293 1$3 voor alle succes. Serieus en erns-tig -hraj.nen We helden J.nmlddeXs—respect voor het enthousiasme waarmede ook de jongere spelers in hunne wedstrijden voor de overwinning vechten. Een aao dig succes hadden de spelers van ons derde daarbij in hun wedstrijd tegen Blauw Wit 3« Het elftal was gehandicapt door twee wegblijvers» waarvoor een junior en en andere speler invielen. Tot overmaat van ramp geraakte Hans Bosch, die tot dan toe uitstekend gespeeld had, na zoo wat een half uur geblesseerd. Hij wilde zijn elftal echter niet in den steek laten en bleef verder hoewel op halve kracht moedig doorspelen. Blauw Wit was sterker, althans speelde beter, maar onze jongens waren zoo volijverig dat zij een twee nul voorsprong wisten te verkrijgen. Daarbij werd ook be hoorlijk voetbal gespeeld. Blauw Wit maakte er twee-één van en tenslotte uit een penalty 2-2. Net tegen het einde kregen we een corner toe ge z.en, welke door Jaap Disselkoen goed genomen werd en Cor Staartjes maakte daaruit met een fraaien kopbal de winnende goal. Direct daarop klonk het eindsignaal. Een mooie belooning voor ijverig en goed werk en het elftal was er overgelukkig mee evenals wij. Observer VAN JUNIOREN 2 Onderstaande regelen om de aandacht van de hoogere bestuursleden te trekken op de heerschende wantoestanden in de lagere elftallen, en om aan deverontwaardiging van schrijver dezes en van het geheele elftal ui ting te geven. De feiten van vorigen Zondag zijn verpletterend-, doch toonen onwe- derlégbaar duidelijk aan, hoe noodzakelijk het is, om krachtiger op te tre den tegen zoogenaamde AÉC.ers, die hun elftal eenvoudig in den steek la ten en zelfs, hetgeen toch waarlijk niet meer dan beleefdheid is, en in het buitenland ook dikwijls als zoodanig beschouwd wordt, koudweg nalaten, zelf voor een invaller zorgen, zoodat het aanwezig zijn van meer dah twee invallers volmaakt overbodig wordt. v' In tijden als deze kan een gulden boete zeer nuttig zijn ter aanvul ling der1 kas, maar terwijl roo-ken in het clubhuis volgens "De Schakel" bestraft zou worden met een schorsing vier weken, lijkt schrijver dezes eer gulden boete voor het in de war laten loopen van een wedstrijd, niet alleen onvoldoende, doch bovendien eenvoudig belachelijk. Alhoewel een schrosing van een maand of langer in onderhavig geval minder bevordelijk zou zijn voor een mrachtige samenwerking tusschen lei ders en spelers, zou het niettemin het homogeen verband tusschen de spe lers onderling aanmoedigen, en de lagere elftallen (in dit geval het 2e junioren elftal) mogelijk voor een smadelijk fiasco behoeden. M.L. Onderschrift:' De aandacht van ons Bestuur was hierop reeds door de betrokken cQm* missie gevestigd, hetgeen schryver uit de navolgende bestuursmededeelin- ■gen zal blijken. Niettemin z jn wij schrijver dankbaar, want het optreden van bedoelde jongens is onhebbelijk en onsportief. Dergelijk jongens zijn feitelijk niet waardig de AFC-trui te dragen. Wat invallers betreft, dit is uit administratieve overwegingen niet mogelijk. OVERZICHT Nadat wij in ons vorig overzicht de verwachting uitgesproken hadden, dat de resultaten van het derde en het vierde wel zouden uitwijzen, dat en met beter begrip gespeeld werd, kwamen jl. Zondag de twee nederlagen tegen Ajax 3 eu 4. Met 3-0 en 1-5 moest de onzen de vlag strijken voor de inderdaad betere Ajax-elftallen. We hebben deze beide wedstrijden niet gezien, echter toch wel vol doende gehoord uit de mede1 ingen /an daarbij betrokkenen, dat hoewel de nederlagen niet te ontgaan waren er toch wel meer dragelijke resultaten oehaald hadden kunnen worden, indien men meer bedachtzaam gespeeld had. nn inderdaad spelen de mentale eigenschappen ook bij voetbal een groote ro1Een koelbloedige beheersching en een bedachtzame vasthoudendheid ver- neffenhet spel van een opportunistisch getrap tot een spelen met overle En er is naar onze meening geen enkele reden, waarom wij dat van onze spe lers niet zouden kunnen verwachten. Het tweede dat evenals trouwens het

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 3