73Vh -&P-aca...d^£r^-o-o-e»Czi_er—-te hebü^rvvoo- S.U 61 noodig is om zich op een böisuigrijke plaats in d©f-du* v i j j- te handhaven. Laat ons daarom tevreden zijn, maar laat de spelers, vooral onze voorhoede zich zelf nog eens rekenschap ervan geven dat het van onberekenoaar voordeel is op beheerschte wijze den aanval te bekronen. In Beverwijk wonnen wij met 2-0 van de Kennemers. In fraai goed sluitend samenspel belaagden wij in de eerste helft het doel van onze tegenstanders. Van uit het middenveld werd de bal prachtig naar de vleu gels geplaatst en wat wij in dit seizoen nog niet zoo heel veel zagen onze vleugels weerden zich uitstekend. Zij werden volledig in het spel betrokken en zij zorgden mede voor goede snelle combinaties waarna zij zich weer vrij wisten te maken om den bal terug te ontvangen. Gerrit en Roel maakten in deze helft beiden een mooi doelpunt. Roel direct vanuit een corn.er. Jannie excelleerde weer door zijn weergalooze schijnbewegingen. Hef is voor degenen die behalve van -winnen ook van voetbal houdt toch al tijd een lust deze goochelaar aan het werk te zien. Het is jammer dat hij wel eens talmt met schieten. Hij doet dat omdat hy niet roekeloos kansen wil bederven. Ren loffelijke eigenschap. Maar eenige malen had hij het toch moeten probeeren. Als men eenmaal het strafschopgebied ge naderd is moet men niet te lang meer wachten met een goed geplaatst" schot. Men weet dat er zich dan hoe langer hoe meer verdedigers terug trekken zoodat het ook hoe langer hoe moeilijker wordt een kans te be nutten. Schaaphok was prachtig op dreef. Hij greep op het juiste moment in en verplaatste door ferme flinke trappen het spel herhaaldelijk naar de voorhoede. Hugo, onze captain, was werkelijk de spil. Hij onderbrak zeer vele aanvallen en steunde de voorhoede door wei geplafcste ballen. Op de links-back plaats was Karei Lohof opgesteld. Hij scheen niet geheel fit te zijn. Het gevolg was dat ae snelle en ste vige rechtsbuiten door hem niet gehouden kon worden. Deze ontglipte meerdere malen aan zijn bewaking en waar dit de gevaarlijkste man uit hun voorhoede was bleef dat niet zonder gevaar. Na de rust een geheel ander beeld. Toen gaf men onze tegenstanders gelegenheid den aanval over te nemen en het grootste deel van de tweede helft behielden zij het initiatief. Het plaatsen van ons werd slordiger. Vooral ook werden er teveel ballen over den zijlijn getrapt waardoor de tegenpartij steeds weer gelegenheid kreeg nieuwe aanvallen op te zetten. Hun verre trap pen rukten onze verdediging uit elkaar. Gelukkig voor ons dat hun sch niet al te zuiver was. Maar gelukkig ook dat Schaaphok en Jan Betz die inmiddels voor Karei ingevallen was zich herhaaldelijk snel wisten te herstellen. Jan Betz speelde na de rust op de linksback-plaats. Het leek wel een^ beetje op een greep in het duister, want Jan speelt gewoonlijk rechts-halfHij had ons echter al eens meer verteld dat hij vroeger ook wel in de achterhoede gespeeld had. En hij deed het daar waarlijk uitstekend. De rechtsbuiten had nu zijn mannetje gevonden. Jan wist hem herhaaldelijk te stoppen en hij benam hem de gelegenheid tot voor zetten. En als hij hem al eens ontsnapte wist Jan zich snel genoeg te eerstellen om hem toch weer te hinderen. Toch kwamen wy de tweede helft er wel wat gelukkig door. Wij waren dan ook blij dat het eindsig naal ons verder voor dien dag zorgen bespaarde. Zondagjl. was voor ons een grooten dag. In een moedig gespeelden wedstrijd wisten we HFC met 2-1 te slaan. HFC met zijn keien als Lagen- daal, Pienter, Kammeyer etc. Het is een feilen strijd geworden waarin aan beide zijden voor de overwinning gevochten werd. Hugo beheerschte het middenveld. Prachtig stelde hij zich op en onderbrak de stevige aanvallen van onze tegenstanders cordaat. Hij vond daarbij grooten steur. in zijn beide kanthalves die vandaag ook uitstekend op dreef waren. Zn streven ernaar het spel zoo eenvoudig mogelijk te spelen en dat is niet alleen het meest nuttig maar ook het meest doelmatig. Wanneer men erin slaagt complicaties uit het spel te houden zal men het veel gemakkelijker kunnen spelen. De achterhoede deed het weer best. Siep en Jan stonden waarlijk als rotsen in de branding en Gerrits was ook in zijn besten vorm. Eveneens de geheele voorhoede. Er zou wel een be merking op een enkel onderdeel kunnen gemaakt worden maar laten we ons verheugen over de moedige en dappere wijze waarop het geheele elftal zich geweerd heeft. De wil om te winnen, de strijdlust om dien wil in daden om te zetten en de capaciteiten om daarvoor behoorlijk te spelen maakten ons elftal Zondag tot een krachtig geheel. Jannie maakte de twee doelpunten. Wat heeft hij het overigens weerd best gedaan. We heb ben hem weer eens goed kunnen ohserveeren. Laat men vooral niet den-

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 3