnen hebben', indien zij in hun sport het hoogste bereiken .n daarmede tevens hun club dienen. Met veel genoegen.zak ik gisteren onze adspiranten met 1-0 van Blauw Wit-dito's winnen. Het elftal maakte een uitstekenden indruk. Zulk een adspiranten-elftal geeft hoop voor de toekomst!' In tegenstelling daarmee was de groote nederlaag der juniores', even eens tegen Blauw Wit uitkomende, een teleurstelling. Inderdaad was Blauw 1 Vit overtuigend beter. Men reageerde veel sneller, terwijl aan onzen kant de typische AFC-fout(sterk opviel, pas in aktie te komen als men ziet, dat de bal in de buurt zal komen. Juist daardoor is men altijd een oogen- blik later bij den bal: Men werkt viel hard genoeg, daar niet van, doch handicapt zich zelf door steeds iets te laat te zijn! Alhoewel het 2de van het sterke DWS met 1-2 verloor, was dit toch geen groote teleurstelling. DWS is nu eenmaal een veel sterkere ploeg, vooral wat de middenlinie betreft. Maar het tweede werkte hard tégen dio overmacht en wist ver tot in de tweede helft: een 1-0 voorsprong -een da- j verende goal van Heyneman- te behouden. Ook daar viel het op, dat het DWS-elftal veel 'levendiger'1 was. Men reageert veel sneller op de kans den bal in het bezit te krijgen! De oude Nesenberend stond als van ouds zijn mannetje.- Een onverwoest bare knaap toch! Dodo heeft zijn doel uitstekend verdedigd. Een prettige wedstrijd, aarmede weer eens bewezen werd, dat men met hard en -enthousi ast v/erken een hetere tegenpartij toch het leven zuur kan maken. Het 3de en 4de zorgden voor overwinningen. Moge het eerste de volgen de week tegen WFC uit ons weer reden tot juichen geven. I.H. Galavazi ONZE JEUGD Dezen Zondag hebben alleen de Junioren I en adspiranten I hun wed strijden gespeeld, beide tegen de elftallen van Blauw Wit. In de-vroege morgenuren waren' behalve onze jongens zelf, reeds verscheidenen aanwezig- Deze bewijzen van medeleven zijn altijd prettig en wij kunnen U verzekeren, dat ook onze jóngens hierop gesteld zijn, het zal hun steeds een stimulans zijn nog eens extra hun best te doen. Hun best hebben onze adspiranten I zeer zeker gedaan-; Zonder uitzon- j-

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 2