VAN WEEK TOT WEEK (5 O O ©-©■©-©&2M3 ©-<© Laat ons het eerlijk bekennen. Toen het duidelijk werd, dat we zes man -waaronder onze complete middenlinie- in Bloemendaal zouden moeten missen, bekroop ons toch werkelijk de vrees, dat we onze eerste nederlaag tegemoet gingen. Zeker het was ons bekend, dat de spelers in deze combinatie zondei eenigen twijfel hun uiterste best zouden doen om een zoo goed mogelijk re sultaat te bereiken. Maar Bloemendaal was steeds voor ons een lastigen te genstander, vooral in de uit-wedstrijden en al konden we natuurljk^ verwach ten, dat ook Bloemendaal door het ontbreken der militairen gehandicapt zoi zijn, we rekenden toch op een warme ontvangst. Inderdaad zag het er een oogenblik -toen BI. de leiding had weten te nemen- naar uit dat onze bange voorgevoelens, bewaarheid zouden worden, doch onze spelers hebben ervoor gezorgd, dat het heel anders zou loopen. Met 8-3 wisten ze in de meerderheid te blijven. De moeilijkheden, waarvoor de beide aanwezige elftalcommissie-leden zich zoo plotseling zagen gesteld, hebben zij op de juiste wijze en met vol ledige medewerking der spelers weten op te lossen. Jan Hazeweyer kreeg alj midvoor volkomen gelegenheid om zijn capaciteiten te toonen. Nu moge het waar zijn, dat hem. dit door een der veteraan-achterspelers van BI. nog al gemakkelijk werd gemaakt, een feit is toch dat Jan voortreffelijke dingen heeft gedaan en met A doelpunten zijn aandeel in de zege heeft gehad. Kop pens kreeg de moeilijke taak Hugo Hazeweyer te vervangen, en heeft zich me' lofwaardigen ijver van deze waarlijk niet gemakkelijke opdracht gekweten. Zijr harde werken vah het-begin tot einde moge velen tot voorbeeld strekken. Ook Jan Roos trok als steeds de aandacht. Overigens verdient het geheele elftal 'ohs'aller hulde voor hun harde en enthousiastewerk.Ik ben er 'dan ook zeker vAndat ieder met genoegen op dit ondanks alles toch nog aantrekkelijk'partijtjevoetbal zal terugzien. Ook het publiekheeftzich zeker niet verveeld. We waren alle tevreden, want AFC's-naam. werd weer met eere genoemd. Mögé het iédërên Zondag zoo blijven. Zooals men'bij het verschijnen van dit artikel definitief zal weten, is voor Zondag de plaatselijke wedstrijd Ajax-Blauw Wit vastgesteld. Natuur lijk is dat de_ wedstrijd van den dag, zoodat het in de oogen van'het dis- trictsbestuur een voortreffelijke gelegenheid was, om AFC-Zeeburgia in te lasschen. Indien Blauw Wit-Ajax was vastgesteld, had men blijkbaar Zebbur- gia-AFC laten spelen. Zelfs voor êen leek moet het duidelijk zijn, dat'het èn voor AFC èn voor Zeeburgia de meest ongunstige Zondag is om deze plaat selijke wedstrijd vast te stellen. Immers de respectievelijke aanhangers van beide Vereenigingen, die anders niet naar wedstrijden van Ajax of Blauw Wit! gaan kijken, zullen het allicht bij dezen titanen-strijd wèl doen. Zondag pi, toen er geen 1ste klasse competitiewedstrijden waren vastgesteld, had men den Amsterdairischen 2de en 3de klassers aantrekkelijke thuis-wedstri]den moe tin geven. Wij-begrijpen volkomen, dat de vaststelling van het programma .roote moeilijkheden oplevert, doch dat men de beste' wedstrijden voor de meest ongeschikt e- Zondagen reserveert, -moet zelfs' op den meest' objectie ven beschouwer een zonderlingen indruk maken. Maar wij naievelingen. ook. AFC-ers trekt U van dit alles niets aan, doch gaat voort op deninge slagen weg, opdat onze Club spoedig een positie moge innemen in overeen stemming met haar in-wendige kracht. Alleen dan zal zij worden gerespec teerd. I.H. Galavdzi V.V.A.2 - A.F.C.3 A-l Een nederlaag, hoewel verdiend, doch waarvan de cijfers wel eenigzins seflatteerd zijn. Het was een prettigen wedstrijd, welke vooral in de eer- - see helft gelijk opging,- terwijl in de eerste minuten verschillende spelers i hinder hadden van het gladde veld, wat vooral bij de doelpalen verrassende situaties schiep. De tweede helft was- wel het slechtste gedeelte, doordat bij ons te xort gespeeld en gepingeld -werd, en er nog steeds spelers zijn, 'die ondanks hun eigen fouten op- en aanmerkingen over hun medespelers maken en'dezes laatsten zich- dat niet laten welgevallen, wat bij elkaar funest werkt. De VVa-ers volgden een taktiek van steeds op den bal zitten, wat uiteindelijk h'un succes., geworden, is. K.N.

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2