A.F.Cers Wanneer ik mij met een enkel woord tot U allen richt, dan doe ik dit niet omdat ik niet zou weten, dat door de desolate omstandighe den, die de wereld in haar ban houden, en door de dikwijls in de som berste kleuren geschilderde verwachtingen, onze gedachten niet in an dere richting zouden worden geleid dan -juist naar voetbal. Maar ik weet ook, dat de hoogstgeplaatste gezagdragers ons aanmoedigen onszelf te bljven, en ons voorhouden in rustige vastberadenheid te doen wat tot onze taak behoort. Dat geldt vanzelfsprekend in de eerste plaats de vervulling onzer maatschappelyke plichten. Kooit zal AFG ons vragen, onze club diensten te bewijzen, die niet in overeenstemming zijn met onze maatschappelijke plichten of ons persoonlijk belang. Integendeel wij hebben deze voor alles te laten gaan en wij zullen in AFC alleen maar aanmoediging vinden om dat ook te doen. Maar daarnaast, wij zijn toch AFCers. Sn zooals welhaast alle clubs ondervindt oök AFC den druk der moeilijkheden die nu eenmaal onafwendbaar in het huidige tijdsbestek het deel zijn van alle vereenigingen, welke moeilijkheden nog verzwaard wor den door de uitzonderlijk lange gedwongen rustperiode. Alle vereenigin- ;en moeten die moeilijkheden zelf overwinnen. Ook AFC. En in onze trouwe verbondenheid aan onze club z u 1 1 e n wij die overwinnen, als wij dit willen. In onze club bestaat een allerprettigst verkeer tusschen de le den onderling. Dat versterkt onze aanhankelijkheid aan de club. Maar niets draagt er zoo veel toe bij, de vitaliteit onzer club te verleven digen en de levenskracht te versterken, dan successen op het veld. Wij zijn toch in de eerste plaats een sportclub en van de sportverrichtinge: hangt de beteekenis af die onze club in de sportwereld heeft. Tot nu toe heeft ons eerste elftal het prachtig gedaan. Maar de zoo lange rustperiode zal, dat leert de ervaring zeer sterk, haar invloed,uitoefenen op de prestaties na die periode en diKwijls zien wij het gebeuren dat de resultaten dan geheel tegengesteld zijn aan die van de daaraan voorafgaande maanden. Laten wij ervoor zorgen, dat dit met ons niet het geval zal zijn. Wij hebben geprobeerd door indoor-training, waaraan slechts een beperkt aantal spelers kon deelnemen, ons fit te houden. De belangstel ling hiervoor was echter zoo matig, dat het niet verantwoord was, onze club langer met de daarmede gepaard gaande onkosten te belasten. Vanaf as. Woensdag 21 Februari zullen we de training in ieder geval hervat ten. Mocht het veld nog niet geschikt zijn, dan zullen wy door bewegings en loopoefeningen, desnoods op den wandelweg, onze spieren los maken en ons uithoudingsvermogen aankwe'eken. Ik doe nu een dringend beroep op allen, vooral de spelers der eerste vier elftallen en de junioren, die oefeningen getrouw te volgen. Het zal wel een onaangenaam zijn in dit jaargetijde het plekje aan den haard te verlaten, maar we zijn toch kerels, die, als wij het willen, niet tegen moeilijkheden opzien. In ons geheele leven zal veel afhankelijk Zijn van de wilskracht waarover wij be schikken. Laten wij de sport ook benutten, om die wilskracht te ontwik kelen en ons te harden tegen moeilijkheden, zoodat wij sterker zijn als wij die in ons leven ontmoeten. Ge kunt toch niet verwachten, en het zou ook niet in overeenstemming zijn met de billijkheid, goede resultate te behalen, zonder daarvoor te doen wat noodig is. Mag ik dan op Uw aller krachtige medewerking rekenen? Onze militairen, die niet de oefeningen kunnen volgen, moedig ik sterk aan in den tijd die zij daarvoor beschikbaar hebben, deze oefe ningen zooveel mogelijk zelf te doen. Komaan AFCers, laten wij door een sterke wilskrachtige samenwer king toonen dat wij den strijd die ons wacht moedig en welvoorbereid op nemen. Mag ik op allen rekenen. WY ZYN TOCH AFC-ers. J.M.H.Broeksmit de oefeningen voor adspiranten zullen voorlig nog niet hervat worden. Z0z

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 12