G. N. SCHEEPENS IN MEMORIAM Op dezen prachtigen herfstdag heeft de groote A.F.C.- familie, en met haar tal van oudere en jongere sportvrienden, onzen Eere-Voorzitter op waardige wijze het geleide op zijn laatsten gang gegeven. Men voelde het, hier werd niet in de eerste plaats het accent op den voetbal-pionier gelegd, doch veeleer van den Vader van A.F.C., van den bijzonderen mensch Gerard Scheepens, afscheid genomen. Het werd ons duidelijk, dat niet de uit zonderlijke verdienste op sportgebied alléén, doch daar ver boven uitgaande, de karakter-eigenschappen, welke een mensch sieren, aan zijn persoon en aan het Leven waarde geven. En terecht. Want niet alleen dat Schaf A.F.C. heeft opgericht, opgebouwd en geleid en haar daarbij een fundament heeft gegeven, dat een soliede basis bleek, toen stormen over onze club zijn heengetrokken, Schaf heeft vóór alles zijn Club een bepaald karakter, een traditie gegeven. Hij heeft zijn plicht en méér dan zijn plicht voor A.F.C. gedaan. Zijn sportiviteit, zijn eerlijkheid, zijn gemoedelijkheid en goede kameraadschap mogen iederen A.F.C.-er steeds tot voorbeeld blijven, ja de eenige dank, welken wij thans nog aan onzen Eere-Voorzitter en vriend kunnen betuigen, kan alleen daarin bestaan, zijn geest en traditie in onze club te bewaren. Het is geen phrase, wanneer wij zeggen, dat wij hem zullen missen, want hij was in waarheid een uitzonderlijke figuur. Laat ons dankbaar zijn, dat wij het voorrecht bebben genoten, zulk een man tot Leider onzer vereeniging en persoonlijk als vriend te hebben gehad. Hij ruste in Vrede! I. H. GALAVAZI Dinsdag, 1 October 1940

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 6