446 VAN WEEK TOT WEEK OOOOOOOOOOOOQOOOOOOOO Na do teleurstelling van verleden week heeft ons 1ste elftal zich tegen DWV prachtig hersteld. Een overwinning, welke dubbel telt, d.w.z. 4 punten waard is.' Immers, indien wij hadden verloren, dan ware de stand DWV 10 en AFC 2 punten geweest, terwijl het nu resp. 8 en 4 is geworden. Waarmede ik maar zeggen wil, dat het winnen van dezen wedstrijd weer al lerhard perspectieven opent. Wat nu den wedstrijd zelf betreft, mij dunkt, dat wij niet ongelukki ger zijn geweest. DWV vormde een beter geheel, speelde in een hooger tea po, terwijl bij AFC individueele prestaties een grootere rol speelden. In de eerste plaats denk ik daarbij aan onzen doelwachter Gerrits, die gis teren zijn doel op eminente wijze heeft verdedigd en een belangrijk aan deel in de uiteindelijke zege heeft gehad. Juist op die momenten, dat dv. druk van DWV grooter en grooter werd, wist hij dezen druk op te vangen en de basis voor een hernieuwd offensief te leggen. Uitermate jammei' was het, dat in het veld de stemming erg geprikkeld was. Gelukkig werd juist, rusten, geblazen toen degemoedepen het kockpunt benaderden, zoo dat „dé 2de hëlft je en rustiger beeld, te aanschouwen gaf. riet zag er anders het eerste kwartier donker uit. Zoo fel, enthou siast en krachtig bestormden de DWV-ers ons doel, dat men den indruk kroeg, dat onze jongens zich zouden laten overspelen. Langzamerhand ging men zich echter krachtiger teweer stellen. Het lag in de natuur der dingen, dat het spelbeeld een forsch aanzien kraag. Dat de scheids rechter op zijn hoede-was -om het binnen de perken te houden, was volkomen begrijpelijk, doch het wil ons voorkomen, dat hij daarbij over het hoofd zag, dat -2'2 forsch knapen wel' wat' kunnen Incassee'ren zonder dat daarbij de -goede verstandhouding ingevaar behoeft-•ter'komen-. Nu werkte hot buitengewoon'groerte aantal bestraffingen' - mén-'vertelde'mij, dat AFC in de eerste helft 21 vrije schoppen tegen zich "heeft gekregdn- irriteo- rend-, hetg-een in-een-straf schop culmineerde.- Zoba-ïsgezégdf -gelukkig was_ het' kort -daarop pauze, - waarin de gemoederen meer. tot rust kwamen. Al was- -het -dan ook de ongelukkige stemming in de 2de 'helft niet geheel verdwenen, toch ging het daarna beter. Dat ons elftal .na de. rust eerst achter kwam te staan, doch deson danks zooveel ruggègraat toonde om de dreigende nederlaag in een over winning om te zetten, stemt tot groote tevredenheid. -Onze spelers*'hebban getoond, dat de geest van verleden jaar niet is verdwenen. Wanneer men het tempo weer weet op.te voeren -trainen, trainen!- dan behoeft' men voor ge.en enkeletegenpartij bang te wezen. Maar laat men er toch altijd aan denken, dat hetvoetbalveld geen praat-college is! het is-absoluut vereischte om succes te hebben, dat men er nu toch eindelijk mee' ophoudt, onder elkaar .en met de tegenpartij van gedachten t,e 'wisselen, vooral-als die gedachtenwisseling - zoo zuur als azijn., is. Onder elkaar goede kame raadschap en waardeering tegenover de tegenpartij is een der grondslagen, waarop de sport moet. worden opgebouwd en waaraan zij haar waarde, ont^- leent..Dit maat-en zal er ingehamerd worden. Daarom ook--sprak-ik na-af loop bij.de uitreiking der medailles, als steeds door ee.rè--lid -Gé Bosch voor een, kampioenschap van een der elftallen ter beschikking'.gesteld, over dici.pline, In een teamsport moet men zich weten te behe'erschen^. zichzelf om wille van het gestelde ideaal ondergeschikt weteh.te- maken aan de leiding binnen en. buiten het veld. Dat is de juiste .vrijheid, om in blijde gebondenheid zijn revolutionaire, neigingen -tb. onderdrukker.: en daardoor zich-zqlf. .en. zijn team op hooger .plan te', brengen. 'Eerst,.dan speelt -men waarlijk voor zijn genoegen. Eerst dan dient men zijn. club en eerst dan trekt men uit de sport lessen, we'lk-e ook voor het-jöaatschappe lijk, leven, .van groote...en bijvende waarde zijn. Dan ook- leert' men.de vol'do- ni-ng kennen-, welke in het brengen van offers voor een gemeenschappelijk aopi doel. gelegen is. .-1 Het-pis duidelijk, dat dit niet alleen voor doch voor alle spelers en.leden geldt. Gelooft eens goed; over na te denken. En wanneer ik dan stapt om' tot een meer algemeen terrein over te nalaten de mooie overwinning van ons eerste adspiranten-efftal op de Ajax dito te vermelden. Ik kan me niet herinneren, dat wij.er. ooit in ge slaagd zijn -het steeds voortreffelijke1 Ajax adspiranten elftal, product van prima organisatie, te weerstaan. Wanneer wij dan thans zien, dat on ze adspiranten prachtige overwinningen boeken, dan mogen wij, zonder on bescheiden te willen wezen constateercn, dat ook onze organisatie tob de-, eerste elftallers, mij, het is waard.om er van het eerste .ben. afg> gaan, dan mag;ik niet

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 2