I N M E M 0 R I A M Gerard Johan Ernst Scheepens Henri Pie ter Lindner Gerrit Struys Jr. 2de Luitenant Vliegenier Sergeant Luchtschutter Korporaal Instructie Batterij Al stonden ze ook niet alle drie op onze ledenlijst, de A.P.O.-familie is niet aan administratieve gegevens gebonden. In de dagen, toen het oorlogsgeweld over ons heen trok, heb ben wij dit zoo goed gevoeld in onze belangstelling en mede leven met alles en allen, wat op de één of andere manier door zichtbare of onzichtbare banden aan ons verbonden was. Zoo zijn v/ij ook allen getroffen gev/eest toen ons de tij ding bereikte, dat deze drie jongens in de vervulling van hun plicht voor het Vaderland waren gevallen. Zij hebben voor ons het grootste offer gebracht, dat een mensch te geven in staat is, hun leven. Juist in dezen tijd, waarin het lijkt alsof een menschenleven geen waarde heeft, hebben wij in uren van dreigend gevaar des te duidelijker begrepen wat het leven voor ons beteekent. Al het andere, waarover wij ons zoo dikwijls dv/azelijk druk en bezorgd hebben gemaakt, al die persoonlijke belangetjes en ijdelheidjeswerden in die uren tot hun juiste plaats in de hiërarchie van levenswaarden teruggebracht. Wanneer wij eerbiedig hulde brengen aan de nagedachtenis van deze en zoovele andere jonge levens, dan moeten wij te vens beseffen, dat het alleen aan ons ligt, of hun offer voor de toekomst waarde zal hebben, v/ij moeten begrijpen, dat .wij hun zoo diep getroffen nabestaanden alleen dan eenigen troost kunnen schenken indien wij toonen uit dat voorbeeld leering te trekken. Laten wij allen in onze levenshouding bewijzen, dat wij hun voorbeeld niet willen vergeten, Van deze plaats betuigen wij den nabestaanden onze harte lijke deelneming in het zware leed, dat zij hebben te dragen. Hoge zij troost en berusting vinden in het anders zoo zelden overdachte "Uw wil geschiede" Onze drie gevallen helden, dat zij rusten in Vrede Namens het A.P.C-Bestuur I.H. Galavazi

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 9